Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan megkóstoltatják a...

Sokan megkóstoltatják a tehéntejet 1 éves kor előtt? 10-11 hónaposan?

Figyelt kérdés
Megbántátok? Vagy minden rendben ment? Tényleg érdemes még akkor amíg szopizik is a baba?
2012. máj. 11. 08:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én nem adnék, mert a kisöcsém tejallergiás, a család többi részében is sokan nem mindig bírják a tejcukrot (és az apja sem, de ő semmikor sem), így biztosra megyek. Félelmetes volt végigélni a tejfehérje allergiás öcsém rohamát, amikor az anyajegytől is kijött (anyukám nagyon sok tejterméket evett, és sok tejet ivott), véres hasmenés, hányás... Szeretném ettől megkímélni a picim, és ha ehhez az kell, hogy minimum 1 éves koráig ne kapjon tejet, akkor nem adok.
2012. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

En se lebeszelni, se rabeszelni nem akarlak, csak elmeselem a mi tortenetunket.

Lanyom olyan orszagban szuletett es elt 1 eves koraig, ahol a szakmai protokoll szerint 7 honapos kortol kostoltatni kell a tejet. Ugyan az 1,5-ost ajanljak, hogy a zsirosabb ne fekudje meg a baba pocijat, de megiscsak tej. En heti 1 alkalommal foztem neki zabpelyhet tejben es ugy kapott tejet, nagyon imadta. 1 eves koraban hazatelepultunk, es mivel addig sem volt semmi baja, igy elkezdtem neki reggelire tejet adni, hetente egyszer kakaot. 1-2x probaltunk neki este is adni, de olyankor pocifajas volt ejszaka es nagyon rosszul aludt, amugy az egegyadta vilagon semmi baja nem volt a tejtol. Aztan mult ev decembereben betoltotte a 2 evet es ugy dontottem, hogy az esti Milupa Tejitalt felvaltom tejre, hisz megiscsak olcsobb. Kb januar vegen, februar elejen az arca nagyon csunya kezdett lenni, piros, sprod, viszketett es nagyon szaraz volt. Kenegettem en mindennel, de semmire sem reagalt. Ez pont a nagy hidegekben volt. Aztan a borgyogyasz megallapitotta, hogy ekcema. Kb 2 hettel kesobb mar a kezfeje is tele volt ekcemas foltokkal. Tavaly szeptember ota bolcsis es sokat kuzdunk felso leguti panaszokkal, natha, kohoges, megfazas. Eddig en is a bolcsire fogtam. A napi 2-3 higabb szekletet meg a meg 3 nem kijott orlofogara. DE, ha a 3 tunetet (ekcema, felsoleguti panaszok, higabb szeklet) osszerakod, akkor az mar tejfeherje allergia gyanu is lehet. Voltunk Allergia Kozpontban es a vervizsgalat ugyan negativ lett, de en szinte biztos vagyok a tejfeherje allergiaban. Most uj idopontunk van masik Allergologiara es gasztrora, hogy kideruljon, hogy a tej miatt van-e vagy sem. Bizonyitottan meg semmi diagnozisunk nincs, de ha ujrakezdhetnem, 1 eves kora elott meg kostoltatas cimszo alatt se adnek neki tejet. Van aki annyira allergias, hogy rogtoni, egyszeri adagtol kibukik tole, van akinel csak akkor okoz gondot, ha rendszeresen, hosszu ideig jut a szervezetebe az allergen anyag.

Ezert en mindenkinek ajanlom, hogy jol gondolja meg, hogy megeri-e kockaztatni, de a dontest, mindenki maga hozza meg. Ja, azt meg hozzatennem a tortenetunkhoz, hogy se az apja, se az en csaladomban, se kozel, se tavol nincs tejfeherje allergias, de meg csak etelallergias sem.

2012. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11 hónapos a fiam, és tegnap adtam neki először tejet. Kevés az anyatejem már, és nem szeretnék tápszert adni neki. Bár nem itattam vele, hanem krumplipürébe kevertem, fele-fele arányban vízzel. Semmi baja nem lett tőle. Nálunk sincs allergiás a családban. Ja, nem tehéntejet adtam neki, hanem 3,5%-os tejet.
2012. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Lányom 11hósan leválasztotta magát, én úgy voltam vele, ha belefér anyagilag, az aktuális ajánlásoknak megfelelően 12hós koráig tápszert fog kapni, 13hós korára álltunk át fokozatosan a tejre. Semmi garancia arra h korai az 1éves kor előtti tehéntejezés vagy belefér, (én pl 4hós koromtól tejet ittam anno és semmi bajom, férjem is, ő ekcémás és allergiás), de én nem hazardírozok, bízom az orvostudomány jelenlegi állásában és betartom amit most javasolnak. Barátnőm védőnője pl 2-3éves korig nem javasolja a tej adását, én kerek perec közöltem h nekünk erre nincs pénzünk, helyzettől és babától függ és sajnos anyagiaktól is. Az idő fogja eldönteni ezt úgyis h vki megbánja v nem okoz semmi gondot.
2012. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
én adtam 10,5 hónapos fiamnak először 2 kanál felforralt házitejet tettem a krumplipürébe,majd 1dl tej,2dl víz arányban csináltam tejbegrízt,11,5 hónaposan már megkóstoltattam fele-fele arányban is,12,5 hónaposan már 2/3 arányban kap tejet 1%3 vízzel,nagyon szereti
2012. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

A 13-as válaszolótól kérdezném, hogy a 3,5%-os tej, az milyen, ha nem tehéntej?

Azoktól akik meg 1 éves kor előtt bevezették a tejet (főleg az extrém 2 hónapos eset) azt kérdezném, hogy ha majd 20 évesen a gyermeked arca úgy fog kinézni mint akit szétmart egy tigris, és nem fogyaszthat majd semmilyen tejterméket sem, mert tejallergiás lett, mit mondasz majd? "Bocsi, kicsit türelmetlen voltam, így jártál!"?

Tényleg nem kötözködni akarok, isten látja lelkemet! De nekem van két ilyen lány ismerősöm, akiknek az ekcémától borzalmas az arcuk, már egy pohár tejes kávé után is. Az egyiknek az anyukája meg röhögve meséli, hogy 2-3 hónaposan jól megtömte a gyereket híg tejbegrízzel, meg krumplipürével cumisüvegből, hogy aludjon. Természetesen ezek a lányok tehéntejet kaptak már pici koruktól.

Nem az a baj, hogy a baba nem bírja a tejet 1 éves kora előtt. Az a jobbik eset. Lesz egy kis kiütés és a szülő leáll egy időre. De ha nem lesz baja, kapja tovább, aztán felnőtt korában meg diétázhat.

Hát én ezért nem adok a fiamnak tejet! Nem szeretném, ha az én türelmetlenségem miatt kellene lemondania felnőtt korában a finom falatokról és szörnyű diétákat tartania.

Arról nem is beszélve, hogy a tej magas fehérjetartalma nagyon megterhelő a vesének. A húgom is tejet kapott 2 hónapos korától. 8 évesen véreset pisilt, 15 követ találtak a két veséjében összesen. 10 éves koráig szinte a kórházban élt. Azóta nem fogyaszthat tejtermékeket. Én ezt sem kívánom a fiamnak.


És végül: tavaly kivették az epehólyagomat, azóta a szervezetem nem tolerálja a tejtermékeket. Semmilyet. Bármi ilyesmit eszem, a wcn kötök ki, iszonyatos görcsök közepette. Az arcomon a bőr szár és piros, viszket. Most próbálok tejmentes diétát tartani, de iszonyú nehéz! Nem is gondolnátok, hogy mennyi lemondással jár egy ilyen diéta!!

Mindezt szem előtt tartva a kisfiam 2 éves koráig nem fog tejet kapni direktbe. Néha persze nálunk is van tejberizs, tejbegríz, krumplipüré. De ennyi, és ez is csak 1 éves korától.

2012. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne túlozzunk már,nem a tej az oka a vesebetegségnek,elhízásnak stb.ezt csak a tápszergyártók terjesztik,nem is értem azokat akik szerint a mű tápszerek egészségesebbek,lassan 10 éves korig tápszerezni kell a gyereket,meg szoptatni,a normális orvosok tudják,hogy aza legjobb ha 1 éves kor előtt a baba megismerkedik szint emindennel
2012. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%
Igazad lehet. A húgom 15 vesekövét is csak a tápszergyártók találták ki. Szegény tesóm biztos örült volna, ha nem találnak ki ekkora marhaságot neki!
2012. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
persze biztos a tej..hú a gonosz tej...könnyű arra fogni,inkább nem ivott eleget és a sok vesehomok felhalmazódott...
2012. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az én fiam tejallergia gyanús volt. 1 éves korában kellett vissza mennünk a gasztroenterológushoz hogy megbeszéljük hogyan tovább. Ő tejterheléses tesztelést javasolt. Be is mentünk a kórházba a megbeszélt időpontban. Nagy meglepetésemre 5 dl tejet kellett megitatnom a babámmal, amit azóta megbántam hogy megtettem. Nem volt semmi bőrkiütés, hasmenés vagy ilyesmi. Másnap mondjuk legalább 5x kakilt, de amúgy is ált 3x szokott. Lényeg a lényeg, hogy ezután a terhelés után még két hétig itattatnom kellett volna vele, napi egy majd két decit. Na erre már azt mondtam hogy ami sok az sok. 2 hónapos kora óta nem kapott semmilyen szinten tejet, előtte is csak anyatejen keresztül azt a keveset amit én megittam, erre megitatnak vele fél litert??? Nem is értem. Azóta konzultáltam már másik doktorral és ő sem értett egyet ezzel a módszerrel, viszont ő meg tápszert javasolt, teljes tejmentesről HA-ra, majd normál tápszerre majd tejre való fokozatos áttérést. Hát ez a variáció sem tetszik annyira, úgyhogy most megyek máshoz.

Kicsit hosszú lett, de a lényeg a lényeg, hogy szerintem nincs szükségük ilyen kicsin tejre. A vitamint máshonnan is lehet pótolni, folyadék fogyasztásnak pedig amúgy sem a legjobb választás. Ha meg szopizik még, pláne nem adnék tejet, minek??

2012. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!