Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan megkóstoltatják a...

Sokan megkóstoltatják a tehéntejet 1 éves kor előtt? 10-11 hónaposan?

Figyelt kérdés
Megbántátok? Vagy minden rendben ment? Tényleg érdemes még akkor amíg szopizik is a baba?
2012. máj. 11. 08:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Tényleg érdemes még akkor amíg szopizik is a baba?"

Ez a gluténra vonatkozik. Akkor érdemes bevezetni, amikor még nagy részben szopik a baba.


Ha nincs tejfehérje allergia, és más allergia sem a családban, és már minden más tejterméket bevezettél, és azokkal nem volt probléma, akkor megpróbálhatod.


Részemről tejfehérje allergiás gyerekeim vannak, így nálunk tejszármazékot tartalmazó étel sem jön számításba egy éves kor előtt...

2012. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Különc leszek a többiektől,sőt extrém!

Nem tudtam szoptatni a lányomat,így 2 hónapos korától kecsketejet zápszerrel felváltva kapott.Semmi baja nem volt tőle,csak szépen fejlődött.Aztán,már nem tudtunk tejet hozatni mert gidák lettek és akkor váltottunk tehéntejre tápszerrel felváltva,kb 4 hónapos volt a pici.Attól se volt az ég világon semmi baja.1 éves korára már csak a házi tehéntejet adtam neki,de már nem hígitva.Semmi baja.Mellé még kapja a többi tejterméket is.

Nem mondom,hogy most mindenkinek így kéne vagy nem,mert vannak gyerekek akik érzékenyebbek és náluk nem lehet ilyen korán bevezetni.Ha az enyém se bírta volna,vagy bármi jelét látom annak,hogy nem smakkol neki valami,akkor én sem folytattam volna a házi tejes dolgot.

2012. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
*zápszerrel=tápszerrel
2012. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Én nem adnék 1 éves kor előtt, de lehet én vagyok túlparás e téren.
2012. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Lányom 10 hónapos és másr csak 1-2szer szopizik reggelire. Úgy látom, hogy lassan le fogja magát választani, nincs kedve mindig szopizni sajnos. Ezért merült fel bennem ez a kérdés, hogy érdemes-e addig bevezetni, amíg anyatejet is kap? Könnyebben megszokja-e a kis gyomra a tehéntejet? Alapból vártam volna vele 1 éves koráig, meg igazából inkább tápszert adnék neki addig, csak megkóstoltatnám a tejet, ha tényleg igaz ez a dolog.
2012. máj. 11. 08:42
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Az talán lemaradt, hogy a tejfehérje allergia egy alattomos dolog. Sokszor csak nagyobb terhelés esetén jönnek a problémák, és gyakran csak évek múltán, akár felnőtt korban.

Emiatt javasolják, hogy ne vezessük be túl korán.


De itt tényleg nagy a szórás, és biztos van, akinek korán bevezették, és később sincs semmi baja, egy életen át, másnak meg van.

Apósom pl. 2 hónapos korától kapta (akkor ez így volt szokás), és 50 évesen olyan allergiás lett, hogy nulltejdiétát kell tartania, különben a WC-ig nem jut el...

Másik ugyanilyen korú rokonomnak meg irtó csúnya ekcémája és más bőr és bélrendszeri betegsége lett.

Szóval ez nem kiszámítható.


Ami biztos, hogy a tehén tejet megemészteni az embernek nagyon nehéz, és még az "egészségesek" között is ismerek sok olyan felnőttet, akik tejet max. kávéba tesznek, de meginni nem bírják.


Igazán nehéz okosnak lenni, el kell dönteni, hogyan próbáljuk, aztán próba szerencse...

első

2012. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azért ezek a homogénezett bolti tejek már nagyon könnyen emészthetőek.

Eddig evett már a lányom túrót, sajtot, tejfölt, joghurtot, kefírt, tejszínt. Szóval gyakorlatilag mindent és szerencsére egyiktől sem lett baja, már 2-2.5 hónapja eszi őket.

2012. máj. 11. 08:49
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

Én jövő hónapban lehet megpróbálkozok vele, ugyanis kislányom 150-180 ml tápszernél többet nem hajlandó elfogadni. 180-at csinálok neki este, ebből olyan 160-at iszik meg, majd hajnalban már csak 150-et készítek, ebből pedig csak 100-120-at hajlandó meginni. Most hogy betöltötte a 9. hónapot (egy hete) megpróbálkozok a milumil 3-as gyümölcsös tápszerével, ha ez sem válik be júniusban csak megkóstoltatom vele a tejet.

Mert szerintem 3 dl napi tej mennyiség kevés.

2012. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: az én fiam sosem ivott meg semmiből 150ml-nél többet. Lehet, hogy elég ennyi a babádnak.


Nem adnék tehéntejet egy éves kor előtt.

2012. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
en 11 honapos koraig tudtam anyatejet adni a babamnak, de tejtermekeket mar 7-8 honapos kora korul elkezdtem beveztni pl turo tejfol, es a kedvence a sajt. 11 honapos korabam mertem eloszor tejbegrizt adni neki, de semmi baja nem lett. ekkor meg direktbe nem mertem adni neki tejet, ugyhogy 11 honapos koratol uzsonnara tapszert adtam 2,5 dl. mot 17 honapos, kb 2 hete adom neki a tejet, egy egyszeru apropobol: elfogyott a tapszer, es ketszer egymas utan sem kaptunk az auchanban. en meg erre felhuztam magam, es adtam a gyereknek tejet. es semmi baja nem lett tole. imadja amugy, ha meglatja a kezembe a dobozat mar fut a szekebe ul le,es varja hogy odaerjek vele. kb 3 dl-t kap meg is issza az utolso cseppig. ritkan egy fel kanal kakaoport is kap bele. mondjum a tapszert is ugyanigy imadta, szoval nekunk nem volt ez nagy tores.
2012. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!