Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra szeretnétek a 2. babát?

Mikorra szeretnétek a 2. babát?

Figyelt kérdés

Vagyis hány éves lesz a nagyobbik, mire a pici megszületik?

Ha van rá lehetőség beadjátok oviba vagy bölsibe a nagyobbat mire jön a 2. baba?


2009. jún. 25. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2008.áprilisban született. 2010-ben szeretnék szülni. 2010. szeptemberben megy bölcsibe, 2,5 évesen. Jó lenne tehát, ha 3 éves körül lenne a "nagy", mire jön a pici :) De hát ember tervez...
2009. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
most szeretnénk (10 hónapos az első)
2009. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom most 11 hónapos.Én már most is szeretnék egy kisfiút mellé,de muszáj visszamennem dolgozni,kicsit anyagilag helyrerázódni,aztán majd egy 5-6 év múlva jöhet a tesó.Igen,jövőre szeretném bölibe adni,be van íratva, a bánatom csak az hogy sokat kell buszozni majd.De mindegy ,ez van sajnos.

2009. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2,5-3 év korkulönbséget tervezünk. Bár én már most teherbe esnék (7,5 hós a fiam), most hogy kezd lépegetni azért meggondoltam magam, nem árt, ha kicsit önálóbb lesz, mire jön a tesó. Nem szeretném bölcsibe adni. Ha lejár a gyed, addigra már szeretnék terhes lenni, és akkor táppénzen itthon maradni. Ha ez így összejön, a kicsivel már biztos csak addig tudok maradni, míg a gyed jár, tehát ő bölcsis lesz.
2009. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

37 hetes terhes vagyok az elsővel, de nem szeretnék másodikat. Nem értem minek több gyerek... nekem sosem volt igényem 2 gyerekre. Örüljünk ha egyet fel tudunk tisztességesen nevelni ebben a sz@r világban. Egy gyerek rengeteg pénzben van... még meg sem született, de már ráköltettünk egy csomó pénzt. És még hol van az ovi, az iskoláztatás, a ruházkodás, stb stb... Én úgy gondolom, hogy a mai világban luxus 1 gyereknél többet vállalni, sőt még egyet is...

2009. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

37 hetes terhesként egy kicsit negatív vagy,ne haragudj.Igazad van amúgy,értelek,hisz valóban jól meg kell gondolni manapság,de akkor miért vállaltál egyet is,ha ilyen véleményen vagy.Nem bírállak,félre ne érts,csak kérdezlek,hisz pocis vagy,és mégis nagyon negatív.Nem terveztétek a babát?

Egy válaszoló.

2009. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát nehéz kérdés ez, én is hasonlóan szertném mint a 12.28-as válaszoló. De azt tuti, hogy nagyon nehéz 2 picivel otthon. Sajnos tesóm példáját látva, én szeretném a nagyobbat oviba adni. Emberfeletti számomra amit a gyerekek éjjel-nappal művelnek náluk otthon, na meg a tesómmal.Persze édesek, de nagyobbik pont dackorszakban volt mikor a kicsi megszülettett. Szóval én ezt így nem vállalnám. A gyereknek se jó meg az anyának se, apának se. De aztán amit a sors hoz az lesz úgyis.:)
2009. jún. 25. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán most összejött.... :-)

(az első most múlt egy éves)

2009. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

5. válaszoló vagyok, a 37 hetes terhes, aki azóta már 38 :D

De szerettük volna a babát, nagyon is. Nehezen jött össze, komplikált a terhességem és nehezen viselem. Ennek ellenére rengetegek dolgoztam a terhesség alatt. (munkahelyemen is + felújítjuk a házunkat). Most jövök csak rá, hogy mennyibe is kerül egy terhesség, egy szülés és a baba kezdő csomagja... Leesett az állam mikor megláttam, hogy 40ezerért vesztegetnek egy baba kocsit, úgy tűnik azt is kéz alól fogunk venni mint a kiságyat is.

+ előttem van rengeteg rossz példa, hogy hogy nem szabad csinálni. Vegyük csak a mi családunkat. Anyámnak első házasságából 1 gyerek, válás, aztán ismét házasság 1 gyerek, válás, aztán kibékülés és még egy gyerek. Szóval 3 gyerekkel 2 fizetésből elég nehezen éltünk, a vége az lett, hogy anyámék végleg szétmentek, mind ketten eladósodtak, elvették a lakást, apu nagymamámnál él anyu hol albérletbe hol a bátyámék nyakán. A másik jó példa a tesómék mind a kettőnél 2 gyerek van, napról-napra élnek, soha nem tudtak félre tenni, albérletben laknak, havi 30 csak a bérleti díj + 40-50 a rezsi és akkor mi marad kajára meg a gyerekekre? Soha nem viszik a gyerekeket sehova, se kirándulni, se nyaralni sehova, de még strandra is egy évbe csak 1x... Nekik is korán jött a baba, se ház se munka, de gyerek már volt... Na köszi, de én ebből nem kérek. Minek 2,3,4,5 meg még több gyerek ha az lesz a sorsuk, hogy egymás ruháját hordják, krumplis tésztán élnek és kinézik őket még az iskolából is mert nincs rendes játékuk meg rendes ruhájuk? Nekem 1 gyerek kell, de annak legyen meg mindene, ne kelljen szégyenkezni a társai előtt az iskolában, meg tudjon jelenni akárhol, legyen mit felvennie, ennie, tudjam miből iskoláztatni, ha felnő tudjam lakáshoz segíteni, hogy ne kössön ki ő is albérletbe. Fogalmam sincs, hogy az akinek 3,4 gyereke van hogy oldja meg, hogy lakáshoz juttassa a gyerekeit?? Miből?? Bankot rabol? Mert tisztességes munkával a mai világban nem lehet csak úgy lakást venni. Egy kis lyuk 3 millió Ft... Vagy vegyünk fel kölcsönt és adósodjunk el 3 év alatt? Akkor aztán majd jó sorsa lesz annak a gyereknek... Nem értem hogy oldják meg ezt a kérdést... Mert az sem megoldás, hogy gyertek költözzetek ide és akkor éljünk egymás hegyén-hátán 9-en egy 2 szobás lakásban... + csináljatok még vagy 3 gyereket ti és akkor még jobb lesz a helyzet, legfeljebb valamelyikőtök kiköltözik a fészerbe. Ugyan már, hát kibírjátok, a lényeg, hogy együtt van a család! Együtt, de milyen áron??

Kedves Magyarország fel kéne ébredni és nem csak a mában élni, nem csak arra gondolni, hogy jaj de édes kis lurkó, kell belőle vagy 5... Gondolkodni kellene azon is, hogy az a kis lurkó egyszer felnő és szeretne kirepülni a fészekből, szeretne saját családot, saját otthont. Hogy indítjuk útnak?

Remélem már sikerült meglátnod, hogy mért vagyok ennyire negatív. Valójában nem is negatív vagyok, csak reálisan látom a dolgokat. Sok rossz példa van előttem amiből tanultam és én nem akarok hasonló cipőben járni.

2009. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!