Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tervezitek a 2. babát...

Mikorra tervezitek a 2. babát (aki szeretne)? Hány év/hónap legyen a két pici között?

Figyelt kérdés
Mi szeretnénk másodikat, most 5 hónapos a lányom. Nem tudom mi a jobb? A nagy korkülönbség vagy a pici? Mert ha nem mennék vissza dolgozni, akkor ugye 2 év körül lenne köztük, de ha nem jön össze és vissza kell mennem, akkor azért min. egy évet dolgoznom kell, így már kb. 4 év lenne köztük.
2011. ápr. 26. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fiam nyáron lesz két éves, már tervezzük, hogy egy-két hónap és belevágunk a kistesó projektbe.

Kiveszem a szabikat, és ha összejön a kicsi, akkor elmegyek táppénzre.

Anyagilag se lesz nagy különbség, csak kevesebb lesz a tgyás, de a gyed és a táppénz ugyanannyi lesz, mint a fiamnál volt.

2011. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Két év 2 nap van a két fiam közt, nálunk bejött a kis korkülönbség, az első néhány hónap kicsit zajos volt, de mostanra minden flottul megy, együtt játszanak, a nagy tanítgatni a kicsit, imádják egymást, hamar összenőttek. Most 3 és 1 évesek.
2011. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én most várom a másodikat, 2 éves és 3 hónapos lesz a nagyobb mire megszületik a tesó. Egyenlőre még nem tudom mennyire lesz jó, hogy ilyen kicsi a korkülönbség, de az összes ismerős akinek már több gyereke van azt mondja, hogy jobb a kisebb különbség. A nagyobbak sokkal nehezebben viselik a tesó érkezését, ha meg már annyira nagy, hogy nem lesz féltékeny, mondjuk már iskolában 5-6-dik osztályos, akkor meg soha nem fognak összenőni, nem tudnak közösen semmit csinálni, max.ha elérik a 30. életévüket.

Szóval mi úgy döntöttünk, hogy hamar bevállaljuk, persze az eleje biztos nehéz lesz, de hamar eljön az első születésnap, akkor meg már szerintem élvezni fogják egymás társaságát.

2011. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sosem akartam kis korkülönbséget. Egyik kicsi, másik pici, egyik sír, közben meg szaladjak a másik után, és legyek idegbeteg mindkettővel. Nekem az ideális kb. 4-5 év, amikor a naygobbik oviban, a kisebbikkel nyugodtan elvagyok otthon, és mikor a nagy hazajön, akkor vele is egy nyugodt anyuka foglalkozik. Persze ki hogy érzi, én például így, ez személyiségfüggő.
2011. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam és 5 hetes terhes vagyok. Egyelőre csak annyit érzek előnyként, hogy megbolondulnék, ha a háztartás és a makacs fiam mellett még kötött munkaidőben dolgoznék is. Itthonról dolgozgatok kicsit, de ha ledolgoznám a napi 8 órát, nem bírnám a gyerek meg a terhesség mellett. Nekem így nagyon jó.

De sokban függ attól is, hogy hány éves vagy. Ha 30 körüli, akkor nem várnék a helyedben 4 évet. Ha csak 25, akkor még bőven belefér a 4 év is.

2011. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21 hónap van a gyerkőcök között,a pici 3 hónapos,eddig simán megy minden. a harmadikat is össze szeretnénk hozni hamar.
2011. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
En nagyon szivesen varnek 3-5 evet is, hogy konnyebb legyen. De 30 eves vagyok, most 3 honapos a babam es nem akarok sokat varni. De igy nehezebb lesz az teny.
2011. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pont úgy gondolom mint a 13:24-es!
2011. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szívem szerint szeretném a 3 év különbséget, de akkor az anyagiak nagyon gázosak lesznek. Mert a 2 év szerintem kevés, az 5-6 meg sok.
2011. ápr. 26. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne gázos anyagilag? Ha két éves korában visszamégy, akkor akár egy fél év múlva is eljöhetsz szülni. Addig fizetést kapsz, utána meg táppénzt (bár nem tudom mennyit kerestél, de annyival nem lesz kevesebb a táppénz, mint a fizetésed.
2011. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!