Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után is adtok...

1 éves kor után is adtok tápszert? Ha igen, meddig? Úgy értem, hogy mikor hagyjátok Ti abba a tápszerezést, tehát nem az az eset, mikor már nem kell a lurkónak.

Figyelt kérdés
Lányom nemsoká egy éves, ekcémás, ezért a doki szerint vigyázni kell a tejtermékekkel nála. Kíváncsi lennék, ki meddig adja a tápszert.
2009. jún. 22. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém tejallergiás (remélem kinövi) és másfél éves koráig biztosan tápszerezni fogunk.
2009. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 11 hós múlt, én úgy tervezem, hogy 1-1,5 éves kora között elkezdem kóstoltatni a tejet. Először feles tejet, aztán fokozatosan megpróbálunk átállni a tehéntejre. Eddig a többi tejtermékkel nem volt gond (joghurtot, sajtot, túrót már eszik).
2009. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 éveskorig is lehet 3-as tápszert adni. Én 10 évvel ezelött is 1 év után tápszert adtam.
2009. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

EZT olvastam :Miért ártalmas a tehéntej?

A tehéntej értékes és csaknem nélkülözhetetlen táplálék mindazoknak, akiknek a szervezete képes a benne lévő összetevők feldolgozására. A tökéletesen egészséges gyermek esetében is életkori sajátosság azonban, hogy a szervezet funkciói - például a vese kiválasztó tevékenysége, a bél immunológiai állapotának érettsége -még nem éri el a felnőttekét. Az ilyen fiatal gyermekek még abban az esetben sem tudják a tehéntejet tökéletesen feldolgozni, ha sem tehéntej-allergia, sem tejcukor-felszívódási zavar nem áll fenn. Vajon miért nem?

- A tehéntejben nagy a fehérje és a nátrium mennyisége, ezek kiválasztása a vesét terheli.

- A tehéntej energiatartalma alacsonyabb annál, mint ami a fejlődő szervezet számára kívánatos. Ahhoz, hogy a kisgyermek jóllakjon, a testfelszínhez képest túl nagy mennyiséget kell belőle fogyasztania. Egy hét-nyolc hónapos gyermek naponta közel 1 liter tejet kap. Ennek kiválasztása terhelheti a veseműködést. Ilyen nagy mennyiségű állati fehérje fokozza a tehéntej-allergia veszélyét.

- A tehéntejfogyasztás egyik legnagyobb kockázata a vashiányos vérszegénység kialakulása. A tehéntej vastartalma alacsonyabb, mint amennyire a gyerekeknek a fejlődésükhöz szükségük van. További veszély, hogy a tehéntejben lévő vas nem szívódik fel, és nem hasznosul kellőképpen a szervezetben.

- A tehéntejben lévő jód, cink, szelén és más nyomelemek mennyisége változó, és sem ezeknek, sem a tehéntejben lévő vitaminoknak a mennyisége nem éri el a kisgyermekkorban szükséges értéket. Hiányuk miatt a pajzsmirigy, a belső elválasztású mirigyek, az egész anyagcsere hőfoka alacsony.

2009. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

foly.: Mit adjunk helyette?

Anyatej hiányában mindig az életkornak megfelelő tápszert. Az ilyen tápszerek jelölése az életkori szakasznak megfelelően történik. Az „1”-es a baba első tápszerét jelöli. Amikor elkezdődik az elválasztás, vagyis négy hónapos kor után, a „2”-es számú tejes tápszer a legmegfelelőbb A kilenc hónaposnál idősebb gyerekek számára egészen hároméves korukig a gyerekorvosok a „ 3 ”-as jelű babatejet tartják legmegfelelőbbnek.


Miért fontos a vas?

A Magyar Gyermekorvosok Társaságának felmérése szerint a 8–36 hónapos korúak között a vashiányos gyermekek száma 19–41, míg a 4–6 évesek között 53 százalék. Ehhez hasonlóan kedvezőtlen adatok csak a fejlődő országokban vannak. A vas a vörösvérsejtek alkotóeleme. A vörösvértesteknek egyedülálló a szerepük az agy, az izomzat és valamennyi szervünk oxigénellátásában. Hiánya sápadtságot, étvágytalanságot, fáradékonyságot, hajhullást, körömtöredezést okozhat. Vashiányos vérszegénységben a fizikai fáradékonyságon kívül a koncentrálóképesség és a szellemi teljesítőképesség is csökken. A csecsemők idegrendszere az intenzív fejlődés időszakában nagyon érzékeny a vashiányra, és az ilyenkor kialakuló idegrendszeri elváltozások maradandók lehetnek. Az utólag adott vas már nem tudja korrigálni az eltéréseket, ezért a megelőzésnek rendkívül nagy jelentősége van.

2009. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
remélem nem gond hogy bemásoltam de érdekesnek találom én szeretek ilyenekröl olvasni.
2009. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én szívem szerint 3 éves koráig tápszert adnék neki. de akkor mi lesz az oviban? szóval 2,5 éves korában elkezdem a bolti tejhez szoktatni.
2009. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1. vok. Tök jó a cikk! Köszönjük!
2009. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!