Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sóskát hogyan készítitek el...

A sóskát hogyan készítitek el a babátoknak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Sorry, de offolok, mert ez engem is érdekel, mivel én utálom, de hát ha kismanóm szereti!! :)

Még egyszer bocsi

2012. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Mikor még kicsi volt a lányom, és nem adhattam neki tejterméket, addig csak simán megfőztem a sóskát, meg a krumplit és összeturmixoltam, egy kis olajat is tettem bele (én olivaolajat használtam).

De lehet keverni anyatejjel és tápszerrel is, de ezt már nem kell főzni, csak utólag hozzákeverni a kész tápszert vagy a sima anyatejet.

Később, ha már nagyobb a babád, akkor a sóskát lehet felfőzni tejföllel vagy netán joghurttal, aztán később tejjel is elkészíthető, attól függően mennyi idős a babád, és mennyire vagy bátor (mármint mikor tervezed bevezetni a tejet).


Lehet fagyasztott sóskát is használni, vagy ugye nyerset, én mindkettővel főztem, épp mit tudtunk beszerezni.


Lehet almával is összefőzni:

almát és sóskát összefőzöd, közben főzöl krumplit (és ha már eszik húst a babád, akkor azt is tehetsz bele), majd az egészet összeturmixolod (ha lehet édes almát válassz, mert az elveszi a sóska savanyú ízét


Itt van még pár recept:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon pici olajon megdinszteled (a vastag ereket én le szoktam tépni róla) aztán turmix. Keverheted rizspéppel, sinemillel, akkor nem kell ízesíteni. Cukorüldözés ide vagy oda, én főtt krumplival adom neki összeturmixolva, teszek bele pici cukrot, különben nem eszi meg. (Gyerekorvos mondta, hogy az anyukák ne féljenek már annyira a minimális cukortól, rosszabb, ha a gyerek azért nem eszi az értéke zöldséget, mert ízetlen.)
2012. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!