Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Éreztétek már...

Kedves Anyukák! Éreztétek már úgy, hogy evvel az erővel akár magatoknak is szülhettetek volna?

Figyelt kérdés
Hiába volt közös elhatározás a gyerek teljesen úgy érzem,hogy egyedülálló anya vagyok.Semmi segítséget nem kapok,igazából a gyerek sem figyelmet az apa részéről.Nem hajlandó sem fürdetni,sem pelenkázni,ha nincs jó kedve a gyereknek akkor idegbeteg(pedig van már gyereke az előző házasságából)Pedig napi 30 percet kellene csak a drága idejéből rászánni,hogy értékes perceket töltsön vele.
2009. jún. 22. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos sok ilyen olvasni....

Férjem sem remekelt, mikor kicsi volt a gyerek, bár mindig megfogta, ha megkértem, mert dolgom volt.

A fürdés mindig közös művelet, ez az egy biztos pont mindig megvolt.

Mióta nagyobb lett a lány, már sokat játszik vele, azóta nincs gond. Sokszor ő keresi a lány társaságát. Tegnap is azt vettem észre, hogy kimennek a szobából, és csend van. Utánuk mentem, már az udvaron ették a meggyet a fáról:-))

1 éves most a lányom.

Légy kicsit határozott, és próbálgasd, ne add fel, hisz az ő gyereke is.

Mindig vond be, hogy nézd, de édesen nevet, nézd de édesen mozog... bármi. De ne az legyen, hogy itt a gyereked, fogd már meg... Szerettettesd meg vele:-)

2009. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezek az érzések tombolnak bennem is: De én elhatároztam, hogy "elvagyunk" apa nélkül is: Ez alatt azt értem, hogy nem vonom be semmi gyerekkel kapcsolatos dologba, majd észbe kap és ő fog mad jönni!
2009. jún. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok apának konzervativ a felfogása ám, nem rosszaságból teszik. Nagyon sokat gondolják még ma is, hogy a gyerek az kell, de az anya dolga, addig ők végzik a normál tevékenységeiket, és pénzt keresnek. Persze vannak olyankok is, akit tényleg nem érdekel a gyerek, de szerintem ott előre is látszódott, és nem kéne meglepődni rajta.....
2009. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk pont ez volt a helyzet anno... Mikor megszületett a lányom úgy éreztem hogy teljesen egyedül élek vele, mindent egyedül csináltam, egyedül mentem vele mindenhová, nem igazán volt kedve semmit sem csinálni együtt, csak akkor ha éppen rájött két percre hogy játszik apát egy kicsit... A lányom 6 éves koráig úgy nőtt fel, hogy együtt élt egy olyan emberrel, akit apának hívott ugyan, de nem igazán volt szerintem tudatában, hogy mit is jelent az hogy apa... Aztán én léptem, megismertem a mostani férjemet, aki mindent megtesz a lányomért, aki ráadásul nem is a vér szerinti gyermeke, és rajongásig odavan a két hónapos közös babánkkért... Kívánom neked hogy rendeződjenek a dolgaitok, mert a gyerek igazán megsínylheti ha csak egy szülő foglalkozik vele, és a másik csak ott "él" ...
2009. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyjából előre lehet látni, ki milyen apa lesz majd. Én nem csalódtam :-)

Párom mindent megcsinál a gyerekek körül, ha kell. Persze a java az enyém, hiszen én vagyok itthon velük, de ha elfáradtam, észreveszi és szó nélkül megcsinál mindent. A nagyot mindig ő viszi oviba, ő megy szülőire, ő fizeti be az ebédjét, stb. Lehet az oviban azt hiszik, nincs is anyja :-)

Na jó, ez csak vicc volt, mi megyünk érte a picikkel, de tényleg őt többet látják ott, mint engem.

Szóval én nem magamnak szültem, kettőnké tényleg.

2009. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors tapasztalatokat.

Lehet,hogy most elvagyunk apa nélkül de mi lesz később???

Kell a figyelem a picinek apai részről is,ha napi 20-30 perc akkor annyi.Próbáltam már beszélni vele a fürdetésről,pelenkázásról(úgy gondolom ekkor lehetne a kapcsolatot mélyíteni)de valamit habogott a kicsi puncijával kapcsolatban és kész.

2009. jún. 22. 08:15
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Sajnos én is sokszor úgy érzem hogy csak magamnak szültem,pedig a párom szokott segíteni de nagyon keveset van itthon.Néha pelenkáz,néha fürdet,néha büfiztet.Én úgy veszem észre hogy ha tudna,több időt töltene vele,de mivel valakinek pézt is kell keresni,ez nem megy.Néha neki is ki kell kapcsolni a meló mellett és ezt az időt úgy érzem mintha a lányunktól venné el,pedig neki az jár. AZ APUKÁK SOHA NEM FOGJÁK AZT ÉREZNI A BABA IRÁNT MINT MI ANYUKÁK!!!
2009. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Tapasztalatom szerint nem minden apa válika a gyerek születésével rögtön APÁVÁ. Időt kell adni nekik! Van olyan pasi aki nem tud mit kezdeni egy pici babával, de később amikor már a gyerek "mobilabb" már kiveszi a részét a gyerekkel kapcsolatos teendőkből és remek Apává válik! Időt kell nekik adni, ha meg nem akkor változtatni kell!! Pl: válás!
2009. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is ez volt de én a sarkamra álltam.Mert ugye ő nemcsak apa hanem férfi is és ugye szeretné ha este anya kedves és készséges lenne,de egy lestrapált anyuka nem az.... :)

Na meg szépen be is számoltam neki a dolgok állásáról,de szerintem az előző hatott jobban :)

2009. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a nézet,hogy az apa végzi a "normál"munkát és hozza haza a pénzt ma már nagyon sok esetben nem állja meg a helyét.Legalábbis pici gyereknél.Nálunk továbbra is én fizetem be a számlákat,veszem a gyógyszereket,vitaminokat,pelenkát,popsitörlőt ha sikerül az albérletbe is teszek.Nem lett sem más sem több a munkája sem.Ez viszont nem tart örökké,ez a pénz csak kevesebb lesz.A bevásárlásnál tény,hogy oda kell tennie magát mert sok helyre nem jutok be kocsival.
2009. jún. 22. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!