Bolti bébitel vagy otthoni főzés? Ti melyik mellett voksoltok és miért?
Én jól főzök ez azt jelenti ízletesen változatosan és nem aggodalmaskodom túl,kóstolok és javítom,baj nem lehet.
Babaételeknél az élelmiszerek minőségére és a tisztaságra kel odafigyelni .Ez nem is igazán főzés :)
friss jó minőségű alapanyag
tisztaság
mai menü 8 hónaposnak
főztem egy adag rizst ,alaposan nyákosra ,összeturmixoltam :
reggelire lefejt anyatejbe áztattam frissen,megszívta magát (előre lefagyasztott ) őszibarackkal turmixoltam
egy részét a tojássárgája kóstoltatáshoz használom fel + előre fagyasztottam pulykamell filét turmixolva ,abból 1 kockát teszek bele ,összeturmixolom ,ebbe kerül egy kis olíva olaj
estére megint lehet más gyümölccsel kínálni
Krumpliva l hasonlóan járok el,lefőzöm és változatosan készítem el ,de az alap egy nap ugyan az.
Ha nem eszi a házi készítésűt keverni kell fokozatosan csökkentve a bébi étel arányát ,így szokja a házi ízeket( illetve ízetlenséget ebben a korban :)
Nagyon hasznos ha mindenből fagyasztasz és csak felolvasztod a hozzávalókat ,kevered idény dolgokkal.
pl több "tonna" sütőtök van a frigoban , az szinte mindenhez jó .
Ami hasznos még a sinlac sűrítéshez, szeretik a babák,és új ízt nem fogadja el ,keverek bele nem feltétlen sűrítésre és könnyebben veszi az akadályt.
Csak lazán a frissességre és higiéniára figyelsz nem ronthatod el.
Egy tanács!
Ne azt nézd,hogy más hogy csinálja,mennyi étkezést váltott ki,mindig a saját lányod igényeihez igazítsd a dolgokat!
Ha szeret szopizni,és nem igényel más ételt,akkor hagyd,had szopizzon! Mindig lesz olyan,hogy "másé ezt vagy azt már tudja,más ezt vagy azt már ad a babájának" stb. Ez nem lóverseny :-).
És tényleg gyerekjáték a baba kaja készítése: fogsz egy papírt,leírod mit ehet,és a zöldségeket alaposan megmosod,megpucolod (én ezután még jól át szoktam mosni),feldarabolod, megfőzöd és turmixolod a saját főzőlevével.
Ezeket eheti egy 7 hónapos:
alma,körte,banán,meggy,gesztenye,őszibarack,sütőtök (sima tököt 8 hónapos kortól ehet!) ,zöldborsó,zöldbab,kelkáposzta,cékla,paradicsom,répa,,krumpli,paszternák,zeller,karalábé,karfiol,brokkoli,lencse,tojás sárgája(jó keményre főzve,én krumplival és répával turmixoltam össze),rizs,kapor,fiatal állat mája (a csirke máj a egészségesebb,mint a sertésé!),nyúlhús,baromfi hús. Azt hiszem semmit nem hagytam ki.
Annyi a dolgod,hogy kiválasztasz függően attól hogy mit ismer és mit nem,szépen együtt megfőződ pl. a krumplit egy kis csirke mellel. Vagy ha vasárnapi leves Nálatok csirke-húsleves,akkor abból is simán kiveheted miután megfőttek a zöldségek,húsok,és abból turmixolhatsz a Babádnak! Ami megmarad egy evésből,azt másnap még oda adhatod Neki,vagy ha sokat sikerült csinálni,akkor le is fagyaszthatod!
Remélem találsz hasznosat is a válaszomban!
Jó babázást! :-)
:-) Akkor egy mázlista vagy a Férjeddel!! Az én Párom rendszerint túl sós ételeket kapott,mire megkérdezte,hogy "Mi van,meg akarsz mérgezni??" - a sóra azt mondják,hogy fehér méreg. Csípős megjegyzései voltak mindig. A habarással,rántással én sem volta másként- meggylevest főztem,persze jóóóó csomós lett... "Hú,de kifakult a meggy!!" :-)
Rántásos ételeket úgy szoktam- ezt a Párom Mamájától tanultam!- hogy előbb megcsinálom a rántást tartalék lángon,majd folyamatosan kevergetve hozzá öntöm a vizet,majd beleteszem amit főzök: pl frankfurti levesnél elkészítem a rántást,felöntöm vízzel,majd beleteszem az előzőleg kis sóval megszórt, kb 1 óráig pihentetett,a sótól kinyomkodott fejes káposztát (közepes lángon lehet főzni,de figyelni kell,mert a rántás miatt hamar leég,meg ha felfő,akkor hamar kifut!)ha már majdnem kész a káposzta,akkor beleteszem a krumplit,amikor már az is majdnem kész-addigra a káposzta megfőtt- akkor megy bele a felkarikázott virsli. Amikor megfőtt az is-megnőtt- akkor zárom el. Só és őrölt köménymag mehet bele,de csak egy pici- ízlés kérdése hogy utóbbit teszünk e bele,vagy sem,ha kihagyjuk sem gond!
Fűszerezni csak a végén szoktam,mindig egy keveset teszek bele,minden fűszerezés után alaposan megkavarom,utána megkóstolom. Így nem lehet túl fűszerezni. Ha Valaki szeretné,sót még tehet bele!
Krumpli leves kolbásszal: Némi zsírban füstölt kolbászt karikára vágva átsütöm,teszek rá lisztet,tartalék lángon megcsinálom a rántást,majd rá a víz,rá a krumpli- ezt még fűszerezni sem kell,mert a kolbászból kellő íz fő ki,esetleg egy kis színes paprikát lehet bele tenni. Ha megfőtt a krumpli,akkor el lehet zárni. Ez pl már 8 hónaposan ették az enyémek.
Rakott krumpli: hajában jó ha megfőzöd a krumplit,a tojást- ebből egy kis babavízzel tudsz már is turmixolni krumplit és tojás sárgáját a kislányodnak! Felkarikázod a megtisztított főtt krumplit és tojást,felszeled a füstölt kolbászt (van aki sonkát is tesz bele),kizsírozol vékonyan egy hőálló edényt és pakolod: krumpli,tojás,kolbi...amíg el nem fogy,a tetejére tejföl,irány a sütő,míg a tejfölön nem látod,hogy "megsült",kicsit barnácska a teteje. Ezek egyszerű ételek. Nálunk sokszor volt szószos tészta- üveges szószt vettem,főztem hozzá tésztát.
A tápszeres babákat ugyan úgy kellene hozzátáplálni,mint az anyatejes babákat- 4 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást,akár anyatejes egy baba,akár nem! Sajnos az én környezetemben is többen büszkén mesélik,hogy túrórudit és császár szalonnát adtak a 3!! hónapos babájuknak. Azok a dolgok egy babának sem tesznek jót!! Szomorú hogy vannak ilyen szülők! Nem mondom,hogy semmit nem szabad adni a gyereknek,fél éves koruktól kukót,joghurtot és babapiskótát kaptak az enyémek.
Remélem tudtam okosat is írni!!
Jó babázást!!!
Persze, hogy tudtál! :) Köszönöm szépen! :)
Lenne még egy utolsó kérdésem ... Igazából én a konyhai alapfogalmak némelyikével nem teljesen vagyok tisztában. Ahogyan végigsuhantam a sok babareceptes oldalon, számtalan helyen láttam, hogy párolás. A babaételeknél is úgy zajlik a párolás ahogyan egyébként? Hogy olajban picit megforgatom az ételt majd kevés folyadékot öntök hozzá és ami víz elfő, azt pótolgatom, majd ha megpuhul akkor kész? Azt tudom, hogy azzal a lével kell összeturmixolni amiben fő, csak az újdonság számomra, hogy a babaételekhez is kell olaj. Most ne nézzetek hülyének, lehet, hogy buta kérdés, de inkább megkérdezem! :)
Erre a kérdésedre remélem válaszolnak majd,mert erre én is kíváncsi vagyok! Én mindig,minden zöldséget főztem. Bár,ahogy gondolkodom... a párolás lényege,hogy a vitaminok a zöldségekben maradjanak- ergó,ha alufóliába csomagoljuk a párolandó zöldséget,és sütőbe tesszük,akkor ott is "megpárolódik",minden féle olaj és egyéb nélkül...
De majd a Többiek közül valaki kijavít ha most hülyeséget írtam :-)
teljesen jogos a kérdésed! ne aggódj miatta!
párolásnál a legjobb, ha csak gőzben (pl.szűrőben), vagy lassú, hőn fő meg az étel pl.sütőben sütöd.
ezek elég lassú folyamatok, de így marad benne minden vitamin.
ennél gyorsabb, amit írtál, hogy kevés folyadékon főzöd, amit fel is használsz, így a kifőtt vitaminok is az ételben lesznek. én a legtöbbször ezt használom.
amúgy lehet kapni ételpárolót, amiben nagyon egészségesen lehet puhára párolni az ételeket, több tálcán akár több félét egyszerre, de ez 10-15e Ft.
Ezt találtam! Remélem találsz itt hasznosat!!
Igaz,ez 8 hónapos kortól van,de lassan a Te lányod is betölti ezt a kort! :-)
Üdv: 3 lányos
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!