Az a kérdésem hogy ha júniusban szülök és már szeptemberben dolgozok (védőnőként), és a baba a papájával lesz otthon, nem gáz ez egy anya részéről?
a párom kerekesszékes és az istenért se jön össze neki a munka így én megyek dolgozni.nem lesz rossz a picurnak h pap fogja nevelgetni,mondjuk szoptatni haza fogok járni mert jó körzetem lesz.
Nem írjanak olyanok akik csak annyit tudnának hozzáfűzni h ha nincs pénzünk és munkánk minek a gyerek illetve h a párom miért nem keres munkát valamint h nem vagyok normális mert a férjem kerekesszékes.
Védőnőként hogyan tekintesz azokra az anyákra, akik pl. a féléves mellől visszamennek dolgozni? Az ő dolguk, nemde, ez az ált. hozzáállás?
Na, ez is a te dolgod. Attól h kerekes-székes a párod, még nagyon jó apa lehet belőle, a kettő közt nincs összefüggés.
Azt a kicsit valamiből nevelni kell, így hát ha a hegy nem megy Mohamedhez.....hát ez a variáció van.
Pont védőnőként tudhatnád, hogy az első életév döntő hatású a gyerek további érzelmi életére.
Sokan és sokszor leírták már, hogy 33 nagyszülő vagy apuka sem tudja pótolni az ANYÁT.
Nem tudjátok legalább januárig úgy megoldani, hogy Te is otthon lehess?
figyi akár mit mondnak nem rossz ötlet :-)
pénzre szükségetek van az alap
és ha a baba mellet élvezed is a munkád akkor sok sikert
apa ügyes lesz és te neked is olyan jó lesz otthon babázni
szal sok sikert
szerintem nem gáz, a kényszer törvényt bont, a párodnak meg nagyon jót fog tenni.
Én azt gondolom, hogy nem kifejezetten az anyára van szüksége a babáknak, hanem elfogadó, szeretetet-gondoskodást adni, és kapni tudó személyre.
Ez nálatok adott lesz.
Szoptatni hazamész, király!
Mi itt a gond??? :-)
Sztem a babád semmiben nem fog hiányt szenvedni, magaddal rendezd le, hogy ez a szitu, fogadd el, és ne legyen lelkifurdalásod, mert az viszont rossz hatással lehet a babóra.
Ez már nem ide tartozik, csak kiváncsi vagyok. Én spec gyed alatt pontosan ugyanannyit kaptam, mint mikor még dolgoztam...Te nem??? mert ha gyeden vagy és ugyanannyi a pénzed, akkor minek kell visszamenned?? bocs, nem akarok szemtelen lenni, csak nem értem...
Ez egy érdekes dolog. Az elején a szoptatás van hogy 1-1 óra. 3 óránként haza tudsz ugrani 1 órára? De hogy tudja a kiságyból kivenni a férjed a babát? Hogy tudja átpelenkázni, ki viszi napközben sétálni?
Ha jön a hozzátáplálás hogy teszi be az etetőszékbe, vagy a hordozóba? Ég pici babát két kézzel kell fogni, akkor hogy hajtja a kerekes széket, vagy hogy irányítja? Ha elkezd mászni a baba hogy veszi fel a földről!? Annyi olyan dolog van amire figyelni kell, másodperc alatt elkapni a gyereket ne nyúljon a konektorba, vagy ne essen le, vagy el. De mi van ha kiesik a tolókocsiból a gyerekkel a kezében ha nyúl valamiért? Te ismered a férjed állapotát, te tudod mit tud tenni, megcsinálni, de én nem merném ráhagyni. Gondolom az elméleti részét tudod a babázásnak, de a gyakorlati részét még nem tapasztaltad, milyen egy babával non stop, mert más mikor a rendelőben van a baba, és más otthon. 2-3 hónapos lenne mikor vissza mennél dolgozni. LegLább a Tgyás idejére otthon kéne maradni. Szerintem majd meglátod hogy fog menni a férjednek a babázás, de kemény feladat ez egy mozgáskorlátozottnak.
jó, jó az apjához jobban fog kötődni, meg várjon a gyerek 1 éves koráig, DE van olyan, hogy a "sima" gyedből +csp-ból nem tud megélni egy család, ti nem hallottatok még ilyenről?:)
Sajnos a kényszer igenis nagyon nagy úr tud lenni. Amúgy halkan megjegyezném, mi magyar nők el vagyunk "kényeztetve" ilyen szempontból, nagyon sok helyen külföldön már 3-6 hónap után szülés után állnak vissza dolgozni a nők, Sőt! a nagymamám még a munkahelyi bölcsibe kötelezően vitte a gyerekeit (mint akkor mindenki), és asszem 3-4 óránként volt un. "szoptatási szünet"...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!