Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is szokott így érezni?

Más is szokott így érezni?

Figyelt kérdés
11 hetes a babám,és amikor nem alszik,nagyon sokat foglalkozok vele.Egész nap beszélek hozzá,játszok vele.De azt mondják sokan,hogy hagyni kéne egyedül,hogy ő fedezze fel a dolgokat,illetve,hogy majd később én fogok vele szenvedni,mert nem lesz el egyedül.De én meg teljesen úgy érzem,hogy ha nem foglalkozok vele,akkor elfecsérelem azt az időt amit vele lehetnék...Szoktam távolabbról nézegetni,de nem bírom ki,hogy ne menjek oda hozzá.Rosszul teszem?
2009. jún. 20. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a dolognak mindkét oldalát kell nézni és megtalálni a középutat. Néha kellene hagyni egyedül mert később tényleg nehéz dolgod lesz,és neki sem jó ha mindíg ott vagy. Próbáld azt hogy délelőtt etetések után egyedül hagyod míg teszed a dolgod,délután viszont légy az övé x időponttól alvásig. Hidd el neki is jót teszel,és ne érezd hogy elfecsérled az időd.
2009. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy csodálatos dolog,de való igaz néha erőnek erejével egy kicsit másra is kell koncentrálni,mert hosszú távon magadnak és neki is rosszat teszel.

Nem BAJ és nem ROSSZ amit csinálsz,csak túlzás.

2009. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul teszed.Amikor eteted,tisztába teszed,akkor foglalkozz vele.Énekelj neki,beszélj hozzá,kicsit játsz vele,de két étkezés között hagy békében az ágyacskájában.,még akkor is ha egy kicsit sírdogál.Ha nem lógsz a nyakán,az nem elfecsérelt idő,még soká fog felnőni,és attól még szereted őt.Ha viszont magadhoz szoktatod,később még a WC-re sem mehetsz el,mert ha nem lát,ordítani fog utánad.Mi lesz ha esetleg beteg leszel ? Mit tud az apja vagy a család csinálni vele,hogy ne ordítson utánad.

A picinek is szüksége van arra,hogy egymaga legyen.Gondold el,hogy Te hogy éreznéd magad,ha a párod,vagy valaki más minden percben a sarkadban lenne ?Állandóan azt lesné,hogy milyen a kedved,ha rosszkedvű vagy,miért,ha jókedvű,akkor miért vagy az.Biztosan előbb-utóbb kiborulnál tőle.A baba nem játékszer,hanem egy kis emberke,még akkor is ha nagyon gyámoltalan.

Gondold végig a dolgokat,a döntés a tiéd.

2009. jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ez aranyos kérdés :)

Próbáld megtalálni a középutat. Nem jó ha állandóan foglalkozol vele, mert nincs lehetősége maga felfedezni a világot.

Elmesélek egy történetet erről: babámat tologattam a közeli parkban, mint mindig, amikor észrevettem egy anyukát, aki leült egy padra, kivette a kb 4 hós babáját és puszilgatta, beszélt hozzá, táncikált vele, énekelt neki. Azt gondoltam, hogy na igen, ez az anyuka bizony nagyon rendes, türelmes, gondoskodó és még egy csomó minden jó. Másnap is láttam őket a parkban, harmadnap is, majd arra lettem figyelmes, hogy az anyuka gyakorlatilag "nyúzza" a babát, aki szeretne végre nyugodtan feküdni a kocsiban, nézegetni a plüssfiguráját vagy a fák leveleinek mozgását. A lényeg, hogy pár nap elteltével azt láttam, hogy nem jó a babának, ha nem hagyják nyugodtan :)

Ez nem azt jelenti, hogy tojni kell rá, de meg kell hagyni neki is a lehetőséget arra, hogy önmagával és a külvilággal, ne pedig velünk foglalkozzon.

2009. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 21. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!