Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is szokott így érezni...

Más is szokott így érezni vagy én kattantam meg teljesen?

Figyelt kérdés

14 hónapos a fiam.

Mostanában megőrjít.

Egyre hisztisebb,ha nem kap meg valamit,enni alig eszik.

Én meg csak bőgök,mert kiköpi a főztöm,de a játszón lopja másoktól a pufit és két pofára eszi.


2009. szept. 22. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegényem:-)

Nem azért nem eszik, hogy téged bosszantson, és végképp nem azért lopkod, mert éhes, mert te nem adsz neki enni!!

Nekik mindig a másé kell:-) Mi is együtt sétálunk a szomszéddal, de mindig egymás poharából isznak:-))

Igen, nehéz, sokszor kiakadunk, elfáradunk, ilyenkor pihenni kell egyet. Add apának a gyereket, és fürödj egy jót, menj kozmetikushoz, vagy hétvégén csináljatok közös pihis programot, kicsit kapcsolj ki!

2009. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy,köszönöm,hogy írtál.

Aszem tényleg jót tenne valami más.

2009. szept. 22. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én fiam 13 hós, hasonló tünetekkel, mint a tiéd.

Tényleg jó ötlet a kikapcsolódás, de használd arra, hogy átgondold a stratégiádat. Csak azért mert kikapcsolódsz, egy hét múlva ugyanúgy téped majd a hajad az idegtől.


Azt olvastam, hogy ez életkori sajátosság, hogy változó az étvágyuk. Próbálj olyanokat főzni, amit tutira szeret, de mégis tápláló, és limitáld a nyalánkságok eshetőségeit. Lopkodni szerintem ne engedd, vagy kérd meg a tulajdonosok szüleit, hogy ne kínálják meg, ha végképp nem jutsz dűlőre, menjetek máshova játszani. Kényes időpont ez náluk, mert nagyon próbálgatják, hogy mennyire messzire mehetnek el. Dönts saját ösztönöd és értékítéleted alapján, hogy mit engedsz és mit nem, még ha hiszti is a vége. Nem fog felnőtt koráig hisztizni, ha megtanítod neki mit lehet és mit nem. Ellenkező esetben sokkal tovább fog fájni a fejed. Én nem azt mondom, hogy minden lépését le kell korlátozni, én a terelgetés híve vagyok. Ha valami olyasmire készül, amiről tudom, hogy nem jó ötlet, pl. ősszel nyakig vizesnek lenni, vagy hasonlók, akkor hirtelen felajánlok valami mást, ami biztonságos, de mégis érdekes és tudom, hogy szereti. Ettől hirtelen elfelejti, hogy hisztizni akart, és megy kielégíteni a kíváncsiságát a következő játékkal. Okosan, és mindkettőtök élete sokkal könnyebb lesz!

2009. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!