Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 8-kor fekteti babáját, az...

Aki 8-kor fekteti babáját, az hogy él társasági életet?

Figyelt kérdés
Jómagam, és öcsém, is este 8-kor le voltunk téve anno. Én ezt nem akartam, mert vmikor 9-kor érünk haza. A gyerek 10-11 körül fekszik születése óta és nekünk ez így vált be. Másnap nincs még bölcsi, ovi, úgyhogy aludhat akár 10-ig is. De a nagyszülők nem értik ezt az új szokást, és rossz nevelésnek tartják. Gyakran mászkálunk társaságba, vagy a városba késő estig sétálgatunk. Aki 8-kor fekteti a gyerekét, az teljesen kimarad ezekből a programokból? Vagy hogy csináljátok?
2009. jún. 19. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

az enyém is 10kor fekszik, de a társadalmi élet miatt :)

de azért jó, hogy mondjuk nem kell 6ra hazaérnünk a barátainktól a fekvés miatt.

és az sem utolsó, hogy így reggel 9-10ig alszik.

nagyszülőkkel ne törődj, akkor még más sokások voltak :)

az én babám 9 hónapos, de pici korában sem aludt el soha 9 előtt, tehát ő alakította így. én nem bánom :)

2009. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs, szóval NEM a társadalmi élet miatt :)
2009. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Télen nyolckor fektettük, de nyáron minek fényes nappal lefektetni, ráadásul mindjárt jön a nyaralás, szokja csak, hogy később fekszik, sokáig világos van, reggel tovább alszanak, majd ha jön a hidegebb sötétebb vissza lehet térni a korábban fekvéshez.
2009. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy annyira kimaradna, de egyértelmű, hogy egy baba születésével, megszünik pár dolog az életünkből. A baba a főnök, nem mi. Én 9-körül fektetem le, sokszor még világos van kint. Úgy vagyok vele, hogy lesz még nyár, amikor szórakozhatunk a gyerekekkel. Van egy 4,5 kislányom, és egy 1,5 hónapos kisfiam. most vissza kellett vennünk, de ez lesz majd másképp is. valószínüleg azért érzek így, mert még nagyon pici a baba. amúgy sem tudnám mindenhova magammal cipelni szegényt...
2009. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Én fél 8-kor fürdetek, utána szopi, fekvés. Negyed 9-kor alszik. Nekem így nagyon jó, semmilyen társasági életre nem vágyom, ellenben vágyom arra, hogy lefürödjek este, elnyújjak a franciaágyon, és megnézzek egy filmet a férjemmel. Nekünk meg ez vált be. Reggel fél10-ig alszik két szopival, most 4 hós a kislányom.
2009. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem vágyok nagyon társasági életre, de néha előfordul, hogy hétköznap a szintén gyerekes barátaink áthívnak vacsorázni. A párom 5-6 körül ér haza, ha 8-kor fektetnénk a gyereket már el se indulhatnánk. Tegnap sütögetésre hívtak át 7-re, 9-kor értünk haza, utána fürdés, játszás, 22.15-kor alvás.
2009. jún. 19. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nekem sem a társasági élet a legfontosabb, de ha mégis vendégségben vagyunk, akor csúszik az esti lefekvés 1-2 órával. Ha ovi, iskola lesz, kénytelenek lesztek ti is változtatni a napirendeteken.
2009. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, de egyelőre 1 éves, és 2 évesen megy majd bölcsibe, addigra szoktatnám hozzá a korai fekvéshez.
2009. jún. 19. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam sem alszik el este 10 előtt sosem. De nem a társasági élet miatt, hanem mert egy kis sajtkukac. Szerintem nem probléma, ha bölcsibe vagy oviba megy majd, akkor ráértek átszoktatni. A nagyszülők meg teljesen más korosztály, akkor más volt a norma. Ne is várd azt, hogy majd meg fogják érteni. Vitatkozni sem érdemes velük viszont ezen. Mert akkor úgyis az lesz, hogy már ennyi meg ennyi gyereket felneveltem, jobban tudom.
2009. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!