Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek már csak egyszer...

Akinek már csak egyszer alszik a babája mikor fekteti le? Ebéd előtt, vagy után?

Figyelt kérdés
Azon szenvedek, hogy beállítsam 11 hónapos babám alvását. Pár hete csak egyszer akar aludni. Fél kilenckor kel. Van, hogy már 12-kor elalszik, de legtöbbször csak 2 körül, amikorra már szinte álomba sírja magát. Egykor ebédelünk szilárdat, utána kicsivel szopizik is. Max 1.5 órát alszik napközben úgy, hogy mellette fekszem. Ha nem, akkor egy felet csak. :( Segítsetek! Köszönöm! :)
2010. jan. 14. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha felkel fél 9-kor, akkor sacc 9 körül eszik ugye reggelit? Délben megebédelteted és elaltatod. Ha eltelt már 3 óra az előző evés óta, akkor én nem fektetem le evés nélkül, mert hamar megéhezik és felkel. Ugyanígy, ha csak kettőkor alszik el, akkor délben ebéd és mondjuk fél kettő körül szoptatod meg, és úgy alszik el.

Az alapvető gond sztem, hogy nem tud egyedül aludni a babád. Ez nálam is elég gáz volt első gyereknél. Hosszú időbe telt és sok kínlódásba, mire megtanítottam elaludni egymaga, és utána már jobb volt egy fokkal. Nyugodtabban is aludt, és én is jobban el tudtam végezni a dolgom.

Ha esetleg még nem olvastad volna javaslom a Suttogót című könyvet. Van benne sok marhaság is de az alvásra tanításos módszer nagyon jó benne. Csak sok kitartás kell hozzá.

2010. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk is 11 hónaposan kezdődött az átállás az egyszeri alvásra. Akkor általában alvás után ebédelt a fiam, mert későn tízóraizott. Most már 14 hónapos, reggel már nem mindig kér szopizni, így 8-8.30. között reggelizünk, és alvás előtt ebédel.

De én addig, míg be nem állította magának ezt a menetrendet, mindig azt néztem, mennyi idő telt el az előző kaja előtt, és úgy kínáltam meg az ebéddel.

Mióta ebéd után alszik, többet szundít, kb.2 órát.

2010. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 15,5 hónapos. 2-3 hete mindig fél 1kor teszem le aludni. Akkor már tudja,hogy megkapja a cumiját,felém fordul és kb. 2 perc alatt elalszik. Előtte nem nagyon eszik,max. 2-3 falatot. Aztán alszik 1,5-2 órát és utána ebédel. Reggel fél 8-8 körül kel,akkor megkapja a kakaóját és fél 10-10kor reggelizünk.

Nem egy nagy evő a drágám. :(

2010. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!