Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak hason altatja a...

Aki csak hason altatja a babáját, az egy idő után hanyatt is fekteti?

Figyelt kérdés
2 hónapos koráig csak hason altattam, viszont most, hogy már kezdődik a nézelődős korszak, és kevesebbet alszik, nem lenne célszerűbb felváltva, néha hanyatt is?Vagy már annyira megszokta hason, hogy nem lenne neki olyan jó hanyatt?(Legalábbis azt vettem észre, hanyatt nyugtalanabbul alszik.Mi a tapasztalatotok?
2010. ápr. 29. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam képtelen hanyatt aludni. Talán életében ha összesen 2 órát aludt hanyatt + ugye a babakocsiban alvások. Most lesz 8 hós.

Szóval és azóta is hason altatom. Mostmár elég nagyocska és legtöbbször oldalra tolja magát. ÚGyhogy esetleg próbáld oldalt altatni, mert úgy látom az én fiam azt imádja - csak kicsinek olyan béna voltam, hogy sosem tudtam oldalt fektetni, mindig eldőlt...

Baja nem lesz tőle. Csak arra figyelj, hogy nappal, amikor ébren van, sokat tedd hanyatt. De ne mindig, mert hason erősödik és hasról alakul ki a mászás, stb.

2010. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk pont fordítva volt, nagyon szeretett háton aludni, ha hasra tettem, sírni kezdett. Úgy 6 hónapos korától kezdtem hozzászoktatni, először akkor tettem hasra mikor nagyon nagyon álmos volt, így nem kapálódzott ellene, aztán szép folyamatosan egyre többször. Mostmár mindkét irányba szeret aludni és forgatja magát :)
2010. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 hónapos a lányom. Első gyerekesként előírás szerint mi is háton - próbáltuk meg - altatni. Nem ment. Sírt, semmit se aludtunk. Aztán a doktornéni javaslatára hasra fektettük. Alszik mint bunda azóta is.

Magamtól sose fektettem se oldalra, se hátra. Ha úgy aludt be pl. szopi közben, akkor hagytam. Volt egy időszak, amikor nézelődés és ujjcumizás közben háton elaludt napközben :-)

Nálunk ebben merült ki a háton altatás.

2010. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 hetes korától hason aludt.

Aztán megtanult a hátára fordulni, és mivel csak hason aludt addig, ezért a háton alvás nem ment neki.

Az éjszakáim azzal teltek, hogy ha Ő a hátára fordult (és persze ettől felébredt és sírt) akkor vissza kellett fordítanom a hasára, hogy tovább tudjon aludni. (nem volt egyszerű,gondolhatod)

5 hónaposan tanulta meg, hogy hogyan kell a hátáról visszafordulni a hasára.

Azóta önállóan forog (pörög) az ágyban :)

Valamikor hason, valamikor háton, de rendszerint az oldalán alszik.

2010. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Akkor hagyjam hason, és ha már magától megfordul, akkor ugyis úgy fekszik, ahogy neki kényelmes, nem?

2010. ápr. 29. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:
így van, majd ő érzi hogy kényelmes.
2010. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!