Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan anyuka, aki...

Van még olyan anyuka, aki másfél éves babáját ölben altatja?

Figyelt kérdés
Az én fiam így alszik el még mindig, leülök vele, ölbe veszem, dúdolok neki egy kicsit, ringatni nem kell. Nem azért kérdezem mert zavar engem, hiszen jó arra a néhány percre összebújni vele, csak kiváncsi vagyok, más babák ebben a korban már maguktól alszanak-e el.
2011. máj. 13. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányom magától alszik el, de csak kb egy éves kora óta, addig ringattam és mindent megpróbáltam de nem aludt el, csak amikor már nagy nehezen kidőlt. Fáradt volt az tuti.

Nekem, ha akkor lett volna ilyen tuti receptem az altatásra nem érdekelne, hogy mennyi idős a gyerek azt csinálnám, ami neki jó. Nálunk eddig is a normális határok között az volt, ami a lányomnak jó. Nem hagytam soha sírni. Szerintem még pici és ha neki ez jó, akkor legalább tuti hogy nyugodtan alszik, és ez a lényeg.

2011. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7honapos kisfiam is olben aludt el mindig,es ugy kb.1 honapja nagyon vergodott az olemben becsukott szemmel,igy letettem a kisagyba,es attol a perctol fogva mostmar csak ott alszik el,talan 3x sem aludt el azota az olemben,ha dudolok,eneklek neki,akkor csak nevetgel,esze agaban sincs aludni.Igaz o kizarolag hason alszik el,ezert is gondolom,hogy mar kenyelmetlen neki olben.

Buszke vagyok ra,hogy egyedul alszik el,persze kozben simizem a hatat,es adok par puszit,es 2 percenbelul alszik :)

2011. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. 1,5 éves a fiam és az esti tápszerivás (spec tápszer+zabtej v. rizstej) még mindig: Apával fürdés, és amíg felöltöznek pizsibe, anya összekészíti a tápit, majd anyával bevonulás a szobába, és a kanapén törökülésben ülve a fiam az ölemben issza még mindig cumisüvegből. Ő issza, de néha bealszik rajta, ezért én is fogom az üveget. Közben dúdolok neki. Ez kb. 2 perc, és ha nem alszik el, akkor már mondja is, hogy be, be, vagyis tegyem a kiságyba. Ott még mocorog pár percet, aztán az állatai kíséretében elalszik.

A reggeli tápi ivás már a nagyágyban van velünk, egyedül, párnának dőlve, ezért még az esti összebújást megtartanám.

Nem hiszem, hogy a fiamnál gond lenne, ha egyik napról a másikra nem így lenne, mert a ciciről való leszokás sem volt neki nagy megrázkódtatás egy évesen, inkább nekem kell még az a "kisbabi" érzés :o) És gondolkodtam már, hogy ha majd nagyágya lesz, vagy levesszük a rácsot, akkor majd ott issza a párnák közt az ágyában, de azt gondolom, hogy 1,5 évesen nem olyan nagy még, hogy ezzel bármi baj lenne.....

2011. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb 1,5 éves volt, amikor még ölben altattam, kb így mint te, de utána már nagy volt a pocakom (kistesó), és átszoktattam arra, hogy melléfekszem, úgy aludjon el. Pár nap alatt sikerült.
2011. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam,és jó ideje úgy alszik el,hogy a szobájában az ölemben megissza a tejitalt,közben nézegetjük az állatos matricákat a falon,mesélek róluk.aztán beteszem az ágyba és ott egyedül alszik el.de előtte nálunk is megvan az összebújás
2011. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves a kislányom, születése óta magától, egyedül alszik el, de ha ölben kellene altatnom ,azt is örömmel tenném! :-)
2011. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!