Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha még 14hósan nincs foga, de...

Ha még 14hósan nincs foga, de már enné a kiflicsücsit meg a babakekszet meg ezeket, de öklendezik tőlük, mert nem tudja szétrágni, akkor hogy csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvos mit mond? Ilyenkor azért már kell legyen foga.

A babakeksz elolvad a szájában.

Adj neki banánt, azt szét tudja nyomni.

2009. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

orvos mondta, hogy van, akinek másfél évig sincs foga

nyelésével minden ok

babakekszet is már kellett kiszednem a torkából

már frászt kapok és sajnálom, mert látom rajta, hogy enné a dolgokat, de csak falatkákat merek neki egyenként adni,mert mindent egyből a szájába tömne

2009. jún. 16. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát érdekes a dokik véleménye.Nálunk 1 évesen simán elküldik felrepeszteni az ínyét:(bár lehet hogy ez a rossz, de azért ennyi idősen már kellene a fogacska:)
2009. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom is 14 hónapos és 1 évesen jött ki az első foga, azóta semmi.Én a kiflit úgy oldottam meg,hogy majdnem egy felet adtam,azt nem tudta betömni egyszerre és amikor már nagyon szétment elvettem tőle,ha még kért adtam neki.Az első pár alkalommal rám is ijesztett,de megtanult szépen rágni az ínyével.Én már 8-9 hónapos kora óta szoktattam a darabos dolgokhoz.Próbáld meg,eleinte minden falatnál idegeskedni fogsz(én is így voltam)de nem lesz semmi baj.
2009. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan mar mit idegesited szegeny anyukat.Van eleg baja velem eggyut,az en fiamnak se nincs meg foga,bar O 10honapos!Probalj kicsi darabkakat adni,es mindig nagyobbakat majd valamenyire megszokja.En se tudok sok minden csinalni ezzek,majd kinol a fogacska nyugi!kitartas
2009. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne kekszet adj neki, hanem puha ételt!

Ahogy már írták előttem is a banán nagyon jó én még szoktam adni főtt répát vagy bármilyen puha főtt zöldséget.

Egyébként meg nyugi, nem marad fog nélkül :)

2009. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindent betöm a szájába, pedig elöl 6 foga van.(11 hós)

Én levágom a nagydarab kenyérsarkat és azt kapja.

Szépen elmajszolja és csak akkora falatot tud letépni amit már összenyálazott és puha, így könnyű lenyelni és nem fulladozik.

2009. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!