Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves első gyermekes Anyukák!...

Kedves első gyermekes Anyukák! Éreztetek korábban hasonlót? Őszintén?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, még nincs gyermekem, de nem tudom elképzelni, hogy ha lesz, akkor le tudja kötni minden gondolatomat. Ti érzetetek ilyet mielőtt teherbe estetek? Tulajdonképpen a hideg ráz annak a gondolatára, hogy minden programomat, a külsőmet, a hülye napirendemet, stb alárendeljek egy kis lénynek. És hogy már nem leszek nő, hanem anya...volt valaki aki így gondolkodott? Megváltozott ez a gyerek érkezésével? Nagyon szeretem, amikor mindenki békén hagy hosszú órákra, akiket szeretek, azok is, és csak magamban vagyok. Ez meg fog szűnni, ha gyerekem lesz.
2009. jún. 13. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek előtt valahogy én is így voltam, csak magamra gondoltam, magamnak vásároltam csavarogatam barátnőkkel, cigiztem, buliztam, szerettem szépen öltözködni, vékony voltam csinos, mindig megfordultak utánnam az utcán a pasik!

Most van egy 3 hónapos lányom, s ő a mindenem. Abszolut nem érdekel velem mi van, hogy nézek ki, mit veszek fel, kivel hol mikor találkozzak, bulizás eszembe sem jut.

Csak a lányommal szeretek lenni, ha itthon hagyom fél órára apával már azon izgulok mi van vele, elmegyek vásárolni nem az van mit vegyek magamnak hanem neki.

Egy pici baba nagyon megutja változtatni az embert, s nem rossz dolog, sőt jó, nem is hiányzik ami ezelőtt volt.

Annyi boldogságot ad a baba amikor rád mosolyog, gőgicsél neked, a szemedbe néz hosszan, öleleheted puszilgathatod.

2009. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, mint te. Az én babám nem volt tervezett. Amikor a pocakomban volt, akkor se gondoltam arra, hogy mi lesz majd, ha megszületik. Születése után sem volt az igazi kb. 2 hétig. De azóta teljesen oda vagyok érte. Nagyon szeretem. Napról napra jobban. Hát igen, a buli + a szabadság hiányzik nekem is, de ő a fontosabb. És amúgy nem kell mindent feladni. Én ugyanúgy találkozom barátnőimmel, viszem a fiam is.Bulizni is fogok majd menni. 5 hónapos, de már régen átalussza az éjszakát. Szóval észre se venné. A napirended tényleg megváltozik, de szerintem az nem fog zavarni, mert annyira fogsz örülni a babádnak. Én el sem tudtam képzelni, hoy mit fogok vele kezdeni, de most...Tényleg ő minden.
2009. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én a szülés előtt pont ellenkezően gondolkodtam, hogy alig vártam, hogy mindent ennek a pici lénynek rendeljek alá. Aztán megszületett ez a gyönyörűség, életünk fő műve és valóban mindent neki rendelek alá és élvezem is, őszintén. De! Azért sokszor magamba fordulok picit a bezártságtól, a társaság hiányától, sőt a munkám hiányától is. Néha én is lennék picit egyedül, ha olyan kedvem van (pont amit írtál). Van segítségem, ezért hálás is vagyok, de sajna még így is sokszor előfordul, hogy akkor nincs pont segítségem, amikor a leginkább kellene :-(. De mindent egybevetve, ez egy csodálatos dolog, úgyhogy ha újra kezdeném, akkor is bevállalnám! Úgyhogy ne aggódj, lesznek nehéz pillanatok, de összességében megéri :-)!
2009. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyugi,ha AKAROD a babát és várod,akkor minden helyreáll a lelkedben,mire kell.Addig meg érezd jól magad és éld az életed :)
2009. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen!Mielőtt megszületett a lányom, nekem is megfordúlt hasonló gondolat a fejemben.Minden megváltozik, de természetesnek fogod venni.A 9 hónap alatt átértékelődik az életed.Nekem nem jött egyből az érzés, hogy anya vagyok,de ennek is időt kell adni.Az első hónapok nagyon megterhelőek.Szokni kell, hogy ne magadra gondolj elsőnek.Észre sem veszed, és már mindent alárendelsz a kis manónak.Minden gondolatod Ő lesz.De ez így van jól!Egyébként nem kell mindent feladni,meg kell találni a középutat.Milyen érzés anyának lenni?-Nincs hozzá fogható!Nem nagyon lehet szavakba önteni.
2009. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent feladni. A napirended biztosan:) , de öltözhetsz ugyanúgy csinosan, és nő maradsz, de anya is leszel.

Én is féltem egy kicsit mert nekem mindig legalább 2 állásom volt, reggeltől estig dolgoztam, csinosan öltözködtem, cigi, buli stb... és akkor jött a fiam, már 10 hós, és megint csinosan öltözködöm, dolgozom csak itthon. igaz már nem cigizek:), de egyáltalán nem bántam meg. Az életed Te alakítod, persze szülés után mindig egy valaki van az első helyen, a baba.

2009. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák!

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)))

2009. jún. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!