Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák? Komolyan...

Kedves anyukák? Komolyan gondoljátok a amikor ilyeneket írtok? 7hónaposan már pár szót mondott.

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 21:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szerintem azt lehet szavak mondásának nevezni, amikor nem csak valami arra hasonlító hangokat hallat, hanem a megfelelő kontextusban, időben használja.

Nem is az a fontos, hogy tökéletesen mondja ki, hanem hogy felismerhető legyen és értelmének megfelelő helyen.

Pl az én lányom kb. 10 hónaposan következetesen gagyogta, hogy "tutyu", ha kutyát látott.

2012. márc. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%

Sok anyuka bele akarja hallani a gyerek gügyögésébe,hogy anya-apa.

Erre jót példát mondott a védőnőm. Anyuka el volt ájulva,hogy a gyereke már 8 hónaposan mondja,hogy anya. Na ment hozzájuk a védőnő, aki elé mászott a kicsi. Ránézett és "mondta",hogy ajajajajaja!:) Ez volt az anya!

Bár ha jobban belegondolok az én 3 hónapos fiam sírás közben azt mondja,hogy ajvá, ajvá. Lehet,hogy az ajvárt szereti!:))

2012. márc. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sokan csak beképzelik! Lehet, hogy a hang, amit kiad, hasonlít egy szóra, de hogy nem köti azt a "szót" semmihez, a jelentésével "nincs tisztában", az tuti. Egy fél éves gyerek hogy is lehetne? Majd x hónaposan úgy mondja, hogy összeköti azzal a személlyel/tárggyal, akkor lehet kijelenteni, hogy ismeri azt a szót.
2012. márc. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

nekem a 11 hónaposom következetesen mond egy-két dolgot, és ezeket kezdte el először is ismételgetni. Tehát én utólag tudom, hogy mikor 8 hónapos volt és ismételte utánam, nagyjából sejthette, mit mond, de akkor nem gondoltam, hogy ő most beszél. Utólag tuti, hogy tudatosan mondta azt a pár szót akkor is. Azóta sem lett nagyobb a szókincse, ugyanazokat mondja, új dolgok akkor vannak, mikor utánoz. Meglátjuk, ebből mikor lesz tudatos szó. Pl ilyen régóta mondott szó a hinta és a sárga gumijátékokra a háp. Nyilván ő is gügyögte, hogy te-te, ma-ma, pa-pa, de senkit nem hívunk mamának (nagyi van és tata, szóval nem mama és papa, mi anyu és apu vagyunk), egyértelműen nem azért "mondta", mert ő arra a személyre gondol. De most van a pápá korszak, ingetet és mondja hogy pápá, mert utánozza a tesóját, ő meg erre tanítja. De nem csinált még olyat, hogy megjött valaki, köszönt neki, hogy szia, és ő visszaintett volna neki, hogy "pápá" :)

Gondolom értitek. Valaki hamar kezdi, ez sem jelent magasabb intelligenciát, valaki fogékonyabb ilyenre, valaki később kezd minden verbális cselekvést, de akkor ugrássszerűen (mint az idősebbik fiam, aki közel 2 évesen kezdett szótagokat utánunk mondani, de 2 hónap múlva összetett mondatokban beszélt).

2012. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A lanyom 8 honapos korában ket szót használt fixen. Az egyik a baba, amit csak és kizárólag gyerekekre, kisbabakra mondta. A másik pedig a lámpa szo volt. És azt is tudatosan, csak a lámpara használta. És csak akkor, ha világított is a lámpa. :) Nem tudom, miért olyan hihetetlen ez? És amikor 4-5 honapos gyerek felül meg feláll? Igen, hihetetlen, de előfordul!
2012. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat,ugyanúgy az is hogy gyorsabban fejlődik a mozgása.Persze van olyan hogy csak kitalálják,de azért vannak olyan esetek hogy tényleg igaz.De nem mindegy az sem ezt hogy adják elő az anyukák.Minden baba más és más,van aki lassabban van aki gyorsabban fejlődik,valamelyik babának a "szellemi fejlődése van előrébb" valakinek a mozgása,de olyan is van akinek mindkettő egyenlően fejlődik.Ez nem az anyuka érdeme,vagy hibája.Ez babától függ.Kisfiam 6 hónaposan mászott,felállt,10 hónapos kora óta lépeget,álldogál stabilan.Tudatosan Appa-nak hívja az apját,engem meg Annya-nak,mi is azt hitték csak gagyog és néha értelmes szó lesz belőle,mint pl a baba,vagy a vau.De aztán mindig használta mikor ment valamelyikünkhöz,vagy kereste az apját vagy engem.Ettől nem tartom Őt szupermennek,és nem is dicsekedem vele,nem az én érdemem vagy hibám hogy milyen ütemben fejlődik,miket tud.Szerintem manapság ezek a baba körüli dolgok fel vannak fújva mint a hozzátáplálás,szopizás,altatás,öltöztetés,fejlődés terén.
2012. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy egy 8-10 hónapos baba tud 1-2 szót, vagy 5-6 hónaposra mondják, hogy már mondja azokat a szavakat. Valljuk be, 2-3 hónap baromi sokat számít a fejlődésükben!

A másik. Lehet, hogy vannak olyan gyerekek, akik korán felülnek/felállnak. Az én környezetemben is van egy kisfiú, 5 hónaposan ült, az anyja nem tudott vele mit csinálni, tudta, hogy még korai, de nem kötözheti le a gyereket. Viszont van egy kislány is, aki 4 hónaposan ült és állt. Ott az anyuka erőltette a gyereket, ami egyértelműen nem jó, erre majd később rájön. Szóval vannak persze olyan gyerekek, akik maguktól korábban kezdenek 1-2 dolgot, de néha a szülők is túlerőltetik, csak hogy elmondhassák, hogy az ő gyerekük ezt meg azt tudja. Azzal mit sem foglalkozva, hogy a későbbiekben mi lesz ennek a következménye.


Ne vegyétek magatokra, nem rátok írtam. Csak azt írtam le, amit a közvetlen környezetemben látok.

2012. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%
6hósan valóban mondta h baba,mama,papa de nem babára,mamára,papára,ezek max első szótagok,és azok végtelen ismételgetése,nem személyek megnevezése. 1évesen mondta az apjára h apa,magától,tudatosan.
2012. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hónaposom is úgy sír, hogy ana-ana. Belemagyarázhatnám. De sokszor azt is mondja, hogy HÜLYE. Ezt viszont nem szeretném magamravenni.:)
2012. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk anno a fiam 4hónaposan kiverte a balhét a pelenkázón, én kérdeztem tőle miért is megy a hiszti, tisztán hangosan a fejemhez vágta csak...

18hónaposan csak nyálzott és dünnyögött, 2évesen elkezdte mondani a magáét, ma már mesél 2,5évesen.

A tesója 13hónapos, ő korán kezdi a dumálást, 13értelmes "szava" van, ami használ, na de őt egy másik kisgyerek is tanítja meg fogékony. Ahány baba annyi fejlődés.

2012. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!