Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7honaposan nem kuszik mászik...

7honaposan nem kuszik mászik a lányom ez baj?

Figyelt kérdés
nem nagyon szeret hason lenni sziveseben ül és játszik
2011. máj. 23. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
erőltetni még semmilyen esetben sem kéne, uncsitesóm is 10 hónaposan lett virgoncabb, lehet hogy a fejlődése lassabb most de be is gyorsulhat az, mire észhez kapsz már azt fogod látni hogy két lábon fog szaladgálni :)
2011. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy ilyet írok, de ha nincs egyéb baja inkább örülj neki hogy nem kapja szét a lakást:)


8 hónapos örökmmozgó sajtkukac anyukája

2011. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hmm elvileg nem


de mondjuk nem lenne jó ha a mászást kihagyná (később gondot okozhat)

majd ha nem ér el valamit és kell neki akkor kénytelen lesz

próbál meg h nem teszed köré a játékot hanem olyan messze h kicsit mozognia kelljen és minden alkalommal messzebb kicsit

azért tedd hasra is és akkor adj neki valami érdekeset és amivel szeret játszani

lehet h inspirálni kell

de elvileg nincs kint az "időből"


nekem a fiam 6 hónapos korágin még forogni sem volt hajlandó .-)))

2011. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem mászik akkor hogyan ül?
2011. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fiam 8 hónapos és nem ül,nem mászik,kúszik.

gyógytornász megvizsgálta és mondta hogy nincs még elkésve,mert a babák többsége 8 hónapos kor után ül,mászik stb....

ő sem szeret hason,de elég sűrűn hasra teszem,ha unja akkor sír,de már okos és tudja ha ő nem fordul vissza én nem fordítom meg :) úgyhogy küzd a lelkem és végül mindig feltalálja magát.

Persze én sem szeretem kínozni,sírtani,de kicsit muszály unszolni különben el lustul.

2011. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
felülni nem tud a kiságy sarkában szokot ülve játszani és a bébikompot is nagyon szereti
2011. máj. 24. 06:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyunk, mint a kedves 22:36-os, én is el voltam keseredve, elvittem gyógytornászhoz.A második alkalom után sokat javult, most itthon tornáztatom.Olvastam valahol, hogy a hason nem szerető babák ezzel késnek egy picit.Az egyik gyógytestnevelő ismerősöm azt mondta, az sem baj, ha kihagyja a kúszást, és a mászást is, lehet, 10 hónaposan már feláll, és ezzel sincs gond!

Ami számomra vigasztaló volt, az az, hogy azt mondta, hogy ő most értelmileg fejlődik, mert egyszerre nem megy a kettő.A nagyon okos babák "kompenzálásként" picit lemaradnak a mozgásban, mert az agyuknak az értelmi része fejlődik éppen,és később majd behozza a lemaradást.Mászni még nem is kell tudnia egy 7 hónaposnak!!!!A kúszást is csak az ügyesebbek csinálják, az sem gond,ha még nem csinálja.

2011. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy kússzon-másszon, azt javasolnám, hogy minél többet tedd le szőnyegre. Először nem biztos, hogy szeretni fogja, de így tudnád ösztönözni. A bébikomp és a kiságyban ücsörgés nyilván tetszik neki, de amíg magától nem tud felülni, ezeket csak a lehető legkevesebb időre engedd neki, mert még nem elég erős hozzá a háta, és rossz lesz a tartása.
2011. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!