Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen arányban keverjem a...

Milyen arányban keverjem a tejpéphez a gyümölcsöt? Egyáltalán miért keveritek gyümölccsel?

Figyelt kérdés

Sokaknál olvasom, hogy még gyümit is tetszek bele. Miért? Az előírt adagon felül adtok még bele, vagy összesen amennyi adagot előírnak? Milupa HA vaníliás pépet kaptunk. Hogy legyen az arány? Minden napkapjon ezután már pépet?


Köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 9. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
elméletileg a gyümit keverik péppel, mert laktatóbb lesz. az arány a babád étvágyától függ. minden nap adhatsz neki, attól nem lesz semmi baja.
2009. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért keverjük, mert így változatosabbá tudjuk varázsolni az étkezését. Teljesen mindegy, mennyit teszel bele. Ha azt mondom, hogy egy banán, plusz tejpép, akkor sem tudod meg, hogy az mennyi, mert van kisebb meg nagyobb banán is. Minden gyömölcsnél így van. Én egy közepes méretű gyömölcsöt szoktam még belepépesíteni a tejpépbe. Nem minden nap kell hogy kapjon, de ha minden nap kap is, attól sem lesz semmi baja. Mindig más gyömölcsöt tegyél bele (természetesen az életkorának megfelelően). Ezen kívül kaphat gyümölcsöt keksszel, főzelékeket, tápszert, kaphat natúr tejpépet, joghurtot, babakekszeket, és így változatosabb lesz az étkezés.
2009. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként (lemaradt) 5 hós a leányzó, és eddig így voltak az étkezéseink: 1.étkezés tápszer 2.gyümölcs 3. főzelék 4.tápszer 5. főzelék+tápszer


Akkor most hogy variáljam ezentúl?


Köszi az eddigi válaszokat!

Szép napot:)

2009. jún. 9. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szoktam a Milupa vaníliás pépet gyümölccsel készíteni, méghozzá úgy, hogy barackot reszelek (elég sok a leve) és ahhoz adok annyi pépet, hogy kellemes, krémes legyen, ne túl sűrű. Kislányom imádja, 4 és fél hónapos.

2009. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem a délutáni étkezésnél adhatsz neki tejpépet nyugodtan. /4. étkezés/

én pl azért keverem gyümivel a tejpépet, mert semmilyen fajtát nem eszik meg gyümölcs nélkül. a tápszerrel is így vagyok. nem kell neki magában, még az izesített tápszer sem. így a tápihoz egy fél banánt turmixolok, úgy bevágja. a másik, amiért jó a tejpéphez a gyümi, mert sok babánál főleg nagyobb korban 8-10 hó, már nem fér bele az 5 étkezés. pl nálunk is kimarad a tízórai, így nem tudok neki máskor gyümit adni, mint uzsonnára. viszont ha csak tisztán gyümölcsöt kap, akkor felébred enni éjszak. így aztán nálunk gyümölccsel vegyített tejpép az uzsi. én az előírt adag tejpépet csinálom, és ahhoz teszek pluszban gyümölcsöt. van, mikor hagy belőle, de van mikor elfogy neki. mivel azt írtad ha jól emlékszem, hogy 5 hós körüli a babád, szerintem nem kell neki /főleg először/ a teljes adagot megcsinálni. csinálj fél adagot, fél adag gyümivel, aztán majd látod ugyis, hogy szereti-e vagy nem.

2009. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!