Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magzati korban ért hatások?...

Magzati korban ért hatások? Ki mit gondol erről a dologról?

Figyelt kérdés

Kérlek Titeket veszekedés, személyeskedés ne induljon el. Igazából azért érdekelne a véleményetek pro és kontra, mert már ez az utolsó ötletem, hogy miért alszik rosszul a fiam. 15 hónapos, már mindent kipróbáltunk, az összes homeósbogyót, felvesz, letesz módszer, az elveim ellen való sírni hagyós módszert, az együtt alvás, külön alvás, nem cicizik éjjel, tápláló vacsit kap. Kész kifogytam az ötletekből. Igazából én elfogadom, hogy ilyen és egyszer majd kinövi, hisz nem egyformák a gyerekek, de szegény apát nagyon megviseli. Kutakodásaim során jött elő a magzati korban történt események hatása. Velem két olyan dolog is történt a terhesség alatt, ami nem a "megszokott" munkahelyi stressz, magánéleti viták stb. Az egyik, hogy egy nagyon közeli hozzátartozóm a kezeim között halt meg, próbáltuk újraéleszteni, de sajnos nem sikerült, utána ugye a temetés stb., ez nem terhesen is eléggé megrázó, nemhogy úgy amikor az ember még érzékenyebb. A másik, igaz, hogy azt tudtam, hogy császárral fog születni a fiam, mert faros, nagy baba, de az csak vajúdás közben derült ki, hogy altatnak, mert nincs a kórháznak érzéstelenítője, hát mit ne mondjak nagyon sokkolt.

Igazából ki mit gondol, nem is konkrétan az én esetemre vonatkozóan, hogy ilyen és ehhez hasonló dolgok, hatnak, hogy hatnak a babára? Illetve, ha valakinek van még hasonló története azt is leírhatná. Van egy módszer amivel elviekben a magzati korban "elszenvedett" dolgokat derítik fel, elszeretném majd vinni a fiam egy ilyenre, csak előtte gondoltam indítok egy kérdést ezzel kapcsolatban. Húú jó sokat írtam :) előre is köszi mindenkinek a válaszát!



2012. febr. 29. 08:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jah még a 7-esnek, hogy az alvás problémán kívül a fiam is mosolygós, ügyes, nagyon barátkozós kisfiú. Járunk több közösségbe is, minden kisgyereknek meg simizi a haját, mindenkire vigyorog mint a vadalma, úgyhogy ezenkívül, teljesen nyugodt és vidám kölök.
2012. febr. 29. 09:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, biztos számít, de...

Én is veszélyeztetett terhes voltam, rezgett a léc babának, nekem is az utolsó egy hónapban. Aztán még egy hónapos sem volt, mikor elszakadtunk pár hétre, mert kórházba kerültem és utána még vagy fél évig nem tudtam igazi anyaként ellátni itthon.

Ennek ellenére most másfél évesen hálistennek makkegészséges, kiegyensúlyozott kisgyerek, aki 3 hós kora óta szépen átalussza az éjszakákat.


3. hozzászólóra reagálva pedig: anyukám terhessége velem teljesen problémamentes volt, kamaszkoromra mégis krónikus vastagbélgyulladásom (genetikai, autoimmun) lett, amit küzdelmes 10 év alatt szelidült IBS-sé. Tesómmal anyumnak "bezzeg" szinte végig feküdnie kellett, majd őt a széltől is óvták, mert koraszülött volt - erre ma egészségesebb, mint én, bár elég félénk lett.

2012. febr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es válaszoló, Neked is köszi! Igen ezért kértem, hogy írjatok ellenpéldát is, hogy tényleg mennyire igaz, vagy nem.:) Nyilván nem lesz egyértelmű a végére, mert nálamnál okosabb tudósok sem tudják erre a választ, de mindenesetre egyre jobban érdekelnek a történetek, továbbra is pro és kontra. Köszi!!
2012. febr. 29. 09:22
 14/17 anonim ***** válasza:

nem a kérdésre váladz, és még nem próbáltam de hátha bejön:

[link]

2012. febr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14-es, már ezen is túl vagyunk, sajnos nem jött be, de azért köszi.
2012. febr. 29. 09:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van összefüggés, bár érdemes elgondolkodni rajta, csak nem tudom, hogy mi lehet a megoldás rá. Az én kislányom 18 hónapos múlt, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány éjszakát aludtunk át, 4 hónapos korában volt 3-4 ilyen alkalom. Egyébként minden éjjel kb éjféltől ébred 2-3-4 alkalommal. Az én terhességem alatt minden rendben volt, nem ért a szokásosnál nagyobb stressz a munkahelyen, nagyon élveztem az egész várandós időszakot, s mégis ilyen ébredős a kislányom.
2012. febr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor mesélem a mi történetünket, illetve nem is az enyém, hanem az öcsémé.


Nem ugyanattól az apától vagyunk, az ő apukája az én anyukám második férje, aki tipikusan anyuci pici fiacskája volt. Ő élt anyukával nagy harmóniában, amikor anyu (és én) bekerültünk a képbe. A mama nagyon szerette anyut is és engem is, így örömkönnyekkel sírva fakadt, amikor kiderült, hogy az imádott pici fiának (ekkor 31 éves volt) és anyunak közös gyereke lesz. Hozzáteszem, volt már olyan unokája, mint én és saját is - csak ő a másik gyerekétől. Na, szóval nagyon-nagyon várta az öcsémet. Közben kiderült, hogy halálos beteg, valami májbetegsége volt, rövid túlélési idővel, naponta imádkozott, hogy még az unokáját lássa. Anyu ápolta nagy pocakkal az utolsó pillanatig. Meghalt. A temetéséről anyu a kórházba ment szülni.

Már ovis volt az öcsém, amikor egyszer elkezdett egy fél tenyérnyi helyen hullani a haja. Teljesen. Voltunk vele millió meg egy orvosnál, nem tudták, hogy mi baja van. Anyu végső elkeseredésében elvitte egy kineziológushoz. Kiderült, hogy mindennek az az oka, ami vele magzati korban az utolsó hónapban történt. Párszor voltak még nála (hogy ott mi folyt, arról anyu nem beszél), de a lényeg az, hogy teljesen rendbejött az öcsém.

Én hiszek az ilyenekben.

2012. febr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!