Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos bébiről néhány...

14 hónapos bébiről néhány dologról kérdeznék titeket? Ha szabad

Figyelt kérdés

sziasztok érdekelne mi a véleményetek egy pár dologgal kapcsolatba.

-Sajnos mivel még a pohara repül ha kezébe van ezért egyik naprol a másikra csörös pohárról egy Kubus palackra cseréltük/Nem a kulacsos fajta/ Hogy lassan megtanuljon inni..

De este és kora reggel cumis üvegböl kapja a tejet.

-Napközbe állandóan megy zene/Halász judit, Mondokák gyermekdalok/ Háttérzajnak illetve énekelek neki.

-Szoktunk nézni mesét/eperke, Fifi, Rolli, Mickey egér, osho és pá tanito jellegü mesét.

-Saját ágya van már nem rácsos ágyikó


-nem minden nap esik húst viszont valamilyen tejterméket minden nap/illetve tejet mindig tehén tej, 1.5%és 2,8


-Sajnos nem beszél érthetö szavakat nem mond még de hablatyol egész nap babanyelven.


érdekelne ki milyennek tartja ezt a pár dolgot illetve ő hogyan csinalja?!

És még pá ötletet szeretnék kérni hogyan lehet beszédkészségű játékot játszani ö hogyan és mennyit foglakozik a babájával


2011. okt. 25. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz képest, hogy bébized, elég gyerkőcösen próbálod nevelni :D


semmi baj azzal ha nem pohárból iszik. 14 hónaposnak még nem kell beszélnie, sőt. de ha te ezt akarod fejleszteni akkor felejtsd el a mesét mert ezzel csak hátráltatod. a tv-ből nem fog megtanulni beszélni, ezek szinkronizált mesék, főleg, hogy nem is emberek vannak benne... a tv akkor ösztönözné beszédre ha olyat nézetnél vele ahogy egy magyar ember magyarul beszél, ők még a szájmozgást utánozzák a hangképzéssl, így csak összezavarodik.


az, hogy egész nap szól valami szintén nem jó. napi fél-egy órát hallgassatok csak zenét, többibn te énekelj és mondókázz, úgy, hogy leülsz vele szembe, vagy leguggolsz, hogy nézzen téged, lássa ahogy a szavakat formázod :)


én 23 hónapos fiam minden nap eszik húst és nemrég vezettük be a tejet, szóval ezzel kapcsolatban nem tudok mit mondani :)

2011. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) fogok alakitani rajta de azért irtam ki kinek mi a véleménye illetve min kellene változtatnom
2011. okt. 25. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent jól csinálsz.Az én kisebbik fiam még 1 éves ő még úgy iszik pohárból ha én is fogom mert különben ruhacsere, ő még rácsos kiságyban alszik de szerintem tavasszal neki is lesz saját(rendes) ágya.

Az enyém is csak azt mondja érthetően hogy nem de és mama még kicsi nem kell beszélnie.

Üdv 3 éves és 1 éves fiús anyuka

2011. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se kell hogy EGÉSZNAP szóljon a zene vagy menjen a tévé. Nekem a nagyobbik gyerekemnél kifejezetten meg is tiltotta a logopédus mert a problémásabb vagy nehezebben beinduló beszédű gyerkőcöt hátráltatja a tévé.

De amúgy a csőrös pohár napközben szerintem teljesen oké, és reggel este cumisüveg se baj végülis nemrég múlt 1 éves ha úgy nézzük...

A saját ágy is nagyon klassz:) és gratula hozzá nekem mindkét gyereknél meg kellett várjuk a 2 éves kort mert egyszerűen nem maradtak az ágyukban ha nem volt rácsos.

Tejtermék hát ez is gyerekfüggő nekem egyik gyerekem imádja mindig is itta a tejet a joghurtot, kefírt sajtot stb. a másik meg csak max. 1-2 dl tejet iszik egy nap de van hogy annyit se, de helyette más tejterméket belecsempészek az étrendjébe (túrót tejfölt sajtot úgy hogy ne lássa hogy az sajt).

Húst nem nagyon eszik egyik se, de mondjuk én se vagyok megveszve a húsért.

Ja még a beszédhez nekem a nagyobb 2 évesen kezdte mondani első szavait, 3 évesen rövid mondatokat persze még hibásan gyakran.

A kicsi 1 éves kora óta mondja és mondja :))de ő kislány.

4 és 2 évesek anyukája

2011. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 15 hós, nálunk ez van:

A tejitalt és éjjel a vizet cumisüvegből kapja, napközben csőrös pohárból iszik, a védőnő szerint ez teljesen oké, ráér még a pohár.

Napközben (ha bent vagyunk) néha zenés rádió megy, naponta egy gyerekzenés CD-t hallgatunk meg. Tévét még nem néz. Néha énekelek neki, de van, hogy nem értékeli, inkább a verseket, mondókákat, meg persze könyveket nézegetünk, mi micsoda.

Rácsos ágy már nálunk sincs, egyszer elkezdett kimászni belőle, csúnya esés lett volna, ha nem vagyok ott...

Tejet ritkán kap, minden nap kap húst vagy májat vagy tojást, tejterméket is minden nap eszik (kefír, sajt, joghurt, túró).

Napközben sokat foglalkozom vele, nem szeret egyedül játszani. Pár rövid szót mond (kb. 20), és most már egyre több szó első szótagját mondja.

Szerintem is kevesebb zene és tévé jobb lenne, ahogy a többiek is írták. Inkább tőled tanuljon beszélni.

2011. okt. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!