Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapra született babákról...

7 hónapra született babákról kérdeznék: mozgásfejlődés, szopizás, stb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam is 7 hónapra született, 1210g és 42cm volt!Most 10hós korrigáltan 8!

Sajnos szopizni nem akart, de mozgásban nagyon ügyi: mászik, ül, és megkapaszkodva fel áll!

Integet egy párnapja és pacsit ad!

Pedig nagyon szörnyű dolgokon ment keresztül, 3 hónapig volt a koraszülött intenzíven!

Ti, hogyan haladtok?

2011. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az én babáim 1360 és 1490 grammal születtek. Most 2 hónaposak, korrigáltam pedig most kellene, hogy megszülessenek. :-) Természetesen úgy is viselkednek, mint az újszülött babák, most 2760 és 2970 grammosak és szerencsére pár napja már csak szopiznak, végre nincs cumisüveg. Igazából a későbbiek miatt érdekel, hogy kinek hogy fejlődött a koraszülött babája, bár tudom, hogy minden baba más. De azért jó tudni, hogy nekik is megvan az esélyük az egészséges életre. :-) Köszönöm a választ!
2011. máj. 2. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 31. hétre született, 1740 grammal és 45 centivel. Öt hetet töltöttünk a koraszülött osztályon. Most fél éves - 70 centi és 8,5 kiló. Mozgásban is kezdi utolérni a kortársait, bár ebben rettentő sokat segít(ett) a dévény torna.
2011. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az élete első öt hetében egyáltalán nem, de itthon gyönyörűen megtanult szopizni.(Pedig senki nem fűzött hozzá túl sok reményt.)
2011. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Konkrétumot nem tudok írni,mert velem történt a dolog.33.5hétre születtem,igaz ehhez képest nem voltam kicsi 2300grammal,és 46cm-rel születtem.Inkubátorba nem voltam, csak 2hétig szoptam,de nem volt elég teje,így pótlást kaptam.6hónapos koromra,behoztam a súlyom,akkora voltam,mint a nem koraszülött 6hónapos babák.Nem voltam lemaradva semmiben.Igaz nem vagyok tornász,de nem hinném,hogy a koraszülöttség miatt.Egyedül a látásom nem tökéletes,2-szer műtöttek kancsalság miatt.Jelenleg is szemüveget használok olvasásnál,vezetésnél.Szellemi problémáim nincsenek 3szakmám van,és 1 diplomám is.

Ne aggódjatok minden rendben lesz a babátokkal.

Minden jót kívánok Nektek!21hós kisfiú anyukája

2011. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! :-)
2011. máj. 2. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!