Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valami ezen a világon,...

Van még valami ezen a világon, ami nem árt egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Nem vitát szítani akarok, de leültem ide egy fél percre és elképesztőbbnél elképesztőbb dolgokat olvasok!

Pl nem jó már a pólya sem, ha egy baba túl korán csinál valamit, akkor már egyből orvosért kiáltunk, mert tuti valami baja van és hasonló dolgok.

Szerintetek anyáink is ennyit aggódtak? Anyukám elég modern nagymama, de néha csak kapkodja a fejét, hogy én miket mondok neki, pedig nincsenek a gyerekek agyonféltve itthon, nem óvom még a széltől is őket, én kiviszem őket -10 fokban is, a 13 hónapos fiam ma tejbedarát uzsizott, voltak pólyázva is. Egyiknek sincs semmi baja. Egészséges jól fejlődő gyerekeim vannak.

Biztos hogy jó ha mindentől meg akarjuk őket óvni?


2012. febr. 22. 21:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
örülök, hogy többen vagytok, akik ezt a nézetet valljátok, mint én! A gyerek egy kincs, de ha túlóvjuk neki teszünk a legrosszabbat. Van ismerősünk,6 éves a kislánya, annyira óvták mindentől, hogy mindenre allergiás, ekcémás, És arról nem is beszélve, hogy sehol se mer megszólalni, csak akkor ha anyja nadrágjába bújik, és akkor is csak annyit mond, hogy ANYA TE! Szerintem ez eléggé aggasztó....
2012. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Én is örülök, hogy ennyien vagyunk. Érdekes a másik tábor nagyon nem szólt hozzá a témához! :))


Én személy szerint próbálom az arany középutat keresni, mind a hozzátáplálásban, mind a nevelésben, és úgy általában mindenben, a gyerekorvosunk véleményére adok, másra nem nagyon. nem érdekel mi volt 30 évvel ezelőtt, ha nekem mások a nézeteim úgysem fogom úgy nevelni a gyereket, de ettől még nem rágom a fülét annak, aki így csinálja. Mások vagyunk, csak itt sokan nem értik meg és nem tudják elfogadni a másik véleményét.

A sógornőm Amerikában él, jókat szoktam kuncogni vele mikor meséli, hogy ott mik a szokások, húú halljátok itt tuti megköveznék a szupermamaik. :))

Csak példa ként ha már itt szó esett a pólyáról, ott nem nagyon ismerik a pólyát, de van hasonló dolog, a lényege, hogy a baba kezeit és lábait jól rögzítse, hogy álmában ne tudjon kapálózni és így ne ébredjen fel. :) És ezt gyerekorvosok ajánlgatják. A szoptatásból pl fele ekkora ügyet nem csinálnak. Ha szoptat szoptat, ha nem hát nem, de senki nem néz ferde szemmel, hogy húú na ennek meg minek gyerek. Én személy szerint ilyeneket tudok nagyon nehezen elfogadni. Mi az hogy ennek meg minek gyerek, ha nem szoptatja, ha tápszert ad neki, ha lepasszolja mamára, ha már 1 évesen bölcsibe adja .....stb.... A bicska kinyílik az zsebembe. Kinek mi köze hozzá......

2012. febr. 25. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!