Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valami ezen a világon,...

Van még valami ezen a világon, ami nem árt egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Nem vitát szítani akarok, de leültem ide egy fél percre és elképesztőbbnél elképesztőbb dolgokat olvasok!

Pl nem jó már a pólya sem, ha egy baba túl korán csinál valamit, akkor már egyből orvosért kiáltunk, mert tuti valami baja van és hasonló dolgok.

Szerintetek anyáink is ennyit aggódtak? Anyukám elég modern nagymama, de néha csak kapkodja a fejét, hogy én miket mondok neki, pedig nincsenek a gyerekek agyonféltve itthon, nem óvom még a széltől is őket, én kiviszem őket -10 fokban is, a 13 hónapos fiam ma tejbedarát uzsizott, voltak pólyázva is. Egyiknek sincs semmi baja. Egészséges jól fejlődő gyerekeim vannak.

Biztos hogy jó ha mindentől meg akarjuk őket óvni?


2012. febr. 22. 21:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám nektek hogy én itt már nem is merek kérdezni! Múltkor kérdeztem valamit az ülésről, erre mindenki jött az okoskodó jobban tudó dumájával! Komolyan olyan dolgokat tartanak be amiket ha velük csináltak volna baba korukba... háááát.. kitudja mi lenne belőlük! Nem bántom én őket nah... csak ne papolnának róla olyan nagy hévvel! Lányom 8 hónapos már nem sterilizálok mindent! Multkor csapvizet ivott nem ásványvizet és láss csodát túl élte :D Ja, és eszik glutént is :D
2012. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Na, ha tudnátok, engem hányszor 0%-ra pontoztak, amikor le mertem írni, hogy a 3 hónapos babámnak már adtam meggyet és őszibaracklevet, hozzáteszem, a gyerekorvos javaslatára! Azt senki nem fogta fel, hogy megoldotta a Kisfiam kakilási problémáit, csak azt hajtogatta mindenki, hogy WHO, meg fél éves korig csak anyatej.

A Fiam 11 hónapos, még mindig aktívan szopik, semmi baj az immunrendszerével, de felelőtlen anya vagyok, mert 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást ...

2012. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
en is adtam neki almalevet 3 honaposan mert nem kakilt 1 hetig. es rendberakta az emeszteset neki es onnantol kakilt rendesen...
2012. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekre vigyázni kell, de nem szabad búrában tartani. Amúgy én úgy nevelem a gyerkőcömet, ahogyan szüleim tették anno. Mert szerintem ez a rendszer ami most van, ez a túlaggódás, ez már sok. A védőnők ellentmondanak egymásnak és szerintem ez tiszta gáz. Mi is felnőttünk, egészségesek vagyunk. Éppen múlt héten leveleztem egy védőnővel, aki a végére szó szerint kiakasztott a levelével. Ha nem baj, leírom a lényegét:


Kislányom nem eszi meg a folyékony tápot, de nagyon erőltetni akarják neki. Én meg nem!!!! A lényeg, hogy az lett a vége, hogy este egy héten 1-2x kap tápból tejbedarát, mert így megeszi. Erre a védőnő azt írta vissza, hogy jó, de a dara hizlal. Visszaírtam neki, hogy édesanyám minden este tejbedarát adott nekünk, TEJBŐL, nem tápból. Erre visszaírt, hogy igen ez lehet, mert RÉGEN NEM VOLT ENNYI ALLERGIÁS MEGBETEGEDÉS! Visszaírtam, hogy talán azért van ez a sok allergia, mert a hülye tápokat akarjátok ráerőltetni szegény gyerekre, pedig néha a gyerek kakiknak is jobb illata van, mint annak. És megírtam neki, hogy elég elkeserítő, hogyha 10 védőnőt kérdezek meg ugyanarról a dologról, akkor mind a 10 mást mond! EZÉRT NEVELEM ÚGY A GYERMEKEMET, AHOGY ANNO ÉDESANYÁM TETTE VELÜNK! És nem bántam meg!

2012. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó:tejet adtál már neki?Mikortól?
2012. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, látom csak sikerült valakinek lepontoznia a válaszomat! (második) Viszont elmondanám nekik, hogy nem egy szeméttelepen élek, hanem tiszta, rendes házban, ahol rendszeresen porszívózok, felmosok, állat nem él a házban és cipővel nem mászkálunk bent, ezért nincs okom minden egyes alkalommal kifőzni a cumit ha leesek, mint írtam lemosom forró vízzel. Igenis hason altatom a 3 hónapos babámat már az elejétől kezdve, engem is így altattak, erős egészséges nő vagyok, és csak hozzáteszem, hogy SZERINTEM háton "veszélyesebb" aludnia. Mégpedig azért, mert kezdenem mozgolódni a fogacskái és egyre jobban nyáladzik, könnyen félrenyel. Nos, ha a hátán fekszik nagyobb eséllyel megfulladna....Nem beszélve arról, hogy hason sokkal jobban erősödnek az izmok. Nem is véletlen, hogy már minden irányba megfordult.

De a pontozóknak üzenem, hogy az lenne a legjobb ha a gyereküket betennék egy üveg gömbbe és fotoszintetizálással táplálják :D:D

Bocsánat a kiakadásomért. :)

2012. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én gyerekem háton aludt, de azt gondolom, hogy háton, vagy hason, mindegy. Normális egészséges gyerek nem gondolom, hogy megfulladna. Ha még is rossz útra megy a nyál vagy vissza bukja a kaját, azért vagyunk ott, hogy intézkedjünk ha kell. Én használtam pólyát nagyon is szerettem. Nem véletlenül találták azt ki valamikor. Biztonság érzetet ad a babának és fogásában nem utolsó sorban a kezdő szülőnek is. Arról nem is beszélek, hogy nem nyiklik-nyaklik a gyerek, hanem szépen egyenesen tartja a kis gerincét is. Csak a mostani álláspont szerint nem mozog szabadon a baba. Némely szülő olyan szabadon akarja nevelni a gyerekét, hogy még a 6 éves gyerekére sem szól rá, hogy köszönjön, mondván: "Majd a gyerek eldönti, hogy akar köszönni, vagy nem" - majd hanyatt vágtam magam. Hozzátáplálással is akkora kínt látnak, de szerintem csak a tápszer cégek jó biznisze ez semmi más. Ritka szerintem az a nő (és szerencsés) aki még a 6 hónapos babáját tudja szoptatni, úgy,hogy tápszeres kiegészítés sem kell neki. Mert ugyebár az egyik hivatalos verzió szerint 4 hónapos kortól, a másik szerint 6 hónapos kortól kellene a hozzátáplálást elkezdeni. Én először csak kapkodtam a fejem a sok infótól, aztán azt mondtam, hogy elég és az ösztöneim tökéletes választ adtak minden kérdésemre.
2012. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kedves első válaszadó, én is így jártam.Egyszer kérdeztem valamit és majd megettek az "ősanyák". Ez is megerősített abban, hogy nem kérdezek semmit, amiről azt gondolom, hogy nekem sem ártott meg, mert hát csak életben maradtam én is, az a gyerekemnek sem fog. Szép napot Nektek!
2012. febr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt 12.

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, mert a 11 hónapos Fiamat bőségesen tudom szoptatni 6-7x naponta, és fáj a szívem a rengeteg kiönött tej miatt, amit nem eszik meg és a fagyasztóba sem fér már be :-(

Viszont, mint írtam, ennek ellenére 3 hónapos korától kap gyümölcsöt, majd főzelékeket, mert annyit szenvedtünk a kakilással, hogy az már durva volt. Állandóan szélcsövezni kellett, ordított, tekergett, mire nagy nehezen kirobbant belőle a kaki. Ahogy elkezdtem adni neki meggyet, barackot, minden bajunk megoldódott.

Na, én ezt itt több kérdésnél is leírtam ... Amint látjátok, nem állok túl fényesen, mert a bölcs WHO-s anyukák a sárga földig pontoztak, de megindokolni senki nem tudta, konkrétan miért is.

Azért, mert segítettem a gyerekemen, hogy szélcsövezés helyett simán tudjon kakilni egy pár korty gyümölcs segítségével???

Ezek után le.rom, hogy ki mit gondol, és a nyilvánvalóan provokatív kérdésekre is leírom, hogy 3 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, hadd örüljön és pontozgasson élvezettel a sok ősanya ...

2012. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%
Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és megkaptam a magamét érte a védőnőtől!tejet is adtam neki mert nekem már nem volt hát ezért is megkaptam!Felírták neki a tápszert de szegénykém nem akarta enni hát joghurttal ízesítettem neki (ezért is megkaptam)Nagy nehezen megitta!Utánna rájöttem hogy nem hallgatok a sok hülye szövegre mert az én fiam úgy nevelem úgy etetem ahogy jónak látom!Hozzáteszem születése óta csak hason alszik!Már 8 hónapos mindent eszik szó szerint mindent darabosan kivéve a babfélék!(Szalámi,kis pörkölt körettel,leves,tejtermékek,gyümölcsök,húsok,és minden féle köret!)Erős egészséges baba és még a védőnő is csodálkozott mikor látta és azóta nem meri mondani mit adjak és mit ne adjak neki mert szépen fejlődik!egyik ismerősöm kislánya 3-4 éves és mindenre allergiás vajon miért mert a sok baromságra hallgattak!tehéntejet csak másfél évesen kapott és allergiás lett rá!Csak teát és 100%os gyümölcsleveket ihat meg tápszert de azt nem bírja meginni!Ugyan igy mindennel!Nem kell annyira óvni mindentől mert annál rosszabb lesz!Amit megkíván had egye!
2012. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!