Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valami ezen a világon,...

Van még valami ezen a világon, ami nem árt egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Nem vitát szítani akarok, de leültem ide egy fél percre és elképesztőbbnél elképesztőbb dolgokat olvasok!

Pl nem jó már a pólya sem, ha egy baba túl korán csinál valamit, akkor már egyből orvosért kiáltunk, mert tuti valami baja van és hasonló dolgok.

Szerintetek anyáink is ennyit aggódtak? Anyukám elég modern nagymama, de néha csak kapkodja a fejét, hogy én miket mondok neki, pedig nincsenek a gyerekek agyonféltve itthon, nem óvom még a széltől is őket, én kiviszem őket -10 fokban is, a 13 hónapos fiam ma tejbedarát uzsizott, voltak pólyázva is. Egyiknek sincs semmi baja. Egészséges jól fejlődő gyerekeim vannak.

Biztos hogy jó ha mindentől meg akarjuk őket óvni?


2012. febr. 22. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
én is észrevettem ezt már,pláne akkor röhögtem el magam,mikor ismerősöm mesélte, hogy van olyan,hogy kosztabletta.nem tudom mi a pontos neve, de olyan babáknak irják fel akiket annyira óvnak, hogy nem alakul ki egy normális immunrendszer.Ismerek ilyen szülőket egyébként,hát.....persze mindent normális határokon belül kell csinálni,etetés,torna,levegőztetés stb.,de sok-sok tulzásról lehet olvasni.Persze ne felejtsük el, hogy mindenki csak a legjobbat szeretné gyermekének,és az is igaz,hogy van a másik véglet is.
2012. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Én egyet értek veled! Olyanokat lehet itt olvasni, hogy csak nézek. Gyerekgyilkosnak lettem titulálva mert én pár hetes kora óta hason altatom a babámat. Ahhoz képest 3 hónapos és hátról hasra, hasról hátra fordul segítség nélkül, nagyon erős, stram kisfiú. :) Ha leesik a cumija nem főzöm ki minden alkalommal, hanem forró vízzel lemosom. Láss csodát, nem halt bele, sőt olyan értelmes, olyan dolgokat csinál, hogy csak nézek. (nem dicsekedek, csak elmondom, hogy szerintem is túlzásba van itt víve néhány dolog)
2012. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj hogy nagyon sok információhoz lehet hozzá jutni az interneten keresztül. A mi szüleink idejében még nem volt ilyen. A falubeliek voltak, azt annyi :) Most meg egy téma, és felugrik sok százezer találat, győzzed kiválogatni mi igaz és mi nem, kinek szabad hinni és kinek nem.

Óvni kell őket, de csak okosan.

2012. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

A kosztablettáról még nem hallottam, de jó ötlet, sokan sterilizálnak mindent, lassan a sterilizálót is sterilizálják, aztán beteg lesz a gyerek (mert nem is fejlődött immunrendszere) és anyuka még jobban sterilizál mert hát muszáj, hiszen beteges a gyerek... borzalom.


De már ugyanez van mindennel. Nem, nem jó, én nem is teszem.

2012. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
he he...kosz tabletta, ez nagyon jó.. :)
2012. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Én is egyetértek veled. Féltem nagyon a kisfiam, de egészséges kereteken belül. Sok dolog kiakaszt, pl mikor a szülők tiltakoznak az ellen, hogy a gyerek felvágottat egyen, mert "annyi minden van benne". Jajj szegény gyerekek, egyik másik szülő annyira félti, hogy már árt vele, csak nekik ez nem esik le, aztán meg majd csodálkoznak, hogy miért olyan anyám asszony katonája a gyerek.
2012. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Jó ez kosztabletta! :)) Jót nevettem.

Igen ilyenekre gondoltam, pl ez a hason altatás. én is megkaptam a magamét érte 1×, hogy meg akarom ölni a fiamat, hogy hason altatom egyedül a szobájában, írtam, hogy igen, ha háton alszik, max negyed óra és felébred (még pici baba volt), és marha fárasztó főleg éjszaka negyed óránként szaladgálni és visszaaltatni, na erre megkaptam, hogy minek szültem, ha egy ilyen kis semmiséget sem bírok ki, hogy hetekig ne aludja egy percet sem. :)

Régen mag a hason alvást javasolták. Sokszor én sem tudom mi lenne a jó, igyekszem a gyerekorvosunk tanácsait megfogadni és amit lehet megvitatni vele. Szerencsére nagyon az orvosunk, maximálisan megbízom benne.

2012. febr. 22. 21:33
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a sok "szoptatós anyaként ehetem-e ezt meg azt" típusú kérdéstől akadok ki. Komolyan, lassan ott tartunk, hogy egy várandós és egy szoptató nőnek levegőt sem szabad vennie, mert minden árt.

Egyébként szerintem régen is aggódtak ennyit, legalábbis anyukám azt mesélte, hogy ők minden cuccunkat folyton kifőzték, hát nekem erre sem volt semmi kedvem, arról nem is beszélve, hogy pár évtizede azt ajánlották, hogy az anya öltözzön át, mielőtt a csecsemőhöz nyúl, szoptatás előtt mosson mellet, és az apa se nyúljon a babához, miután hazaért, csak ha előtte lezuhanyzott. Az Anyák könyve című nevelési útmutatóban legalábbis ez van. Szóval minden kornak megvan a maga hülyesége. :)

2012. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is rossz anya vagyok a mostani "divat" szerint, mert már 6 hónapos kora óta csapvizet adok a lányomnak, és nem főzöm ki semmi cuccát! Nehéz megtalálni az arany középutat ebben a nagy információtömegben!
2012. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
nem kell mindennek bedolni amit az ember a neten stb olvas... mint anya el kell jozanul tudni biralni mi a megfelelo a mi gyerekunknek...
2012. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!