Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nagyon finom, ízletes...

Tudnátok nagyon finom, ízletes sárgarépapüré elkészítését csirkehússal kisbabának? Hogy főzzem meg? Külön?

Figyelt kérdés
Ha elkészítem azt le is fagyaszthatom? Ha igen, meddig áll el? 1-2 hónapig?

2012. febr. 15. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Főzheted külön is, de egyben is.

Beteszed sütőbe együtt a húst és a répát (akár sütőzacskóban is lehet elkészíteni, így zamatos marad).

De ha akarod meg is főzheted, párolhatod.


Ha sokat csináltam, lefagyasztottam. Nem tudom meddig áll el, de max. 2-3 hónap alatt elfogyott nálunk.

2012. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krisztivan ***** válasza:
Mennyire picibabáról van szó?Én csináltam neki besamell mártással is.Szerintem finom.De ugye az tejes.
2012. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megpucolod a krumplit és a répát, szeleteled, együtt megfőzöd. Egy kis sót tegyél bele.

Külön megfőzöd a csirkemellet, apróra összevágod.

Turmixba bele a krumpli, répa, csmell, egy kis vaj (margarin). Összeturmixolod és kész is. Az enyémek nagyon szerették.

Nyugodtan lefagyaszthatod, csak adagokban tedd el.

1 hónapnál tovább ne maradjon a fagyóban.

2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem olyan pici baba. Lassan másfél éves. :) Csak nagyon igényli a bolti üveges bébiételeket és imádja a sárgarépapürét a sütőtökpürét. Azért is ezt kértem, mert csak répa van itthon és olyan beteg vagyok, hogy ma csak ezt tudom főzni neki, mert ez van itthon. Persze van még alma, banán, joghurt, tejberizs, babakeksz.... Enni tud, csak ezt gondoltam neki laktató kajának. Tegnapról maradt még zöldbabfőzelék, amit én csináltam és végre valahára megette azt is, amit én csináltam. :))
2012. febr. 15. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!