Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nézzétek mit találtam, jópofa,...

Nézzétek mit találtam, jópofa, nekem anyósom kettőt is tanácsolt közülük, nektek, vagy valami más furát?

Figyelt kérdés

[link]


Nálunk a szemmel verés és a tükörbe nézés meg volt...:)Nálatok, vagy valami egyéb jó tanács?:)


2012. febr. 7. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nagyon jó :-) !nálunk a tegyünk cukrot minden kajába, a még mindig és állandóan éhes a gyerek szitu is volt.főleg az evés témában voltak érdekes dolgok, de kitartottam,kitartok a saját akaratom mellett.
2012. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
EZ tetszik. Anyósom közölte velem, amikor 3 hónapos volt a fiam és rágta az öklét, hogy bizots éhes, és meg közöltem vele hogy ez egy tévhit és el is magyaráztam hogy miért, na sose felejtem el a képét, hogy magyarul "lehülyéztem", nagyon megérte. (Amúgy akkor már a foga bántotta, 4 hónaposan ki is bújt neki mindkettő)
2012. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer azt hallottam,hogy ha el akarjuk venni a pcitől a cumit,hogy kenjük be csípős paprikával és akkor majd nem fogja kérni a pici.
2012. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezek se rosszak...:D
2012. febr. 8. 07:06
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
ne puszilgassam a talpát mert nem fog járni (ki tud ellenállni a puha husi taplaknak???)
2012. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megvolt a szemmel verés és a tükörbe nézés. A szemmel verésnél a cikkben az volt, hogy csak úgy köpjünk egyet...hát anyósom szerint ilyenkor a babát kell megköpködni. :)

Volt még egy olyan is, hogy ne lépjünk át a babán, mert akkor nem nő meg.

2012. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad hagyni, hogy a kutya vagy macska hozzásimuljon az emberhez, mert ott szőrös lesz a gyerek. (Nem lett.)


Ha kétszikű tojást török fel, ikrek lesznek. (Ez sem lett)


Ha megcsap a gőz, akkor ott foltos lesz a gyerek.


Ha megégetem magam, akkor az adott testrész gyorsan nyomjam a fenekemhez, mert ott nem fog látszani a babán a helye.


Most ennyi jutott eszembe, de tudom, hogy van több is, amivel "riogattak".

2012. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondták, hogyha kiteregetem a gyerek ruháit a teraszra akkor hasfájós lesz. és akkor is hasfájós lesz, ha a kádba öntöm ki a baba fürdővízét:) de szerencsénk volt, és nem volt hasfájós:) pedig kiteregettem a ruhákat :P
2012. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor anyám nagyon sokat bukdácsolhatott míg engem várt! (tele vagyok anyajegyekkel- ezt is a terhesség alatt történteknek tulajdonítják felénk!) :-)


A Páromon valahol van egy sötétebb folt. A Mamája azzal magyarázta,hogy anno anyós terhesen pont azon a pontján öntötte le magát forró kávéval. Persze azt a Párom is alátámasztotta,hogy bizony ez tényleg így van!

A másik nagy kedvencem,hogy "ne nézzen fekve felfelé a baba,mert kancsal lesz!" Apósom és a Párom Mamája is mondta nem egyszer. A gyerekorvos meg röhögőgörcsöt kapott! :-)


Üdv:3 lányos

2012. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja,el is felejtettem! Ezt a tükröset anno Nővérem is mondta,mikor a fiát a tükör elé vittem!

Én meg mind a három lányomat folyamatosan csodáltam a tükörben-a karomban hogy voltak,és a két nagyot le se lehet lőni!! :-) A legkisebb meg még csak most lesz 5 hónapos...


A kéz a szájban is volt -nálunk ez a játéka,ezzel van el,semmilyen rágóka,se cumi nem marad a szájában,csak a keze!

Éhes a gyerek? adj neki híg grízt! Ez utóbbi kettő is a Párom Mamájától!

2012. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!