Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fozeleket csinaltok a...

Milyen fozeleket csinaltok a 8 hos babatoknak? Leirnatok hogy hogy csinaljatok es hogy mibol mi kell bele?

Figyelt kérdés
en meg csak ezt adom neki mert nem tudom hogy masat mit adhatok es hogy hogyan kell csinalni. krumpli-repe-karfiol-pipi husi, krumpli-repa-cukkini-fott alma-maj vagy pipi husi. remelem tud valaki segiteni.
2009. jún. 1. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a héten ezeket csináltam:

répa-krumpli-csirkehús

sóska-krumpli-főtt tojássárgája

brokkoli-krumpli-marhahús

cékla-krumpli-marhahús

karalábé-rizs-csirkehús (ez karalábéleves volt - tehát rántással - csirkével összeturmixolva)


Általában minden főzelékhez megfőzöm a zöldségeket, a krumplit pici delikáttal ízesítem, a krumpli főzőlevével hígítom megfelelő sűrűségűre és összeturmixolom.


A husit általában húslevesbe főzök egy nagyobb adagot és lefagyasztom, így azt csak bele kell keverni a forró kajába és ki is olvad.


8 hós kislány anyukája

2009. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor adjak en is minden nap masat ,mas fele etelt? a karalabe levest hogy csinalod mit teszel bele es csak azt adod neki ebedre?
2009. jún. 1. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Husilevest nem szabad adni!!! Semmit belőle. Bele fő a csont, a zsír, és azt még ne egyen egy 8 hós.

spárga, saláta, cukkini, kellbimbó, kellkáposzta, tök, ubi, csillagtök, padlizsán, brokkoli, borsó, sóska, spenót, kínai kell, zöldbab, cékla, fehérrépa, paszternák, zeller, minden zöldet ehet, frissen főt krumplival

Pl.: krumpli- cukkini- édeskömény -husi(pulyka, csirke, vagy folyami hal, tengeri nem lehet).

Durum tésztát is tehetsz bele, fontos, hogy olyan tésztát amibe nincs tojás. Tojássárgáját egy felet rámorzsolsz a főzi tetejére hetente 2x. Mindennap kell egyenek egy kiskanálnyi friss facsart zöldség levet. Ezt úgy oldom meg, hogy a kész főzire reszelek rá vagy répát, v.friss zellert, cukkinit, ami neked szimpatikusabb, ami illik a kajához. Kell bele még 1 kiskanál/deci olaj, oliva ha lehet, vagy margarin.

Joghurtot is keverhetsz hozzá, ezt úgy kell, hogy mikor kész a lábosban a kajája, teszel pár kanál joghurtot, vissza teszed a tűzre, felrottyantod, és csak így adhatod még.

Én rengeteget variálok, nem is tudom mikor adtam utóljára neki ugyanazt a kaját.

Delikátot szigorúan tilos, nagyon magas só tartalma és vegyser, adalék anyaga van. A kismama újságban is benne volt, hogy terhesnek szigorúan tilos delikátot vegetát ennie, sok benne a módosított dolog. Lehet kapni a DM-be szárított zöldséget, az nagyon ízletes és finom lesz az ő kajujakba, és a mi felnőtékében is.

2009. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1. vagyok

Nekem a gyerekorvos és a védőnő javasolta 6 hósan, hogy már adhatok neki húslevesben főtt zöldséget, husit, viszont én még nem adok joghurtot, tojássárgáját is csak 1-2 hetente 1x. 10 óraira mindig 2 étkezés közt adok gyümölcsöt és ebédre meg uzsonnára főzeléket.


A karalábé levest magunknak főztem, csak a fűszerezés előtt kivettem belőle egy kanál karalábét meg főztem bele egy kis szem krumlit, rizset és ezt turmixoltam össze a kislányomnak egy kocka csirkehusival.

Pici olajon csináltam rántást, felengedtem vízzel, beletettem a karalábét, amikor félig megfőtt, hozzátettem a krumplit meg a rizset.

Nagyon ízlett neki :)

2009. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek nagyon nagyon sokat segitettetek!!!!!!!! Minden jot kivanok es jo egeszseget es jo falatozgatast a bebiknek !!!! :))))
2009. jún. 3. 14:22
 6/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem akkor ne adjak neki danoninot fotlen ?
2009. jún. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!