Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok babátoknak a...

Hogy csináljátok babátoknak a főzeléket?

Figyelt kérdés
4 hósan kezdtük a hozzátáplálást üveges bébikajákkal. Az üvegesekből mindent megeszik kivéve a cukkinit és a brokkolit. Most 5 hós elmúlt és csináltam neki almaszószt, amitől egyenesen öklendezett. Krumplival sűrítettem rajta egy kicsit. Pedig botmixerrel pürésítettem, tehát darabok nem voltak benne. Mégis az íze olyan furi volt. Mit tesztek bele? Hogy csináljátok? Vagy elrontottam hogy üveges kajákkal kezdtem?
2011. márc. 18. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem jól csináltad. Én mindent úgy főztem régen, hogy valami zöldség + krumpli, kicsi vízben megfőztem, egy minimálisan megsóztam, de tényleg csak nagyon kicsit, aztán turmixolás. Igaz, én nem üvegessel kezdtem, hanem először otthon készítettel, üvegest csak alkalmanként adtam, ha pl. nem voltunk éppen otthon. Sőt, almát pl. mindig úgy adtam (krumpli nélkül), hogy csak lereszeltem az üveg reszelőn, azzal sem volt gond.

Szerintem kísérletezz valami mással, hátha csak ez egyszerűen nem jött be neki.

Egyszer a védőnőm mondott egy számomra irtó gusztustalant, amikor mondtam, hogy a gyerek nem akarja megenni a spenótot. Azt javasolta, hogy keverjem banánnal, úgy hátha ízlik neki. És ízlett :D Én mondjuk a világ minden kincséért sem kóstoltam volna meg, de ez a banános dolog bevált, amit nem szeretett, azt banánnal kevertem, és úgy bármit megevett.

2011. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is krumplival szoktam sűríteni.

Az én lányom nem válogat, mindent megeszik. Mindegy, hogy üveges, vagy saját készítésű.

Egyszer én is próbáltam az üveges almapüré csirkehússal bébiételt leutánozni, de nem volt hajlandó enni belőle. Szintén krumplival sűrítettem.

Miután megkóstoltam, rájottem, hogy miért nem kellett a gyereknek. :) Borzalmas íze volt!!!! (sztem a krumplitól)


Egyébként én saját készítésű főzelékekkel kezdtem a hozzát.-t, de kap üvegest is.

Próbálkozz vmi más kombinációval! :)

2011. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam kedvenc gyümölcse az alma mindig teszek neki a főzelékébe is mert így nagyobb kedvel eszi meg.Pl. a brokkolit-krumplival és almával eszi meg.Meg a sütőtököt is.Próbáld meg hogy a kedvenc gyümölcsét teszed neki a főzelékébe,én már tettem neki a céklához is neki. Amikor krumplit almával csinálok neki akkor csak a krumplit főzöm meg az almát csak lereszelem almareszelőn aztán az egészet összeturmixolom néha teszek hozzá sárgarépát is(üvegeset,dm-es vagy roszmanosat mert abban nincs cukor)mert azt is nagyon szereti.
2011. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Kipróbálok egy pár variációt. Kedvence a sütőtök és a banán.
2011. márc. 20. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia,ha a kedvence a sütőtök,akkor az alma-krumpli variációt megpróbálhatod két kocka sütőtökkel kiegészíteni.Édesebbé teszi a főzeléket és még tápláló is.Az enyémnek ez volt az egyik kedvence.
2011. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!