Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy anyának nagy tragédia, ha...

Egy anyának nagy tragédia, ha nem tud szoptatni? Nincs teje vagy egyéb okokból?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem éltem meg tragédiaként. Amíg volt szoptattam, igyekeztem mindent megtenni, hogy sokáig legyen, de mindkét babámnál csak kb. 6 hétig volt. Annak is örültem, és nem látom hátrányát a tápszernek. Egészséges, mozgékony babák. Mit értem volna, ha szétidegeskedem magam a tej miatt? Így kaptak egy nyugodt, kiegyensúlyozott (már amennyire két pöttöm mellett lehetséges) anyukát, nem zuhantam magamba a dologtól.
2012. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés nem csak annak szól aki nem tudott szoptatni hanem csak úgy általánosságban ezért válaszolnék:) Mindhárom gyerekemet szoptattam nagy nehézségek árán de sikerült féléves korukig csak azt kapniuk, és 1 évig szoptatni. Elsőnél tragédiaként éltem meg hogy ennyire nehezen megy és tragédiaként éltem meg ha csak ránéztem a tápszeres dobozra (kinyitásáig sose jutottam).

Aztán a másodiknál már sokkal lazább voltam, a harmadik babát meg 3-4 hónaposan képes voltam itthon hagyni apával aki tápszerrel etette meg (nem tudok fejni egyébként) és mai napig ha vmi miatt nem tudok szoptatni, nem okoz semmiféle lelki furdalást hogy adjak neki tápit. Mellette van tejem természetesen amikor csak lehet azt választom, de totál nem úgy állok már hozzá hogy a tápszer vmi ördögtől való lenne.

Érdekes amúgy amit írtok, engem egyik gyereknél se kérdeztek hogy szoptatok e? Sose...nem tudom ez miért lehet?

2012. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok.

Engem nagyon gyakran kérdeznek a mai napig, hogy tudtam-e szoptatni a gyerekeimet, akik ikrek. Talán ennek szól a külön érdeklődés. És bizony vérlázító, mikor ezt kérdezgetik, nemcsak azért, mert nem tudtam szoptatni, hanem mert magánügy, ami nem tartozik az utca emberére. Még vadidegen férfiak is képesek megkérdezni... hát pontozzatok le, de én ilyenkor néha még hazudok is, rávágom hogy igen, aztán hátat fordítok...

Amúgy szerintem nem mindegy, ki milyen okból nem tud szoptatni, így valakinek nagyobb tragédia megélni, másnak kevésbé. Nekem császár után 8 nappal kezdett csöpögni a tejem, ezen is nagyon sokat dolgoztam. Kis idővel később sokkszerűen, szerintem pszichés okokból, hirtelen ment el, olyan rossz híreket kaptam a gyerekeim egészségéről. Istennek hála, már jól vannak, de a tej soha többé nem jött vissza.

2012. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt tragédia! Elfogadtam, hogy nincs tejem. Én 4 napos korától tápszerezem. Embere válogatja szerintem...

Úton-útfélen kérdezgették, van-e tejed? Mondtam hogy nincs, be sem indult... Na erre a válasz: Lehet jobban kellett volna akarni és küzdeni érte! Na ezen mindig nagyon beidegesedtem!!! Mit gondolnak? 1 hónapig tettem rá, minden tápos kaja előtt, sőt próbáltuk szívatni is. Semmi. Most üssem agyon magam? Nem hiszem, hogy ettől én kevesebb lennék!!!

2012. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, egyiknél sem volt tejem, olyannyira nem, hogy tejbelövellés sem volt, kemény cicik stb., semmi, sosem fájt, nem telt meg, egyszerűen nem volt.

Elfogadtam. A fiam 3 éves már, kivételesen okos, és mindent hamarabb csinált, mint a kortársai, és egyáltalán nem beteges.

Kislányom is tápszeres, 6 hetes, ez van, ettől nem lesz kevesebb, sem ő, sem én.

2012. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nálam ez az utolsó kudarc végleg kiverte a biztositékot. Igen, még mindig tragédiának élem meg, mert még mindig azt érzem, hogy csak én vagyok ilyen selejtes. :(((

2012. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Zsöff85 ***** válasza:

Akiknek "nem volt teje", ti időre szoptattatok, vagy igény szerint?

Csak mert fogy el a tej. Amíg van kereslet, van kínálat. Csak nem időre kell szoptatni, és kész.

2017. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!