Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hazudnak a könyvek? Vagy az...

Hazudnak a könyvek? Vagy az anyák valóban 95% tudna szoptatni?

Figyelt kérdés
Minden babagondozásos-táplálásos könyvben azt olvasni hogy a nők 95% a képes anyatejjel táplálni a babáját mégis rengeteg olyan anyukát ismerek, itt is sok olyan anyuka ír akinek 2-3 hét után elment a teje, meg 3 hónap után, a baba egyszercsak nem kérte stb. Ez akkor hogy lehet? Hogy jött ki ez a 95%? Most éppen ezt a felicitász csomagban lévő babagondozási könyvet olvastam a szoptatásról, de máshol is ezt a nagy számot láttam.
2011. dec. 27. 12:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ördögi kör.Valószínű,ha nem lenne ez a szoptatás mizéria így túlmisztifikálva,és nem lenne ennyi kategorikus kijelentés,mint pl. ez is amit írsz,akkor sokkalta többen tudnának szoptatni,mint most,amikor rengeteg anyuka vmiféle különlegességként éli meg ha vki tud szoptatni,holott ez egy teljesen természetes dolog lenne.Pontosan az efféle kijelentésekkel keltik az anyában a bűntudatot,lelkiismeretfurdalást,amitől begörcsöl,és annál inkább nem tud szoptatni.
2011. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fűztem túl sok reményt magamhoz, pedig szerettem volna jó ideig szoptatni. Végül 14 hónapig sikerült, aminek nagyon örültem. Volt időszak, mikor az én lányom sem kérte, sírt, mikor cicizésre került a sor és elfordult. De mivel hál'Istennek nem fogadta el a tápszert, ezért inkább újból az anyatejet választotta. Tudok olyat, akinek a gyereke nem volt hajlandó szopni. Ezért majd egy évig fejt és üvegből adta neki. Szóval szerintem igen, igaz!A nők nagy része tudna szoptatni! Én inkább a tejgyarapítást kérdőjelezem meg. Én szoptattam, fejtem, mégsem lett több tejem, sőt sokszor szerintem még kevés is volt. Így utólag visszagondolva...
2011. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na igen de akkor vajon miért írják ezt ezek a tájékoztató füzetek-könyvek stb.?? Nincs valóságalapja, csak pszichésen akarják az anyákat így rásegíteni hogy óó hát biztos sikerülni fog a szoptatás, ne szorongj tőle, hiszen az anyák 95% a TUD szoptatni, akkor miért pont te lennél az az 5%? Csak ez a TUD meg úgy hangzik hogy TUD csak nem AKAR.
2011. dec. 27. 12:54
 4/25 anonim ***** válasza:

és az a verzió, hogy TUD, de NEM SIKERÜL????

Nekem volt tejem, elég bőségesen. A fiam NEM volt hajlandó elfogadni a cicit. Már mindent próbáltunk, a gyerekorvos, védőnő is segített a végén de ÍGY SEM ment. 5másodpercnél tovább nem bírta, hiába "erőszakoskodtunk" vele.

Maradt a fejés, és úgy megitta cumisüvegből.

Ahány könyv, annyi verzió. A történelem könyveket is hányszor átírták már, pedig mindig az aktuális veziót tekintették jónak. De azt vettem észre, legtöbbször azok okoskodnak ilyen könyvekben akiknek még gyerekei sincsenek, vagy férfi....

Régen is voltak ilyen problémák, csak nem csináltak neki ekkora felhajtást mint most, nem kaptak felicitas csomagot sem, internetjük sem volt, sőt tv sem. Anyósom mesélte hogy ő felestejet adott a gyerekeknek, mert neki sem volt teje.

2011. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az alapvető gond a fejés, a cumisüveg. A fiam sosem látott cumisüveget, így nincs neki opció.

Fejni is csak akkor fejtem, amikor nagyon kellett.

És innentől belepottyannak egy ördegi körbe. A gyerek nem akar szopni, inkább feji neki, nincs elég, pótol tápszerrel, a gyerek megszereti a cumisüveget, és vége a szoptatásnak...


Ez megint a jól menő kereskedelemnek köszönhető, akik gyártják a méregdrága fejőket, az anyukákat tömik a sok baromsággal, hogy fejő nélkül már be se merjenek menni a szülészetre.

2011. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
És miért nem fogadta el a cicit? mert adtad neki üvegből...a gyerek nem úgy születik, hogy nem akarja a cicit. sőt!
2011. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes, amit írsz kérdező, mert a kismamáknak az ismerőseim között nem ment olyan simán a szoptatás, mint azt írják a nagy könyvek.

Persze a cumisüveg és a fejés sem segít, meg a méricskélés stb., de azt gondolom, hogy a legfőbb baj valóban a külső nyomás! Mert mindenhonnan azt hallod, hogy márpedig nem vagy igazi anya és nő, ha nem szoptatsz, ha nem teszel meg mindent a gyerekért, miközben persze épp ezzel próbálkozol, csak a külső nyomás miatt tiszta depis lesz az ember, és már rögtön segédeszközökhöz nyúlunk és lelkiismeret-furdalásunk lesz.

Én 7 hónapig szoptattam, de egy csomót szenvedtem vele, és korántsem volt olyan könnyű, mint ahogy egyesek írják. Lehet én magam is szerepet játszottam ebben, de az én lelki világomra sem volt jó hatással, hogy úgy nyomatták a szoptatás témát, hogy tiszta ideg lettem tőle.


Én már teszek magasról a könyvekre. A babagondozási tanácsadók gondolom vagy remélem jó szándékkal lettel elkészítve, de néha távol állnak a valóságtól.

Ahogy egy baba sem eszik egyformán, nem fejlődik egyformán, nem alszik egyformán, úgy mi anyukák sem tudunk ugyanolyan intenzitással és technikával szoptatni. S ez egy percig sem jelenti, hogy ezáltal bármelyikünk is rossz anya lenne, akinek nincs kitartása.


Hagyatkozz az érzéseidre, és a könyveket, tanácsadó-füzeteket csak olvasd, de ne vedd halálosan komolyan. A megírójuk sem tudhat mindent.

A statisztika meg lehet remek dolog, de bevallom soha nem értettem minek kell százalékokat gyártani hús-vér emberekből.

2011. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát,kedves 84%-os vitatkoznék veled. De csak egy picit :)

Az én csemetém ha menstruáltam, egyszerűen nem kellett neki sehogyan sem az anyatej. Mondjuk alapvetően az anyatejjel volt baja, nem a csomagolással.

Egyébként abban teljesen egyetértek, hogy ma már sokkal "könnyebb" dolgunk van. Nincs tej? Van tápszer. Kevés? Van tápszer. És olyat nagyon keveset hallani, hogy tápszeres pótlás mellett sokáig szoptatott valaki. Ördögi kör: nem szoptatsz eleget, kevesebb lesz a tejed, több pótlás kell, még kevesebb a tejed... Ugyanakkor nem minden anyuka nem minden gyerekével teheti meg, hogy maximálisan kielégítse a szopi igényét.

Nekem az első babám elválasztotta magát 10,5 hónaposan. Tejem volt bőven, de (mint utóbb kiderült) teherbe estem.

Második babámnál pedig 4 hónaposan (lakáseladás, költözés 2 hét alatt) egyszerűen elment a tejem. Valószínű, hogy ha nem lett volna tesója és jobban oda tudok rá figyelni, nem kell ezer felé szakadnom, akkor vissza tudtam volna hozni, de egyszerűen nem volt rá energiám.


Számomra egyébként pont a nem megnyugtatás jön le ebből a százalékból: 95%-a tud szoptatni, nehogy már te legyél az az 5%! És szépen bestresszelnek az anyák. Mert szerintem igen, az anyák 95%-a tudna szoptatni, ha ideálisak lennének a körülmények is, mert fizikailag valóban képesek vagyunk rá (én egyébként úgy olvastam ezt az arányt, hogy fizikailag csak 5% képtelen a szoptatásra). De a szoptatás nem csak fizikai részből áll...

2011. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolom régen ha nem fogadta el a cicit valami miatt akkor is üvegből adták neki és kész, ez nem volt téma. Én mondjuk szopi párti vagyok (harmadik babámat szoptatom) csak tényleg ezt az irodalmi hátterét nem értem, szóval HOGYAN számították ki ezt a 95%-ot?? Valami vizsgálat történt rá? Vagy hogyan jött ki ez az eredmény hogy ezt még így aztán le is írják minden könyvben.
2011. dec. 27. 13:34
 10/25 A kérdező kommentje:

Közben érkezett 2 válasz na igen lehet hogy így jött ki a 95% hogy fizikailag képes rá 95% azaz VAN MELLE, TEJMIRIGYEI és megfelelő hormonális rendszere a tej termeléséhez.

Igen, valószínű erre érthetik.

2011. dec. 27. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!