Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hazudnak a könyvek? Vagy az...

Hazudnak a könyvek? Vagy az anyák valóban 95% tudna szoptatni?

Figyelt kérdés
Minden babagondozásos-táplálásos könyvben azt olvasni hogy a nők 95% a képes anyatejjel táplálni a babáját mégis rengeteg olyan anyukát ismerek, itt is sok olyan anyuka ír akinek 2-3 hét után elment a teje, meg 3 hónap után, a baba egyszercsak nem kérte stb. Ez akkor hogy lehet? Hogy jött ki ez a 95%? Most éppen ezt a felicitász csomagban lévő babagondozási könyvet olvastam a szoptatásról, de máshol is ezt a nagy számot láttam.
2011. dec. 27. 12:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

NO ez érdekes kérdés. lányom korababa lett. először szondán táplálták kb. 1,5 hétig. majd üvegből. azt tudni kell hogy ő olyan 20ml evett ekkor 1,5-2 hetesen. tejem éppen annyi volt annyit tudtam fejni. egyszerűen a lányom sem tudott még cicizni, nem volt hozzá ereje. aztán jött az üveg. olyan 1,5 hónapos lehetett mikor tudott volna de nem akart cicizni. akkor már 70milit evett üvegből, ciciből meg 10-et. nekem az volt az érdekem hogy minél többet egyen és gyarapodjon mihamarabb. így csak reggel félkómásan cicizett pár percet majd aludt. maradt a fejés.3 hónapos volt amikor már reggel sem fogadta el a cicit. lehet nekem is erőltetni kellett volna, én is hibás vagyok, én viszont azt akartam hogy hamar megerősödjön. viszont más korababák nagyon szépen tanultak meg cicizni még a kórházban. de ismeretségi körben legtöbb anyuka pár hét után szintén nem tudott tovább szoptatni, volt aki még addig sem.

Én is úgy látom hogy aki nem tud szoptatni, vagy akinek a babája valami miatt nem fogadja el a cicit, arra bélyeget nyomnak. én fejtem 6 hónapon keresztül. gyönyörűen fejlődött a lányom, de ugye egyszercsak elapadt a tej. Viszont ha csúnyán fogalmaznék nem érdekel hogy ki tud és ki nem tud szoptatni, nem ez a lényeges, persze jó ha van anyatej főleg az első hónapokban, ám számomra senki sem több/kevesebb csak azért mert szoptat/nem szoptat.

2011. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nálunk nem a kisfiam nem fogadta el hanem nekem nem indult be a tej. Az első 3 napban fél kg-ot fogyott, pedig folyamatosan cicin volt. Próbáltam fejni is amellett hogy szopott egész nap, de nem volt elég. Akármit próbáltunk, sehogy nem lett több napi 30-40ml-nél a tejem.
2011. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

nekem az volt a legnehezebb, hogy

1. elhiggyem és elég magabiztos legyek ahhoz, hogy tudja, ha nem hízik úgy, mint a nagykönyvben megvan írva, akkor sem fog éhen halni a tejemtől

2. akár 30-60 percenként is mellre tegyem

3. 3 hónapos korától csak egy mellből szoptattam, mert mint utóbb kiderült féloldalasan enyhén hipotóniás volt a kisfiam, így az egyik mellemből nem tudott hatékonyan szopizni

4. akár utcán is meg kellett szoptatni, ha éhes volt vagy bárhol, akárhol (nem volt cumisüvege,nem fejtem, direkt)

5. ne váltsam ki a tápszer receptet a kritikus időszakokban

6. ellenállni a család nyomásának, mikor óránként szoptattam, hogy adjak tápszert, mert nincs tejem...


így 2 évig sikerült szoptatnom, de nehéz volt

második babánál már mindenki hallgat, nem kapok egy beszólást sem, elismerik, hogy ez így jó és sokkal nyugodtabban történt minden, több a tejem is, jobban is hízik és valahogy minden gördülékenyebb. jobb lenne, ha az idősebb nők, ha már nem értenek a témához, legalább nem stresszeltek volna és nagyon hálás vagyok a háziorvosomnak, akiezer% szoptatás párti és azt mondta, hogy anyatejes babánál, amíg nem kezd el fogyni annyit gyarapodhat a súlya, amennyit akar.támogatott, bíztatott. És tényleg: volt, hogy 1,5 hónap alatt 150 g-ot hízott, volt, hogy 2 hét alatt 200g-ot...

szóval csajok mindent bele, én azt gondolom, hogy igen, mindenkinek sikerülhet, de ha mégsem,akkor sem verseny ez!!

2011. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így van.Nálunk a kórházi környezett tett be és hónapokig nem szopott a baba.Pedig baba barát és szoptatás tanácsadós kórház ! Fejtem-etettem. Ma már annyi információ van a neten hogy ha nincs tejed is el lehet indítani vagy ha szopási gondok vannak meg lehet oldani. Erre utóbbira nagyon jók a medela termékek.Könnyen nyúlnak a tápszerhez szerintem az anyukák ...
2011. dec. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
+ ja és a sok a cumis üveg és a cumi Nem szabad.Ha rendesen szopik esetleg,de amíg nem tudod bezavar e ne nyúlj hozzá
2011. dec. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!