Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatási praktikák? Te hogy...

Altatási praktikák? Te hogy altatod babád? Talán el tudok lesni egy-két ötletet!

Figyelt kérdés

8 hós babám kicsi kora óta nagyon nehezen tudom elaltatni napközben. Este nincs gond, mert elalszik cicin. De napközben már nincs cici.

Csak úgy tudom elaltatni, ha lóbálom, ringatom a hordozóban, de azt mindjárt kinövi, és nem mellékes, hogy már 9,5 kiló, leszakad a kezem, amíg 10 percen át lóbálom. Ha elaldut, átrakom az ágyba.

Célom, hogy ágyban tudjam altatni. Viszont, amint lerakom hanyat, sír, kifeszíti magát, egyből átfordul és keresi a játéklehetőségeket. Közben meg sír és dörzsöli a szemét az álmosságtól. Valami ötlet esetleg?


2012. jan. 28. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én napközben úgy altatom, hogy leülök a kanapéra, ő az ölemben, a hátát nekem támasztja, betakarom a plédjével és szépen cumizgatva elszunyókál. Ha picit túlpörgött, akkor csak a lábamat kell egy kicsit rázni, néha dúdolok.

Ezután viszem az ágyába, ahol remekül alszik tovább. Néha felpillant, nyugtázza, hogy minden ok, és alszik is.

Este apa teszi le, olyankor már magától alszik el, nem kell semmilyen módszer.

2012. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a fiam akkor már nappal ösem cicizett, igy mindig 2x 2 orát sétáltam vele babakocsival hogy aludjon, télbe fagyba, utolag bánom nagyon .. aztán egyszer nem tudtunk kimenni (én voltam beteg) kiságyba tettem mert dolgom volt, sirt nagyon, de nem tudtam bemenni(csupa fasirt volt a kezem) mire végeztem 10 perc annyit sirt, elaludt. azota nappal a kiságyban alszik, eleinte ugy hogy betettem, cmika, bundi rongyi, és beszéltem hozzá hallkan, hogy mi minden lesz mikor felébre dés kör körösen simiztem a hátá és a fenekét. igy szokott elaludni, aztán mikor már igy sem akart, rájöttem hogy nem is áélmos, 13 honapos kora ota csak napi egyszer alszik, fél 1 töl fél 3 ig, de már ugy hogy tea, redöny leenged, cumika rongyi és mondom neki hogy aludjon, anyának dolga van, és nagyon hallkan járkálok kicsit a lakásban vagy ruhákat hajtogatok, hogy hallja azért hgy ott vagyok, de nem zörgök. igy alszik el, most 18 honapos. este egyedül, fürdés után 8kor és reggel fél8 igy alszik, de éjjel egyszer iszik és sokszor elhagyja a cumiját..)
2012. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is nagyon nehezen elalvó kisfiam van. Most 14 hónapos, kb 10 hónapos koráig lóbáltam én is ahogy te, de már nem bírtam a 10,5 kilóját. Most úgy alszik el napközben is, és este is, hogy 1-2x eléneklem a bóbitát, majd összebújunk a kanapén, vagy a mi ágyunkban. Fetreng egy kicsit, majd amikor elalszik átrakom az ágyába és alszik szépen.

2012. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is nehezen aludt el a kicsim, meg kell őket tanítani, hogy maguktól aludjanak el. A suttogó titkai című könyvben van a felvesz-letesz módszer, én félig meddig azzal tanítottam a drágámat. Nálunk ebéd után is és este is mindig ugyanaz a rituálé van: besötétítem a szobáját és teszek be halk nyugtató baba zenét (Pl. Bizek Emi). Integetünk a szobájában a falon lévő állatkáknak, hogy pápá, jó éjszakát, vagy most aludni fogok sziasztok, kizárólag alváshoz kap cumit, a macikáját előre odakészítem az ágyába, megpuszilgatom és rakom is be a hálózsákba. Van, hogy feláll és még kér vizet vagy teát, próbál huncutkodni és maradásra bírni, de ilyenkor nem veszem a lapot, még két puszi a buksijára és intek neki, hogy szia drágám, anya kimegy, tessék lefeküdni. Behajtom az ajtaját is. Az elején bömbölt, de nem mentem be, nagyon nehéz volt, de megérte, mert két, három alkalom után ez teljesen megszűnt. Van, hogy ő is integet és fekszik is le, van, hogy kicsit nyűgösködik, de ma már ott tartunk, hogy egy hang nélkül le tudom rakni. Megértette, hogy alvásidő van, ilyenkor kár hadakozni.
2012. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasrafektetem a kanapén, átölelem és fogom mindkét kezét. Ha kell, akkor simogatom a kézfejét, esetleg puszilgatom az arcát közben.
2012. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!