Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a nyugtatástól...

Mit tegyek, ha a nyugtatástól ringatástól, altatási kísérletektől ordít? és ha magára hagyom is ordít kifulladásig?

Figyelt kérdés
Nem bírom hallgatni... Valamiféle anyahiánya lehet, gondolom, csak az a baj, hogy ha bemegyek, még jobban behergeli magát és annál jobban üvölt utánam :-( Altatnám ölben, ha hagyná. altatnám simizve, ha hagyná. altatnám altatódallal, ha hagyná. de őt valahogy minden idegesíti, egyedül viszont képtelen elaludni a jelek szerint, akármilyen álmos is. délután csaknem egy óra sírás után szó szerint összeesett :-( mármint nem elájult, hanem valahogy ülve elaludt és belefejelt a kiságyrácsba, úgy aludt el, összerogyva :-(((((((((( de ha egyszer nekem is visít??? ha egyszer még jobban visít, ha meglát? különben jó és kezelhető gyerek, csak hát az alvás az kábé születése óta mumus :-( most 14 hónapos
2012. jan. 13. 21:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit tennék még hozzá, hogy kifejezetten erős akaratú gyerek, de ezt ne tudom mire vélni, mert olyan mintha maga sem tudná, mit akar :-(((((((((
2012. jan. 13. 21:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt én is írhattam volna, ugyanilyen a lányom! 17 hónapos, és nem lehet sehogy megnyugtatni. Szépen elalszik egyedül, azzal nincs gond, sőt ez jó is, de ha nyűgje van, és felébred, akkor hiába veszem fel, ringatom, simizem, énekelek neki, csak üvölt, és ellök, de ha kimegyek, akkor ordít, hogy anya-anya. Mintha maga sem tudná mit akar, nagyon sajnálom szegényt, és tehetetlen vagyok. Sajnos a tapasztalat az, hogy hagyom magában, és pár perc után elalszik, ha bemegyek hozzá, vagy átviszem magunkhoz, akkor nem. Az a pár perc viszont nagyon nehéz.

Szoptatod még? Ha igen, az nem segít? Ha pedig nem, akkor azt nem próbáltad, hogy tápszert adsz neki, és az öledbe veszed, úgy simogatod, és abba belealszik?

2012. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pár hete nem szopik, biztos hiányzik neki, mert ez most már nincs benne az alvás előtti rutinban. már hónapok óta csak a két alvás előtt kapta. és most kezdek totálisan biztonytalan lenne, mert a helyzet egyre rosszabb. minék inkább csitítanám, annál inkább ellenáll az alvásnak és annál jobban behergeli magát. pedig az elmúlt pár napban max. 5 perc alatt aludt. azóta nem tudom, mi van...
2012. jan. 13. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Amióta az enyém abbahagyta a szopit, azóta is minden este úgy issza a tápszert, ahogy írtam, cumiból, így a szopómozgással ellazul, összebújunk, szóval a fizikai kapcsolat, még ha nem is pont ugyanúgy, de megvan. Kb. negyed óra alatt végez, addigra megnyugszik, próbáld ki, tényleg lehet, hogy az hiányzik neki! És ne idegeskedj, érzi rajtad, és még rosszabb lesz! Sok sikert!!!
2012. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt akartam kérdezni, hogy nem lehet, hogy éhes vagy szomjas? Az én lányom akkor csinált ilyen őrjöngéseket alvás helyett amikor alvás előtt valamilyen hiszti miatt nem akart enni és az ágyban jött rá, hogy mennyire éhes maradt. Képes volt több órát is ordítani, pedig már elmúlt másfél éves is akkor. Azóta nagyon figyelek, hogy nehogy kevesebb legyen a napi adagja, mert akkor nehezen alszik el és sokszor fel is ébred. Sajnos nagyon rossz evő:(

Én is pont azt tanácsoltam volna amit az előttem szóló, hogy kapjon egy-két üveg tápszert lefekvéskor, mert lehet, hogy ez a lefekvés előtti szopi akár 2 dl is volt ami most hiányzik a szervezetének.

2012. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Valószínűleg a szopizás hiányzik neki.

Esetleg foga nem jön? Az én lányom akkor szokott ilyen lenni.... Meg most a napokban ő is ugyanezt csinálja, azzal a különbséggel, hogy még szopizik és ilyenkor az sem nyugtatja meg, hanem ütöget és tekereg. (1 éves)

Vagy valami vírus is bujkálhat benne...

2012. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igyekszem mindenkinek válaszolni. Minden alvás előtt megkínálom vízzel, de max. két kortyot iszik, ha elfogadja egyáltalán. És miután elalszik, fél 7nél előbb nem kel föl. ebből is azt gondolom, hogy nem éhes, nem szomjas, bár relatíve korán vacsorázik, legkésőbb 7-kor és későn reggelizik, 8 után, de ezen hiába változtatnék, nem hagyja. egész jól eszik egyébként, mármint nem olyan rossz evő, nem is válogatós, csak kicsit lassan fogadja el a darabos ételeket, de haladunk azzal is.

Előfordul, hogy víz helyett langyos tejjel kínálom, plán este, de abból se iszik többet, mint a vízből. sőt, az után valamiért nyugtalanabbul alszik, ha mégis iszik. cumisüveget és játszócumit egyáltalán nem fogad el, pedig van neki több is, nem tudja, mire való. csőrös pohárból se tanult meg inni. rendes pohárból iszik és Jana baby palackból útközben, vagy nagy ritkán éjjel. fél 7 körül is csak azért kel föl, hogy magunk közé vegyük és akkor se kér inni, alszik fél 8-8-ig. ebből következtetek arra, hogy nem éhség és szomjúság a gond. :-(

Meg ha egyszer elalszik, akkor utána azért jól alszik, mióta éjjel nem cicizik, de elaltatni egy rémálom sokszor. kb. 5 órát van ébren mindkét alvás előtt, szóval azt se gondolnám, hogy nem elég fáradt, de nem is látom túl fáradtnak. inkább az a gond, hogy nem tudja megnyugtatni önmagát és fogalmam sincs, hogy segítsek neki ebben. :-( hiába a rutin is, mertha nem 90%-osan alvó állapotban teszem le, kipattan a szeme és kezdődik a cirkusz. félálmon túl kell letennem. de túl későn se szabad ezek szerint :-(

egyébként elválasztva is azért lett pár hete, mert csak játszott a cicivel, harapdálta, csipkedte, csapkodta, nem is nagyon volt már benne tej, szóval a mennyiség nem hiszem, hogy hiányzik.

2012. jan. 14. 13:43
 8/8 A kérdező kommentje:
és még a fogzás: nagyon is időszerű lenne, de nem nagyon látom jelét rajta, viszont négy hónapja nincs új foga a mostani hathoz.
2012. jan. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!