Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan, hogy nem...

Volt már olyan, hogy nem tudtátok megnyugtatni a babátokat, hanem csak sírt-sírt kifulladásig?

Figyelt kérdés
Velem a 4 hónap alatt ma volt ilyen harmadszor. Nagyon megviselt. Semmivel nem tudtam rá hatni.
2010. szept. 22. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap volt és nagyon megijedtem, két hónapos és most először még a szopi sem nyugtatta meg :( Egy jóideig sírt szegény aztán egyszercsak abbahagyta és bealudt. Nagyon sajnáltam :(

Talán az bejátszhatott nála hogy oltást kapott és lehet hogy fájt neki a helye. Neked nem volt valami rossz élménye aznap? Esetleg fogzási fájdalmak?

2010. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogyne!! Nekem is az oltáskor, de már volt amúgy is..talán végül a cicizés megnyugtatta, belealudt, aztán amint felébredt, sírt tovább, fájhatott neki vmi..Borzalmas, anyaszomorító a sírás..nekem bölcsőtartásban, cumizva, monoton énekelve egészen megszokott nyugodni. 3 hónapos
2010. szept. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Reggel felébredt idő előtt, és képtelen volt visszaaludni... Aztán a délelőtti alvása is túl rövidre sikerült. Délutánra totál kipurcant. Mindhárom esetnél az volt az előzmény, hogy túlpörgött, pedig mindent megteszek, hogy aludjon, csak ez egy ördögi kör, minél fáradtabb, annál nehezebb elaludni. Ráadásul affektív apnoés, tehát ha sokat sír, a végén elájulhat... Ilyen eddig csak egyszer volt, de azóta is ezen görcsölök. Annyira rá tudok görcsölni, hogy olyankor még a tejem se jön... :( Ettől meg mégjobban bepörög... :( :(

Holnap legyen jobb napunk!

2010. szept. 22. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Próbálj ki mindent amit lehet: énekelni neki, sőt mi neten be szoktunk neki kapcsolni babazenét, mesezenéket, mindenféle szép lassú számot, szopizva ringatni, mindent ami csak eszedbe jut, talán megtalálod azt a módszert ami Nektek 100%-osan bejön.

Eddig nálunk az éneklés és a netes lassú zenék jöttek be, amikre mindig elalszik (kivéve az oltásos napot) azok a tipikus lassúzós számok és az ha táncolok vele :) Nagyon szereti, majd elálmosodik és elalszik tánci közben :)

2010. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. szept. 22. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk még szerencsére nem volt. Ha nagyon nyűgös, sokat sír, fáj valamije inkább adok neki egy kis homeopátiás, nyugtataó (kamillás) kúpot. Persze nagyon ritkán félévente 1x kap, de ez be szokott jönni.
2010. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Velem még ilyen nem fordult elő, vagy hamar kifulladt ;). Egyszer olvastam valahol, hogy sírt a baba, sehogy sem akarta abbahagyni, kiderült, hogy a kis-lábujjára volt tekeredve egy hajszál. Én azóta tüzetesen átnézem a gyereket, nem nyomja-e valami, vagy becsípődött esetleg, vagy "szúrja" a pelus, mert meggyűrődött, akármi. Lehet, hogy attól hallgat el, hogy forgatom, miközben kutatok... Fene tudja.
2010. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
persze. vannak ilyen babák :( az enyém ilyenkor túlpögött a fáradtsától. a lényeg, hogy elaludjon, mert azért sír, mert fáradt és álmos. a leggyorsabb módszer az volt ha letettem az ágyba hasra, hagytam, hogy kiadja magából, aztán belelaludt. Ha ezt nem bírod megcsinálni, akkor esetleg lefoghatod a kezét lábát, hogy ne csapkodjon velük mint a cséphadaró, mert ez is megijeszti őt, simogatod és ritmusosan susogsz neki, nálunk ezt kb 20 percig kellett csinálni, hogy egyáltalán az üvöltést abbahgyja szegénykém..:( de volt hogy ez sem segített, ilyenkor álomba sírta magát :(
2010. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
figyeld meg mennyit bír ébren lenni, és inkább előbb kezd el altatni, már az első ásításkor legyen az ágyban, hátha akkor nem pörög túl..
2010. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, már tegnap válaszoltam egyszer, de ma megnéztem, jött-e új válasz.

Szóval, így tényleg elég nehéz lehet..Tényleg igaz, amit írt valaki, próbálj változtatni. Pelenkázd át, és a monoton versek, határozott pocaksimizés nálunk nagyon bevált. És sajnos (nem sajnos) a cumi megnyugtatja, szerencsére éjjel nem azzal alszik, csak akkor adjuk és kell neki, amikor valami baja van.

Kitartást!!!

2010. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!