Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Héthós fiamat nem jól etetem?

Héthós fiamat nem jól etetem?

Figyelt kérdés
Heti 10 dkg -ot vagy kevesebbet hizik. Sokat nyűgös, nem akar földön lenni, a hasán körbeteker, forogni tud, de hasról hátra csak ritkán, a fenekét kitologatja, kis bubosbanka, de előre kuszni/ mászni nem tud. 8 kg és 74 cm. Egész nap nyüszög, kivéve ha program van és intenziven csak vele foglalkozunk. Talán a hami is kevés neki? Igy eszik: reggel 7 körül 210 tápi, 11 kor 1 ü gyümi, 2- kor 1 ü főzi, vagy amit én csinálok, abböl 200g, 5 körül 200 tápi, este fél kilenckor 210-220 tápi. Kevés szerintetek? Hozzá1-2 dl teát megiszik. Miért nyűgös egész nap? Hetek óta ilyen.
2009. máj. 29. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

17:33, 43

Próbálkozz babajoghurttal, esetleg előtte 1 fél órával pici főzit is adhatsz!

Én így csinálom: reggel tápszer, de gyümölcs, délben főzelék, du tápszer/fél adag főzelék + joghurt, este tápszer. Éjjel nem eszik.

2009. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
én csak azért irtam hogy esetleg ha érdekel probáld meg a töményebbb étrendet de ha igy szereted etetni akkor persze tekinsd semmisnem a tanácsom
2009. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen, meg fogom próbálni töményebben, de joghurtot nem ehetünk, HA-s a tápi is, mert ekcémára hajlamos! Helyette mit?
2009. máj. 29. 17:58
 14/19 anonim ***** válasza:

17:33, 43, 47(?)

Főzeléket, banánt, HA-s tejpépet gyümölccsel.

2009. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47(?)=49 :)
2009. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

Dee, jól csinálod. Igenis kell a napi 500ml tej vagy tápszer 1 éves korig!! Ne adj helyette főzit. Nincs a hízással sem gond. Az enyém 8.5 hós (8.2 kg, 71 cm) reggeli, tízóraira 200 tápszer, ebédre kb ennyi főzi, uzsi gyümi natúran, vagy pehellyel, vagy joghurt ebből is 200 körül és vacsira szintén 200 körül tejpép. + a napi folyadék. Leginkább víz, néha gyümilé vagy tea cukor nélkül.

Mennyit szokott kézben lenni a fiad? Nálunk a nappali- konyha egyben van és a járókában van mellettem és gyönyörűen eljátszik egyedűl, mászik, nézelődik, forog..

ha nincs gond nem veszem ki, mert akkor nem fog megtanulni egyedűl játszani. persze kézben is szoktunk játszani, mondókázni, énekelni, de nem veszem fel minden nyösszenésre. Különben semmit nem tudnék csinálni itthon. Így ő is tudja, mikor mi következik. Szerintem a Suttogó nagyon jó könyv, sokat segített nekem. Bár soknak nem tetszik, de lehet belőle tanulni. Nem kell mereven ragaszkodni hozzá, de támpontnak is szuper.

Nekünk nagyon bevállt így, nyugodt, mosolygós, kiegyensúlyozott baba.

2009. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is benne lehet a dologban, hogy már megvan az igénye a helyváltoztatásra, de még nem tud közlekedni. Ezért nyűgös, hogy cipeld. Mert ha nem kötöd le a figyelmét és még csak mászni sem tud, akkor tényleg elég unalmas lehet. Az meg állatira fárasztó, hogy minden éber pillanatában játszál vele és szórakoztasd. Ha megtanul mászni vagy kúszni, akkor tuti könnyebb lesz.
2009. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én 7 hónapos fiam ugyanezt a programot csinálja, mint a tiéd :)

szó szerint ez a kaja-menetrendünk, a mennyiség is pont ennyi! és a nyöszörgés állandó szintén...

amit én megfigyeltem: unja a banánt, program kell. szívesebben ülne, vagy állna, nem tetszik neki fekve a világ. a kúszással,mászással való próbálkozásba is hamar belefárad, nyűglődés a vége. szerintem ez nem is változik amíg meg nem tanul mászni.

hintázni imád, ha nyűgös, azzal meg lehet vígasztalni. egyéként a társaságot, bohóckodást igényli.

a kaját én elegendőnek találom, szerintem a hízása is rendben van. ebben a korban pont jó.

a védőnőm szerint rendben van ez az étrend.

remélem mindketten hamar túljutunk ezen az időszakon, mert már én is nehezen bírom cérnával. jobb híjján a lakás három pontját változtatgatom, egy ideig mindenhol elvan. aztán agyalhatok, mit játszunk :)

2009. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Akkor asszem a válaszok alapján nem tömöm tovább, marad a hami igy, kicsit könnyebben kéne vennem ezt a nyöszizést, de sajnos hamar elfogy a türelem, nem értem miért, és mit is várok egy kisbabától?:) össze kell szednem magam, velem és a türelmetlenségemmel van a gond ugylátszik, nem vele! Mindig vártam valamire, jajj csak forduljon, ... Mostmeg, jajjj másszon végre... Mint akinek sehogy sem jó. Próbálok több türelemmel lenni, remélem , ahogy irtátok, lesz ez még jobb és kikapcsolja a napi nyöszi-lemezt:(((( szóval marad a kaja igy ahogy van. Puszi mindenkinek, nagyon köszönöm a megtisztelő válaszokat!
2009. máj. 29. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!