Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hétfőn körülmetélik fiamat...

Hétfőn körülmetélik fiamat eü. Okokból, hogy megy ez az egész?

Figyelt kérdés

Fiam 18 hónapos és sajnos meg kell csinálni a műtétet, második urológus is azt mondta, hogy ezt elkerülhetetlen a számára :S


Altatni fogják úgy műtik, utána mit kell csinálnom vele? Gyorsan gyógyul? Először is olyanok válaszoljanak akik átestek ezen (mindegy hogy eü. okok, vagy vallási) engem csak a "gyógyulási" folyamat érdekelne (az meg mind a kettőnél ugyanaz)! Meddig duzzadt, vannak-e varratok, hogy kell kezelni utánna stb...


Köszi előre is a válaszokat!


2011. okt. 11. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiam 1 hónapos volt mikor megcsinálták neki. Egyáltalán nem vette zokon, pedig nagyon féltem hogy mi lesz ha már hajnal 3-tól nem ehet-ihat, mivel ő még kicsi volt és 3 óránként evett. De meglepően jól bírta, pedig csak dél körül vitték be a műtőbe. A műtét maga kb 20 perc volt. Azután egész nap kómás volt szegénykém és szinte semmit nem evett. Viszont sem akkor sem utána nem mutatta semmi jelét annak hogy fájdalmai lettek volna. 1 hétig vazelines gézt kellett tenni a pelusába, hogy ne ragadjon bele a pelus a sebbe. Az első 1-2 nap duzzadt volt, piros, és nagyon csúnya, ijesztő volt, de aztán szép lassan gyógyult neki, 1 hét múlva kellett viszamenni kontrollra, addigra már a varratok is kiestek. A doki azt mondta a kontrollon hogy teljesen gyógyult. Gyakran kell neki pelust cserélni, hogy ne ázzon benne sokáig a seb. Na és jó sok vazelint meg steril gézt elhasználtunk. A legjobb az olyan gézlap aminek a széle szegett, mert ez nem kezd el szálakat kiengedni, de ilyet egyik patikában sem találtunk, ezért vettem nagy méretűt és úgy hajtogattam, hogy ne legyen vágott a széle. Ne izgulj, sokkal hamarabb túl leszel rajta mint gondolnád.
2011. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bízom benne... Folyamatosan gyulladt és fájdalmas neki úgyhogy már elkerülhetetlen sajnos! A húgycső sem látszott ki neki eleinte, most már ezen túl vagyunk csak sajnos nem fog neki változni...

Az altatástól RETTEGEK!!! Szó szerint! A szívem megáll ha rágondolok! :S

2011. okt. 11. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálom, hogy nem sikerült megoldani civilizáltan... nekem nagyon sok rosszat hozott ez a barbár csonkolás az életembe :(
2011. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Hát, nekem is megcsináltatták pici koromban, hogy majd ez "egy csapásra mindent megold" és hát tényleg jó nagy csapás volt, most, hogy felnőtt lettem, csak ugyanarra tudom használni a pénszemet, mint anno: PISILÉSRE. Köszönöm szépen....
2011. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!