Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Héthós fiamat nem jól etetem?

Héthós fiamat nem jól etetem?

Figyelt kérdés
Heti 10 dkg -ot vagy kevesebbet hizik. Sokat nyűgös, nem akar földön lenni, a hasán körbeteker, forogni tud, de hasról hátra csak ritkán, a fenekét kitologatja, kis bubosbanka, de előre kuszni/ mászni nem tud. 8 kg és 74 cm. Egész nap nyüszög, kivéve ha program van és intenziven csak vele foglalkozunk. Talán a hami is kevés neki? Igy eszik: reggel 7 körül 210 tápi, 11 kor 1 ü gyümi, 2- kor 1 ü főzi, vagy amit én csinálok, abböl 200g, 5 körül 200 tápi, este fél kilenckor 210-220 tápi. Kevés szerintetek? Hozzá1-2 dl teát megiszik. Miért nyűgös egész nap? Hetek óta ilyen.
2009. máj. 29. 17:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, 5,5 hós kora óta van két foga lent, én azóta nyomát sem látom, hogy jönne a többi. Igaz , jó hullámos az inye főleg alul, de én nem akarok mindent a fogakra fogni:(
2009. máj. 29. 17:16
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy neki kevés-e ,de én inkább soknak gondolom. Nem fájhat a hasa? Az én lányom 16 hós és ennek max a 2/3-át eszi, vagy még annyit se.
2009. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanennyi idős fiam van hasonló tünetekkel. Nekünk azt mondták, hogy a foga jön, ilyenkor kevesebbet eszik. Meg mivel most már sokkal aktívabb, nem kell hízzon annyit. Korábban volt, hogy 1,5kg-ot is hízott egy hónapban. Neked legalább eszik kanállal, ennek örülj. Az én fiam kb. 2-3 kanál után nagyon keserves sírásba kezd. :-( Szóval az enyém még ennyit sem eszik, mint a tiéd. Szerintem nagyon jól csinálod amúgy, én is így szeretném.
2009. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy simán eszik kanállal, nem látom hogy bármi fájna neki a szájában, ezért nem gondolok a fogára, hogy az lenne a ludas a rosdzkedvnek. A pocija sem igen fáj, sosem volt hasfájós, nem huzkodja a lábait, mintha görcsölne, és a bömbi is megszűnik, ha felveszem. A kevéske hizás miatt gondoltam, hogy rosszul etetem , talán ezért ilyen kis ingerült nappal. Aludni is alszik, tehát nem fáradt. Délelőtt másfél órát, majd babakocsiban felet, délután is egy jó órát. De reggel is felkel, kaja után egy szűk órával rákezd a nyüglődésre:( a férjem ma bejött a szobába igy délelőtt, látta hogy vergődünk, erre felvette, persze hogy már mosolygott is a vakarcs, majd ennyit mondott: persze hogy nyüszög, ha le..szod a szőnyegre! Legyél már könyökölve hason itt egy fél órát! Hát jó ideges lettem....de hogyan tanulna meg barmilyen mozgást, ha kézben van egész nap???
2009. máj. 29. 17:32
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Uennyi idős a lányom, 7 kg csak, és uígy, csak ennél kevesebbet eszik. Nálunk örülök, ha elfogy 3/4 üveg gyümölcs/főzelék, és 165 ml tápszer/alkalom.

Uígy is viselkedik, nyűgös, ha nem vele van foglalkozva, amúgy tündér, ha együtt vagyunk.

Nem kúszik/mászik, forog ezerrel, ha nagyon muszáj, hasán kínlódva változtat irányt, majd forgással szerzi meg, amit kinézett magának.

Néha 5 körül tápszer helyett babajoghurtot kap, azt mindig bevágja.

Alul 2 foga van, felül még csak dudorodik az ínye, de fogacskát nem látok.

Szerintem minden rendben a fiacskádnál, jól eszik, jó súlyban van, mozgásra is hasonló, mint a lányom. A napi nyűglődés meg valszeg életkori sajátosság náluk.

Én nem aggódok.

Ha jókedélyű, egészséges, akkor nyugi!

Ja, a hízása is normális, 6 hó felett elegendő ennyi.

2009. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
én a helyedben már nem adnék ennyi tápit hejette inkáb fözeléket legaláb délután nekem most 6 honapos mult a fiam és ö többet eszik már ebédre levest is kap és másodikat is persze egyszere sokat ö se bir enni de igyekszek hogy változatos legyen az étrendje és én már csak hajnalban amikor felkel akkor adok tápit és reggel egy kevest kb 90ml -it és utána reggeli egyx ora mulva olyan 8 fele,utána gyümi általában egy almát és egy fél banánt kap majd délbe fözi vagy leves és második uzsira fözi és valami édeség egy kevés vacsi tejpép
2009. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha ezt mondjátok, hogy ebben a hónapban a nyüszögés a sláger, elfogadom valahogy....
2009. máj. 29. 17:35
 8/19 anonim ***** válasza:
utolso válaszolo vagyok a fiam 8kg 20 dkg körül van és 70 cm
2009. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Próbáljam az 5 órai tápi helyett főzivel? De igy nem lesz meg a napi fél liter tejalapú hamija...
2009. máj. 29. 17:38
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

17:33

Elfelejtettem írni, h a popsiját az enyém is emelgeti.

Kevesebbet alszik a fiadnál egyébként, napi 2*35-60 percet.

És apuka engem is kiakaszt néha, amikor beront a szobába: "miért üvölt a gyerek?!". A múltkor már mérgemben visszaszóltam, h azért, mert biztos ölöm! :D Sz.rd le, mit tudják ők, mi a szitu egész nap?! Nna, szóval egyik füleden be, a másikon meg ki!

Jól csinálod, ne aggódj!

Ha majd másznak a babáink, biztos jobban le fogják tudni foglalni magukat!

Én házimunkát, főzést úgy szoktam elintézni, h betolom a babakocsit a "tett színhelyére", és addig "csacsogunk". :)

2009. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!