Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legzesfigyelo a rossz?

A legzesfigyelo a rossz?

Figyelt kérdés

Angelcare legzesfigyelonk van. Tudom h sok ra a panasz teves risztasra, de amikor nalunk beriasztott (nem csak egyet csippantott, hanem rendesen pittyogott sokat) akkor bementunk a MAdaraszba, es ki is derult h a fiam refluxos, es ez okozhatja nala a legzeskimaradast. Akkor a fiam 2.5 honapos volt. Onnantol kezdve nem volt riasztas, sem csippantas par honapig, mivel kapta a reflux elleni suritot, es kapja is a mai napig. Sajnos mostanaban is sokat csippantott, este es delutan is-pedig a SIDS este 10 es reggel 10 kozt a legveszelyesebb-, de altalaban oldalt fekudt, es en ennek tudtam be, es mikor felhivtam a Madaraszt, ott is azt mondtak h szerintuk ez lehet a baj. Most viszont tobbszor volt mar olyan h a hatan fekudt, es ugy is ugyanugy csippantott. Nem elemhiba, uj van benne.

Este a fiam mar elegge almos volt, delutan 4 ota fent volt, es 8 utan tettem le es kb 10 perc mulva, mikor mar javaban aludt, csippantott egyet, en odarohantam az ajtoba, - meg szoktam allni, m ez a gep meg a lepteim is erzekeli- neztem h villan-e a zold jelzes, de nem hittem a szememnek, nem...es akkor elkezdett riasztani.Ugye ilyen csak egyetlen egyszer volt, amikor be is vittem.

Mindent elfelejtettem, amit mondtak a korhazban. Nem kapcsoltam villanyt, nem neztem meg ebren van-e, es h milyen a szine...azonnal felraztam (azt hiszem nem volt ebren, ha almabol ebred MINDIG felemeli a kis labait az "egbe" es most mozdulatlan volt) es felkaptam, magamhoz szoritottam. A szine jo volt legalabb, azt megneztem. Nagyon megijedtem...


Van itt olyan anyuka, akivel hasonlo tortent? Rendes RIASZTASRA es nem csak csippantasra gondolok.


2009. máj. 27. 21:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
szóval, kíváncsi lennék, amit a kórházban lehet kölcsönözni az sosem riaszt tévesen? nekem a kislányom a kórházban 2 naposan nem vett levegőt, egy pillanat alatt tiszta lila lett, még szerencse, hogy párom is ott volt, szaladt a nővérért, nem tudom egyedül mit csináltam volna... valószínű félrenyelt, egyébként a hátán feküdt.. és még egy rossz élmény: a szomszédunk kislánya halt meg így 2 hetesen, ha lett volna légzésfigyelőjük még ma is élne...
2009. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
ja és a fiammal más fajta légzésfigyelőt használtunk (valamelyik magyar gyártmány), na az rengetegszer riasztott tévesen, lehet valami tönkrement benne. előző voltam
2009. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most lehurrogsz, mert a bölcsőhalál egyik rizikó tényezője a hason altatás, de ha ennyire refluxos a babád, nem lenne jobb hason altatni?

Arra gondolok, hogy akkor nem folyna vissza a tej a légútjába, hanem kifolyna a száján.

Lehet, hogy hülyeség, de egy próbát csak megérne, nem?


Nekem azt mondta a védőnő, mivel nagyon bukós a babám, hogy próbáljam meg hason altatni.

Azóta nem ébredek arra, hogy fuldokol a kiságyban...

(mellettem van a kiságy)


Ja, és én is légzésfigyelő párti vagyok.

Ez a minimum, amit megtehetünk, hogy megelőzzük a bajt.

Nekünk BabyControll van, szerintem ezt fogsz kölcsönözni.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, még sosem volt téves riasztás.

Az elején párszor csippant, amikor ez a kis manó mélyen aludt, és kihagyott a lélegzetvétele párat.

2009. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem, BabySense-t fogok kolcsonozni. De tudom, h a Baby Control is megbizhato.


Nekem a Madarasztban ennek ellenere is azt tanacsoltak h haton altassam, mivel a reflux megoldodott a suritovel, azota nem is bukik egyaltalan. Eppen ez az, ami miatt aggodom, hiszen biztosan nem emiatt volt most a riasztas.



Koszonom a hozzaszolasokat.

2009. máj. 28. 09:37
 25/26 anonim ***** válasza:

A légzésfigyelő lapok alatt mi van?Rögtön az ágy rácsai v. vagy valami egybefüggő lap?pl.gipszkarton darab

Mert ha csak az ágy rácsaira tettétek,az nem jó.

Én felhívtam az Angelcare-t és megkérdeztem mi lehet a baj.Nagyon rendesek voltak.Segítettek.Azóta nem volt semmilyen riasztás.Hívd fel Őket!20/255-7750

Nekünk az volt a probléma,hogy a csatlakozó kicsit magasabban volt mint az érzékelő lap amikor az ágyban feküdt a gyerek(nekünk az érzékelők alatt vékony gipszkarton lap van).Ezért nem úgy érzékelte a dolgokat.Mióta megigazítottuk,minden tök jó.

2009. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekünk is Angel Care légzésfigyelőnk van, nem volt még téves riasztásunk vele, én megvagyok vele elégedve. Egyszer pityegett,de akkor felébresztettem a picit, és nem lett semmi bajunk. Arra lennék kíváncsi aki annyira lehurrogta a légzésfigyelőt, ha neki nincs, akkor miből gondolja, hogy sok téves riasztása van? Hallomásból? Igenis megnyugtató dolog, én még a nappali alvásnál is bekapcsolom.

nekem az első gyerekemmel (12 éves már) volt, hogy nem vett levegőt, szerencsére még a kórházban, és idejében észrevették. Akkor még nem voltak felkapottak a légzésfigyelők itthonra, és végig aggódtam az összes alvását.

2009. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!