Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legzesfigyelo a rossz?

A legzesfigyelo a rossz?

Figyelt kérdés

Angelcare legzesfigyelonk van. Tudom h sok ra a panasz teves risztasra, de amikor nalunk beriasztott (nem csak egyet csippantott, hanem rendesen pittyogott sokat) akkor bementunk a MAdaraszba, es ki is derult h a fiam refluxos, es ez okozhatja nala a legzeskimaradast. Akkor a fiam 2.5 honapos volt. Onnantol kezdve nem volt riasztas, sem csippantas par honapig, mivel kapta a reflux elleni suritot, es kapja is a mai napig. Sajnos mostanaban is sokat csippantott, este es delutan is-pedig a SIDS este 10 es reggel 10 kozt a legveszelyesebb-, de altalaban oldalt fekudt, es en ennek tudtam be, es mikor felhivtam a Madaraszt, ott is azt mondtak h szerintuk ez lehet a baj. Most viszont tobbszor volt mar olyan h a hatan fekudt, es ugy is ugyanugy csippantott. Nem elemhiba, uj van benne.

Este a fiam mar elegge almos volt, delutan 4 ota fent volt, es 8 utan tettem le es kb 10 perc mulva, mikor mar javaban aludt, csippantott egyet, en odarohantam az ajtoba, - meg szoktam allni, m ez a gep meg a lepteim is erzekeli- neztem h villan-e a zold jelzes, de nem hittem a szememnek, nem...es akkor elkezdett riasztani.Ugye ilyen csak egyetlen egyszer volt, amikor be is vittem.

Mindent elfelejtettem, amit mondtak a korhazban. Nem kapcsoltam villanyt, nem neztem meg ebren van-e, es h milyen a szine...azonnal felraztam (azt hiszem nem volt ebren, ha almabol ebred MINDIG felemeli a kis labait az "egbe" es most mozdulatlan volt) es felkaptam, magamhoz szoritottam. A szine jo volt legalabb, azt megneztem. Nagyon megijedtem...


Van itt olyan anyuka, akivel hasonlo tortent? Rendes RIASZTASRA es nem csak csippantasra gondolok.


2009. máj. 27. 21:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
Huu hát én nem vettem légzésfigyelőt pont a sok téves riasztás miatt. De örülök is neki. Már nem tudod megállni, hogy ne használd ugye? Szerintem biztosan semmi baja nincs a babádnak. Tudod milyen ritka az ilyen csecsemőhalál?
2009. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor volt hasonló, amikor a párom túl érzékenyre állította. Azóta állított rajta és nem jelzett hál isten.
2009. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kepzeld, tudom. Es azt te tudod, hogy milye az, amikor a gyereked ejjel a sajat bukasatol fuldoklik? Ha nem lenne legzesfigyelom, akkor...le sem irom.
2009. máj. 27. 21:34
 4/26 A kérdező kommentje:
Masodiknak: koszonom a tippet. Nektek hanyason van? Nekunk a gyari, 3as beallitason.
2009. máj. 27. 21:34
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos nekünk is volt ugyanilyen. Először 3 hónapos korában. Volt,hogy 3x jelzett be, úgy rendesen. Rohantam én is mint az őrült és picit megráztam a kisfiamat. Úgy aludt, hogy nem is vette észre. Azóta még talán bejelzett 3x különböző napon, de az már csak 1 csippanás volt. Akkor is rohantam át hozzá, de akkor sem volt szerencsére semmi. Én is tettem fel rögtön kérdést itt, de mindenki csak azt írta,hogy biztos lemászott /nem mászott le/, vagy merül az elem /hálózatról működik/, vagy közel laktok az úthoz /ez sem igaz/. Bár örülnék, ha valamelyik lenne a sok közül, de sajnos attól félek, nem vett levegőt. Persze nagyon örülök, hogy van ilyen figyelőnk,mert valószínű hogy a csippanásra felriadt és nem lett semmi baj. Ez ellen nem tudsz semmit tenni, ők néha elfelejtenek levegőt venni. Vagy nagyon mélyen alszanak. Ja, és az én kisfiam a hátán alszik.

Reméljük nem lesz több csippanás sem nektek, sem nekünk, mert borzasztó érzés azt a hangot hallani.

2009. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem lenne légzésfigyelőd akkor te se tudnád milyen mert észre se vetted volna és nem idegeskednél miatta. Bocs, hogy meg akartalak nyugtatni...

Első voltam.

2009. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam itt egy régebbi kérdésben,hogy az is számít,hogy pl. szorul a matrac és nem jól simul a légzésfigyelőre (pl. ha lepedőt cserélsz érdemes erre figyelni) + mi az éjjeli lámpát bekapcsolva hagyjuk,most,hogy ilyen meleg van bodyban alszik + vékonyka lepedő és kicsit nyitva az ablaka is. Melegben sem szabad aludniuk.
2009. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát basszus nem akarlak megijeszteni, de nekünk 4-esen van (úgy tudom, hogy az már érzékenyebb beállítás)
2009. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
ja,igen: 1-1 csippanás tényleg nem baj,mert az természetes dolog,hogy néha nem vesznek levegőt. ettől még nem fulladnak meg,ez nem is bölcsőhalál.
2009. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Én egyetértek az első válaszolóval mert annyi mindentől függ a riasztás, hogy szinte semmit nem ér mert csak összevissza jelezget.

Én is voltam a lányommal kórházban emiatt, hogy beriasztott de soha nem találtak semmit. Azt tanácsolta az ottani gyerekorvos, hogy ne használjam a babának semmi baja és ő is felnevelt 4-et légzésfigyelő nélkül.

2009. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!