Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legzesfigyelo a rossz?

A legzesfigyelo a rossz?

Figyelt kérdés

Angelcare legzesfigyelonk van. Tudom h sok ra a panasz teves risztasra, de amikor nalunk beriasztott (nem csak egyet csippantott, hanem rendesen pittyogott sokat) akkor bementunk a MAdaraszba, es ki is derult h a fiam refluxos, es ez okozhatja nala a legzeskimaradast. Akkor a fiam 2.5 honapos volt. Onnantol kezdve nem volt riasztas, sem csippantas par honapig, mivel kapta a reflux elleni suritot, es kapja is a mai napig. Sajnos mostanaban is sokat csippantott, este es delutan is-pedig a SIDS este 10 es reggel 10 kozt a legveszelyesebb-, de altalaban oldalt fekudt, es en ennek tudtam be, es mikor felhivtam a Madaraszt, ott is azt mondtak h szerintuk ez lehet a baj. Most viszont tobbszor volt mar olyan h a hatan fekudt, es ugy is ugyanugy csippantott. Nem elemhiba, uj van benne.

Este a fiam mar elegge almos volt, delutan 4 ota fent volt, es 8 utan tettem le es kb 10 perc mulva, mikor mar javaban aludt, csippantott egyet, en odarohantam az ajtoba, - meg szoktam allni, m ez a gep meg a lepteim is erzekeli- neztem h villan-e a zold jelzes, de nem hittem a szememnek, nem...es akkor elkezdett riasztani.Ugye ilyen csak egyetlen egyszer volt, amikor be is vittem.

Mindent elfelejtettem, amit mondtak a korhazban. Nem kapcsoltam villanyt, nem neztem meg ebren van-e, es h milyen a szine...azonnal felraztam (azt hiszem nem volt ebren, ha almabol ebred MINDIG felemeli a kis labait az "egbe" es most mozdulatlan volt) es felkaptam, magamhoz szoritottam. A szine jo volt legalabb, azt megneztem. Nagyon megijedtem...


Van itt olyan anyuka, akivel hasonlo tortent? Rendes RIASZTASRA es nem csak csippantasra gondolok.


2009. máj. 27. 21:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a valszokat! Jartam a Madarasznak a kepzesere, amin tanitjak hogyan kerulheto el a bolcsohalal, es mikre kell odafigyelni, ennek tudataban altatom a kisfiam.

Nalunk sem szorul a matrac, nem billeg a kisagy, nem meleg a ruhaja, nem erzekeli az utcan halado jarmuveket, stb.


Sajnos tul melyen alszik szerintem. Alvaslaborban is voltam vele akkor, de nem mutattak ki semmit. Holnap berelek egy masik keszuleket, azt, amit a korhazban is ajanlanak, hasznalnak, es ha az is roszt, akkor beviszem az alvaslaborba ismet.


Utolsonak: ha az h nem vesz levegot a gyerek 20 mp-ig es talan csak a csipogasra ebred fel nem SIDS, akkor szerinted mi? Nem kotozkodesbol kerdem...csak hat a mai napig senki sem tudja mi okozza, mitol van...

2009. máj. 27. 21:46
 12/26 A kérdező kommentje:
a 21.41eset ertettem utolso alatt.
2009. máj. 27. 21:47
 13/26 A kérdező kommentje:

21.45-os: mennyi mindentol fugg a riasztas? Komolyan erdekel mire gondolsz, legyszi ird meg!


Mert mi MINDEN mas tenyezot kikuszoboltunk. A mi esetunkben attol fugg vesz-e levegot v nem.


En nem ertem miert kell egybol azt gondolni h a keszulek hibaja (persze en is bizakodok) de ha elsore is azt gondoltam volna, akkor nagy baj is tortenhetett volna. Tehat a mi esetunkben eletmento volt a legzesfigyelo.

2009. máj. 27. 21:50
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is ilyen AngelCare l.figyelőnk van!

amikor hazajöttünk a kórházból, akkor este 2szer beriasztott

gondolhatod...

azt se tudtuk mi van. ráadásul a másik szobában alszik a kicsi, bár össze van nyitva a 2 szoba, de talán két lépésből átugrottunk az éjszaka közepén a sípolásra.

amikor megráztuk , megijedt és feltartotta a kis kezeit, és aludt is tovább

ráadásul nekünk annyira tudott sírni az elején, hogy nem vett levegőt, elkezdett lilulni

egyből mi is kaptunk beutalót kivizsgálásra (ha még egyszer beriasztott volna a figyelő, akkor kellett volna kórházba menni)

Hál' Istennek azóta nem riasztott be, már most 5 hónapos, és a sírást is elhagyta

nekünk nem volt jól beállítva a figyelő, túl érzéketlen volt!

most 3 erősségen van!

2009. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek a kérdezővel!!!

Arra senki nem gondol, hogy tényleg életmentő a jelzés?

Engem sem nyugtat már meg semmilyen kifogás ami a készülék ellen szól.

21:37

2009. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire aggódsz nézesd meg megint a babádat mert innen mi nem fogunk tudni segíteni rajta főleg ha mindent kiiktattatok amitől téves lehet a riasztás.
2009. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

21.52 vagyok...

szurkolok értetek, hogy ne legyen semmi komoly bajoto!

tudom mit érzel, mert átmentünk ezen!

lehet, hogy olykor tévesen riaszt, és ránk hozza a frászt, DE inkább ez, mint, hogy végig alusszuk az éjszakát, mert nincs figyelő, és pont akkor történik valami, amire ugye nem ébredünk fel!

én azóta mindig pittyegőre állítom, és így vagyok nyugodt, hogy hallom!

Már megtudom állapítani, hogy mikor alszik, és mikor van fennt a pittyegés üteméből :)

2009. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

21.57es:


Mar megnezettem 4 honapja. Volt EKG, neurologus, szemesz, rontgen, UH, tetotol talpig kivizsgaltak. Egy heten keresztul ott voltunk, ebbol egy ejjel az alvaslaborban voltunk.

Nem azt kertem h segitsetek, hanem tulajdonkeppen arra voltam kivancsi, hogy masnal is volt-e olyan, hogy riasztott a keszulek, ki is derult h baja volt a babanak esetleg, megoldottak a gondot, majd ujra tortent egy riasztas?

Egyebkent nyilvan beviszem, amint meggyozodtem rola, hogy nem a keszulek hibaja. A korhazban az elso kerdes a markanev, es ha Angelcare-es csak mosolyognak. (en is mosolyognek, ha ennek ellenere nem lett volna baja mar a fiamnak). Ezert bizok is, meg nem is a keszulekben, ezert van a dilemma.

2009. máj. 27. 22:06
 19/26 A kérdező kommentje:

21.52:

Lehet h ma ejjel en is pittyogosra allitom...sokaig ugy volt, de mikor egy jo ideig nem volt baj, atallitottam.


Koszi!

2009. máj. 27. 22:08
 20/26 anonim ***** válasza:
nekünk is Angelcare van, szerintem nem rossz márka... kíváncsi lennék, amit náluk leh
2009. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!