Főzős anyukák, benneteket nem aggasztanak az E betűk, ízfokozók és tartósítószerek?
Ha magad főzöl, nagyrészt ki tudod küszöbölni azt, hogy a gyrek műkaját egyen. Az pedig, hogy minden E-vel jelzett anyag káros vagy mű, tévedés, a sima C-vitaminnak is van E-jele, erreől meg tudjuk, hogy nem káros.
Vegyél friss hozzávalókat, lehetőleg ellenőrzött helyről, a piacon keress őstermelőket, ők elsőkézből adják a saját termelésű dolgaikat! Az ízesítők között is van jónéhány, ami adalékanyag, ízfokozó és tartósítószer mentes, csak meg kell nézni a címkét.
Én mindig föztem a gyerekeknek is meg magunknak is, de nem félkész dolgokból, hanem alapanyagokból. MEgvettem a nyers húst, zöldséget, gyümölcsöt, füszereket (NEM keverékeket), és ezekböl saját magam készitettem el mindent. Semmilyen izfokozó, adalék, tartósitószer nem került be a konyhámba a mai napig sem. Igy sokkal olcsóbb fözni, egészségesebb és finomabb. Mellékesen egyetlen gyerekem sem jár a mekibe, söt ha valamelyik barát meghivja öket, akkor sem izlik nekik, amit ott adnak.
Az E-betük miatt meg azért nem kell annyira sresszelni, mert a legtöbbjük a hétköznapi életben egész más néven ismert, csak egy példa, az E 300 az a közönséges C-vitamin, ami minden csak nem egészségtelen, és ez sok másikkal is igy van.
Fözz te is friss alapanyagokból, és akkor nem kell félned ilyenektöl. Ha a gyerek NÉHA kap valamit máshol, amiben vannak olyan adalékok, amik nem feltétlen ajánlottak, akkor sem gond, mert a probléma ott kezdödik, ha rendszeresen ezeket fogyasztja.
négy gyerekes anya
Nézd, az arany középút mindenkinek máshol van. Mi anyák, nem vagyunk egyformák.
Van akinek az arany középút annyit tesz: nem ad csokit, csak kinder szeletet.
Van akinek annyit, csak heti egyszer kap csokit.
Van akinek azt, hogy egyáltalán nem kap csokit, de bolti túrókrémet igen.
Ezek nem írott szabályok, tudod, a gyereknevelés "tudománya" az édesanyáknál leginkább megérzés szerint működik. Úgyis furán nézünk egymásra, ha a másik anyuka valamit máshogy csinál, hiszen mindenkinek megvan a maga elve, és nyilván nem tetszik neki a másik anyukáé, ezért kell, hogy saját magad alakítsd ki, mit, hogyan teszel.
Én adok a fiamnak csokigolyót, kindertojást, csak ritkán. Mégis tudom, van anyuka, aki szerint ez kevés, és van, aki szerint még ennyit sem kéne, nem érdekel.
Ne tegyél két dolgot: mások elveinek való görcsös megfelelés, tök felesleges! Úgyis lesz anyuka, akinek nem tetszik, és a gyerekednek tetszeni fog, mert azt szokja meg, ahogy TE kialakítod.
Másik: nem lehet és nem is szabad pestisként félni az E betűktől. Persze, nem éppen bioalma, de elkerülhetetlen. Belepusztulni nem fog, ha néha Vegetával főzöl.
A gyereknevelés szabályait én már nagyon régen nem kérdezem másoktól, mert tudom: mindenki másképp csinálja. Kérdezek az orvosomtól, a védőnőmtől, és ezeket összevetem a saját kis szabályaimmal, aztán hajrá. Az arany középút ugyanis mindenkinek mást jelent, mert minden édesanya más utat választ a gyermeke neveléséhez, egészséges táplálásához!
nem értem, a kérdésed üti magát.
ha főzöl, mi a fenéért kéne félned az E-től? nem értem, mit keres a főztödben tartósítószer? én speciel nem teszek bele :D műanyagot sem teszek bele, stb. nem írtad el a kérdést? Nem főzős anyukák mondjuk
Miért "kellene mostmár" virslit meg felvágottat? Nem kell, csak lehet. És ha már adni fogod, akkor nézd meg és azt vedd meg, amiben kevesebb a műanyag. Ennyi.
Sajna nálam ott halt meg anno a dolog, hogy a 7 vagy 9 E-t tartalmazó felvágottat vegyem-e meg... :S Szóval igen, szerintem is elszomorító, hogy mindenbe, de tényleg mindenbe tesznek valami műanyag c@rt. Dehát mit tudunk tenni? Nem tudunk átállni a háztájira meg a kertészkedésre, szóval muszáj megalkudni valahol...
Kérdező, gondold végig, hogy alapból mik azok az ételek, amiket esztek ill. amit adni szeretnél a gyereknek. Aztán gondold végig, hogyan és hol tudnád ezen ételek egészséges összetevőit beszerezni. Mert az viszont tény, hogy sok minden kevésbé egészséges anyagnak megvan a jobb alternatívája is! Pl. finomított cukor helyett nádcukor vagy lassan a méz. A finomított liszt helyett a teljes kiőrlésű. Az x tojásos tészta helyett durumbúzából készült. A csak margarin vagy csak zsír helyett vegyesen ez is, az is. Sütéshez időnként hidegen sajtolt olaj. Vörös húsok mellett szárazabb fehér is. stb.
Ha pedig nem tudsz/akarsz teljesen átváltani az egészséges alternatívára, az se baj. Akkor az arányokon változtass csak (a jó irányában), már az is sokat számít!
Szóval ne parázz rá, ennél többet úgyse nagyon tudsz tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!