Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fura kérdés-frappáns válasz?

Fura kérdés-frappáns válasz?

Figyelt kérdés

Milyen furcsa(vagy idegesítő) kérdést szoktak Neked feltenni babáddal kapcsolatban? És milyen jópofa válaszokat adsz ilyenkor?

Pl: nem rég találkoztam egy ismerősömmel akit 2-3 éve nem láttam és a babakocsiban alvó kisfiamra mutatva megkérdezte: a tiéd? Mire azt feleltem: nem, kölcsön vettem a szomszédtól.(elsőre el is hitte)


2012. jan. 12. 13:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Amikor olyan 7-8 hónapos volt a lányom, sokan azt kérdezgették, hogy mit tud. Ha épp jó kedvemben voltam akkor erre olyasmit mondtam, hogy gyököt vonni fejben, vagy latinul olvasni vagy a PI-t 2500 tizedesig csak még nem tud beszélni, így nem lehet letesztelni.
2012. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Amitől megőrülök: ha a 10 hónaposomtól megkérdezik vadidegenek az utcán, hogy "hogy hívnak?"

Én várom, hátha megszólal a fiam, de mindig magunkkal visszük ezt a titkot. :) Én nem válaszolok, hisz' nem engem kérdeztek.

Tehát számomra ez fura kérdés, de a frappáns válasz mindig elmarad...

2012. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Az egyértelműen kékbe öltöztetett fiamra, "kisfiú vagy kislány?" amikor vadidegenek kérdezik, szopik-e még, pár hetesen "végigalussza az éjszakát?" meg a kedvenc csecsemőkérdésem: "jó gyerek?" most a lányomnál teljes szívnyugalommal mondom, hogy nem.Erre: "hogy lehetne egy ekkora gyerek rossz???"

Anyósom mindig megkérdezi, a hat hetes lányom mennyit eszik,és hol alszik. Ez miért olyan lényeges, az életben nem jövök rá.

2012. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült hogy babás vagyok,sokan megkérdezték,hogy megtartjátok???? Erre mi: nem, eladjuk...Hát volt ám pislogás


Vagy amikor már babakocsiztunk: kislány????(totál rózsaszinben a gyerek, a babakocsi is minden). Válasz: nem fiú,csak stylist-ot nevelek belőle.(remélem értitek) Már anniyra kiakasztottak vele,és ezt egy általam értelmesnek tartott középkorú nő kérdezte meg,nem is öregek,akik ugyebár szín lapaján nem ítélnek.

2012. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Én naivan azt hittem, csak a neten keringenek rémtörténetek állandóan dicsekvő és túlzó anyukákról, de egyszer sikerült eggyel személyesen is összeakadnom. Egyfolytában olyan történeteket mondott, hogy tuti nem volt teljesen igaz mind (pl. az egyik kedvencem az volt, hogy a kisfia 7 hónaposan felhívta mobilról az apukáját önállóan!). Aztán csak mondta és mondta, és mondta, majd mikor meguntam és közöltem, hogy mennünk kell, akkor megkérdezte, hogy "jaj csak nem a gyereknek van valami fontos programja?". Én meg néztem és mondtam, hogy "de bizony, neki lesz programja, mert holnapra meg kell írnia az UNESCO jelentését." :)

Utána anyuka nem válaszolt, szerintem azóta sem érti miért mondtam.


Amúgy lányom haja vörös, de sem az apja, sem én nem vagyok az, és mindig megkérdezik kitől örökölte, én meg ha jó passzban vagyok azt szoktam mondani, hogy a postástól. :)

2012. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Kislanyom csupa rozsaszinben, fulbevalo a fuleben:

-Jaj de edes, kisfiu?????

En: -Igen, kisfiu, csak imadja a rozsaszint......


No komment...

2012. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 krisztivan ***** válasza:

1 éves volt a fiam és megkérdezték:Na ,bilizik már?

Mondtam,hogy nem a wc-re jár.(még nem is tudott rendesen menni)de,elhitték.

2012. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Miért kellett volna tudnia, hogy született gyereked, ha 2-3 éve nem találkoztatok? Lehet, hogy a tesódé, lehet, hogy szoktál bébiszitterkedni, mittudomén.


Válaszolva a kérdésedre: erre azt szoktam mondani, hogy "igen"

2012. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Még a kórházban egy új szobatársunk megkérdezett mindhármunkat, hogy tervezett baba volt- e, akartuk- e. De kb ez volt a második mondata, ahogy behozták. És nem elégedett meg egy válasszal, mindenkire egyenként ránézett, és kikövetelte a feleletet. Lehet, hogy ez csak nekem volt furcsa, mindenesetre én nem kérdeznék ilyet idegenektől, pláne nem ilyen gyorsan. Persze elmondta, hogy neki is az tervezett baba volt. Én ilyennel még viccelni sem szerettem volna, de azt hiszem, meglepődött volna, ha a persze helyett azt mondom, hogy nem és nem is fogom hazavinni...
2012. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%
:) köszi a lepontozást ismét, bocsi, hogy őszinte vagyok. mindegy, úgyis törlöm magam.
2012. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!