Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjátok a babátokat sírni...

Hagyjátok a babátokat sírni és ha igen, meddig?

Figyelt kérdés

Tegnap az egy hónapos kisfiam nagyon nyűgös volt, egész nap sírdogált, pedig evett, tiszta volt a pelus, egy szál bodyban volt mert nálunk iszonyat meleg van bent a lakásban. Egész nap próbáltam nyugtatni, 11kor kezdte, csinálta 3ig amikor kicsit ideges lettem és beraktam a kiságyba hogy megnézzem mit fog csinálni és 10 perc múlva aludt is.

Ti hagyjátok sírni a babátokat?


2009. máj. 22. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagyom. Nagyon nyugodt baba, ha sír, akkor biztosan oka van. Persze más a hisztis nyekergés és a tényleges sírás. Pl. egyszer nagyon keservesen elkezdett sírni, alig tudtam megnyugtatni, másnapra kijött egy foga. Én keresem az okát a sírásnak: éhes, álmos, fáj valami, pelus, melege van, fázik, stb. De amíg picike volt (már lassan 9 hós), addig sosem hagytam sírni. Te ismered a babád, ha letetted és megnyugodott, akkor valószínűleg csak nagyon álmos volt már és így altatta el magát.
2009. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen, én hagyom. Nálunk is volt már hogy sírdogált, leraktam és kis nyöszörgés után alvás. Én nem csak alváskor hagyom hanem a hiszinek se nagyon szoktam engedni. Mostanában kislányom elkezd ordítani ha lerakom játszani, vagy mászkálni. Hátat fordítok mintha nem hallanám és egy perc sem telik bele és már játszik és nevetgél. Persze vannak határok és csak akkor lehet picit sírni hagyni, ha tudod hogy nem éhes, nem szomjas, nem kakis, nem pisis, stb. De nálunk bevált.
2009. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem hagyom,mert valószínűleg csak társaságra vágyik!és mivel én is az övére ezért örülök ha vele lehetek!Ha nem veszed fel akkor azt hiheti,hogy elhagytad(mert nem lát és kimegy a fejéből az arcod és nem tudja még,hogy majd vissza jössz-e még)és ha sokat sír akkor a kiságyát börtönnek érezheti és így nem nagyon fogja szeretni!Ha mindennap pontosan abban az órában sír akkor lehet ,h kólikás,viszont akkor nagyon sajnállak!Ha nem,akkor lehet,h csak anyucikára vágyik!
2009. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
utolsó vok!vagy lehet,h tényleg annyira álmos,h a fáradtságtól nem tud aludni!és segítségre van szüksége!!!
2009. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Én fiam is egyhónapos és tegnap nyűgös volt.

Nem hagytam sírni, de meg-megpróbáltam letenni, hátha...

Kendőben szokott megnyugodni, tegnap a babakocsis séta nyugtatta meg.

Hajnalban is bömbölt, most benyomta a szunyát.

Egy egyhónapos még nem tud hisztiből sírni, szerintem. Vagy jól van és csöndben van, vagy sír.

Nem kell aludnia, akkor is leteszem, elnézelődik.

Ha nyűglődik, van hogy elég, hogy a közelébe megyek, hogy lásson, vagy csak ráteszem a kezemet. De ha fáj valamije és lila fejjel üvölt akkor próbálom vigasztalni...

Új testhelyzet vagy hogy lerakom az újdonság erejével hat rá és van olyan szerencsés pillanat hogy ez kizökkenti és bealszik:)))

2009. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
1 hónapost még ne hagyd. Ő még nem tud így manipulálni téged, az csak később jön. Valószínűleg valami baja volt, lehet, hogy melege volt, vagy nem tudott egyedül elaludni. Én fél éves kortól kezdtem azt, hogy ha evett, ivott, tiszta a pelus, és még mindig sírt, akkor otthagytam 1-2 percre. Volt, hogy azonnal abbahagyta, volt, hogy vissza kellett menni hozzá. De a tied még nagyon kicsi.
2009. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5 percig hagyom sírni. ha nem nyugszik meg, akkor nem az a baja, hogy álmos, mert egyébként már aludna. éhség miatt már nem szokott sírni, azt megelőzöm. :D Általában, ha összeadom, egy nap nem sír többet negyed óránál, de tegnap kivétel volt, mert a nagy meleg miatt alig tudtam elaltatni.

meg kell találni a középutat. 5 percbe nem hal bele, 10 az szerintem már sok...

8 hetes kislány anyukája

2009. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bementem hozzá párszor, megsimogattam, megpusziltam, tehát nem hagytam magára. Az a baj amíg itt volt a segítség, a nagyik, rászoktatták arra hogy kézben aludjon el, és most nem hajlandó a kiságyában elaludni.
2009. máj. 22. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Én imádtam kézben altatni. Így tetttem 4 hónapos koráig. Utána érdekességből megnéztem h. elalszik-e magátol is. Csodák csodájára elaludt. Egy szava nem volt. Szerintem fontos h. a babád bízhasson benned. Ne hagyd sokáig sírni!
2009. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is az az 5 perces várok időszak lehet az optimális.
2009. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!