Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, de hogyan ha...

Hozzátáplálás, de hogyan ha nem kell neki a "szilárd"étel?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom elkezdtük volna a szilárdabb ételeket bevezetni,de ahogy az étel a szájába ér kapásból löki ki.Komolyan sokszor több jön mint ami be ment:(

Sajnos elapadt a tejem így tápszert kap 1 hónapja.Ezért is gondoltam ,hogy ehetne gyümölcsöt vagy főzeléket de semmi se kell:(

Anno a kisfiam már 6 hónaposan evet nem csinált ekkora cirkuszt.

Mit tegyek??????


2012. jan. 2. 07:41
 1/6 alaszka ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd, próbáld először nagyon hígra csinálni a főzit, az enyém szívesebben elfogadja a főzeléket, mint a gyümölcsöket, neki azok savanyúak. A főzelék édeskésebb. Vagy először próbáld megfőzni egy picit az almát, csak épphogy, így édes lesz, és elég folyékony. Az enyém ezt szereti, és utána tettem már neki krumplit is bele. A nyers gyümölcsöt ő se eszi meg még.
2012. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más! :)

Lányom mikor 6 hónapos volt, még vígan ultra folyékony ételeket evett.Minden tápszerrel, vagy Sinlac porral volt keverve, mert a tápszer után elég rosszul fogadott mindent.4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, és kemény 2 hónap volt, amíg mindent megszokott.Azt, hogy nem szívni kell, hanem kinyitni a száját, az ízeket meg mindent!!

Az első babapiskótáját majdnem 8 hónaposan kapta meg a kezébe.Addig még csak darabokat sem hagytam az ételében.Rettentően féltem, hogy félre nyeli.De nagyon szépen elrágta a piskótát, és azóta nincs megállás.:) Szinte bármit elrág amit a kezébe adok.(Lassan 1 éves)Elrágja a kiflit, kenyeret, banánt, almát, HT kekszet!!Szóval mindent ami kell.

A rágás is egy olyan reflex mint a szopizás.Csak meg kell érnie rá a babának.

Úgy, hogy csak türelmesnek kell lenned, és egyenlőre teljesen ráérsz még nagyon folyékonyat, vagy pépeset adni.

2012. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj neki üveges bébiételt adni. Nem biztos, hogy a szilárd étellel van a gondja, csupán az nem tetszik neki, amit te főzöl. Az én fiam sokáig nem volt hajlandó megenni a mi általunk főzött dolgokat, csak a bébiételt. Azok pont úgy vannak készítve, ízesítve, ahogy kell az ilyen kicsiknek.
2012. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én fiam sem fogadta el, sem a reszelt almát, barackot, répát, semmit. Utána megpróbáltam a banánt és az nyert:) azt "tömte" magába. Azzal keverek még mindent és így mindent megeszik (almát, barackot, meggyet, sütőtököt). Próbáld ki, állítólag imádják, mert finom édes.
2012. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már banánt is azt se kérte.baba kaját is vettem neki azt se eszi,vettem tejpépet azt se.Piskótát,kekszet ha a kezébe adom elcupogja csak hamar megunja.
2012. jan. 2. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyd abba. Nem érett még rá. Próbáld újra 1-2 hét múlva. Ha akkor sem akarja, akkor megint várj.
2012. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!