Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már 2 étkezés kiváltva,...

Ha már 2 étkezés kiváltva, hogyan tovább? Röviden lent.

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam, kb. 5 hónapos korától kezdtem a hozzátáplálást.

Jelenleg:

-reggel-délben-este TÁPSZER

-tízórai: gyümölcs/zöldség,majd elmajszol egy babakekszet

-uzsonna: tejpép


Kérdéseim:

1. Húst mikor adjak neki? A tízórai idejében, vagy kiváltva az ebédet, délben adjam neki?

2. Délutánra tejpép helyett mit adhatok?

3. Valóban 500ml tejalapú kell még neki? Mennyi idős korig?


2011. dec. 31. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Lányomnak 6 hó után adtam husit, zöldségekhez keverve (először adhatod neki délelőtt is, de akár már ebédre is).


2. Délutánra szerintem még tökéletes neki a tejpép, lányom kb. 9 hónapos koráig ette, aztán már nem fogata el, így akkor váltottam másra (pl. joghurt gyümölccsel). 8 hótól ehet majd a babád joghurtokat, túrót és ezeket is lehet keverni gyümölcsökkel, de szerintem addig jó a tejpép (esetleg Sinlac pép).


3. 1 éves koráig azt szokták mondani fontos a fél liter tejalapú étkezés, és ha babád elfogadja a tápszert és eszi a tejpépeket, akkor ez simán megvan és ez jó is. Lányom viszont 10 hó körül lemondott a tápszerről, így próbáltam neki adni mindenféle más tejterméket, hogy pótoljam a tejes dolgokat valamennyire. Doki azt mondta, hogy fontos a tejalapú táplálkozás, de a fél liter csak egy irány, nem minden baba iszik meg ennyit, és ne aggódjak ezen, ha közben változatos táplálom.

Viszont ameddig lehet adj neki tápszert, tejpépeket, és addig nincs gondod agyalni azon, hogy mivel pótold a tejes dolgokat.

2011. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha 1 hónap alatt kiváltottál 2 étkezést akkor többnyire sehogy ne folytasd most :)

az uzsit nem kellett volna kiváltanod, egyrészt tök felesleges még a tejpép, ráért volna 1 hónap múlva, másrészt zöldségekre, husira lenne szüksége. tehát az ebédet kéne kiváltani és az uzsit visszaállítani, mert 3 kiváltott étkezés 6 hónaposnak nagyon sok lenne.


1 éves korig a fő táplálék a tej, így minimum fél liter a napi szükséglet, 1 éves kor fölött meg már csak reggel-este kell nekik tejet adni, így akkor is fél liter marad! ugyanis azt a 2 étkezést nem váltjuk ki csak pótoljuk

2011. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Tehát akkor

tízórai gyümi

ebéd főzelék+hús

a

többi pedig tápszer legyen?


Így értetted?

És húst minden nap kell ennie?


Köszönöm! Mindenkinek megy a zöld kéz!!

2011. dec. 31. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, így értettem :)

és olyan 7 hónapos korában lehetne kiváltani az uzsit, 8 hónaposan meg a vacsi tápszer előtt is kaphatna főzeléket ha igényli.


nem muszáj minden nap húst ennie és eleinte csak egy fél kiskanálnyit tegyél a főzibe. aztán majd látod, ha úgy jön ki, hogy heti 5x kap húst az is jó :)


de egyébként most nagyon sok zöldséget be tudsz vezetni, azzal is is fog bőven telni az az egy hónap. ha meg nem ízlik neki a főzi, nyugodtan bekeverhetsz egy adag tejpépet ebédre ;)

2011. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*azzal el is fog telni... :)
2011. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!