Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a programja annak...

Hogy néz ki a programja annak a babának, akinél 2 vagy 3 étkezés lett kiváltva?

Figyelt kérdés
Mit eszik reggel, délben, este, tízóraira és uzsonnára? Olvastam, hogy a 3. étkezést később kell kiváltani, 7-8 hónap körül. Most 5 és fél hónapos, 2 étkezést már kiváltottunk. Reggel tápi - tízórai gyümi - ebéd tápi - uzsonna főzelék - vacsi tápi. Úgy tudom, nem jó két egymás utáni étkezésnél szilárdat adni neki, ezért eszi a főzeléket uzsonnára és nem ebédre. Be lehet neki vezetni a 3. szilárd étkezést?
2010. júl. 2. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk így működik:

Reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsi tejpép vagy saját készítésű tejberizs(tápszerből) gyümölccsel, vacsora: tápszer.

Szerintem még korai bevezetni 3 szilárdat egy 5 és fél hónapos picurkánál.

Várj még egy picit, ha betölti a 6 hónapot már sokkal több lehetőség közül választhatsz, könnyebben meg tudod majd oldani a 3. étkezés bevezetését is.

2010. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 és fél hónapos babádnak még egyáltalán ne váltsd ki a 3-ik étkezését. Szerintem már így is gyors voltál. Bőven elég neki 2 szilárd étel, még nagyon kicsike.

Én a napokban kezdtem el az uzsit kiváltani 8 hónapos kislányomnak.

reggeli - tápszer

tízórai - gyümi + babakeksz + gabonapehely

ebéd - husis főzelék

uzsi - joghurt + gyümi + gabonapehely (eddig tápszer volt a pépet nem ette meg)

vacsi - tápszer

2010. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem akartam én ilyen gyorsan, a gyümivel 1 hónapot szenvedtünk. De a főzeléket olyan gyorsan lapátolta, hogy egy nap csak arra „ébredtem” uzsonna után, hogy egyáltalán nem kér tápszert.

Köszi mindenesetre

2010. júl. 2. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem most 6 hónapos a fiam, és csak 4x eszik egy nap. Reggeli tápszer, ebéd főzelék, uzsonna gyümölcs, vagy tejpép, vacsora tápszer.
2010. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!