Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 hónapos, anyatejes...

Kislányom 6 hónapos, anyatejes. El kell kezdeni a hozzátáplálást vagy ráérek vele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

ez a te döntésed! nem KELL elkezdeni, ha te még nem érzed úgy, hogy szeretnéd, szeretnétek. Az anyatej teljesen jó a babádnak, viszont előfordulhat, hogy bizonyos kor után már nem lesz neki elég tápláló ahhoz, hogy mondjuk átaludja az éjszakát.

Szerintem egy kis kóstolgatás nem árthat neki, attól még az étkezéseitek ugyanúgy megmaradnak. tízórai szopi előtt pár kanál gyümölcs csak egészségesebbé teszi. látni fogod úgyis, hogy mit szól hozzá a babád. ha tetszik neki, többet fog kérni belőle és szép lassan majd kiváltotok egy étkezést. ez úgysem egyik napról a másikra megy!

2009. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Hátpedig 6 hósan el"kell" kezdeni, jó... senki nem veszi a fejed, de....

A gyerek magas vaskészlettel születik a világra, ami a kizárólagos szoptatás alatt egyfolytában csökken.

6 hónapos korára már viszonylag lecsökken ez a szint. Kb 1 hónapotok van arra, hogy a fokozatosság elvét is betartva eljussatok a húsig, ami az egyik legjobb vasforrás. A kisgyerekek többsége még így is relatív vasszegény 1-2 éves koruk közt, elég sokan kapnak is vasat, de mint ebből is jobb a természetes mint a mesterséges. Persze, ha csak kicsit alacsonyabb a vas, akkor nincs semmi vész, ez egy bizonyos szintig életkori sajátosság inkább.

Ezen kívűl persze szép, meg jó az anyatejes táplálás, de egy idő után kalóriában sem elég, illetve a picinek az ízlését is jobb időben elkezdeni formálni. Hosszú még innen az út az elválasztás felé, lesz sok intim pillanat és hidd el az is nagyszerű élmény amikor a pici szeme csillan, amikor vmi finomat főztél neki!

2009. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Fiam is anyatejes, 6 hós, mi bizony 4 hós kora óta kóstolgatunk mindenfélét néhány kanállal. Mindemellett annyira cicibolond, hogy nem hiszem, hogy hamarosan sikerül kiváltani egy teljes étkezést, én még ezt 1-2 hóra teszem minimum. Nos, ha 6 hósan sem kezded el, biztos, hogy többet fog szopizni, sűrűbben, nem kap meg egy csomó szükséges tápanyagot és nagyobb az esély, hogy válogatós lesz. A kizárólag anyatejnek 6 hós kortól szerintem több a hátránya, mint előnye, szl én elkezdeném.
2009. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Úgy tudom, hogy 8-9 hónaposan kell a babának kiegészíteni a szopijukat, és azért 6 hónaposan kezdjük el, mert nem rögtön egy teljes adagot adunk Nekik, hanem szép fokozatosan szoktatjuk hozzá, ami 1-2 hónap.
2009. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom hogy ha 6 hónaposan nem kezd el rendesen is enni,akkor vashiánya lesz,
2009. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!