Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbeesetten tettem fel...

Kétségbeesetten tettem fel egy kérdést, de lehurrogó, nem segítő válaszokat kaptam. Akkor nagyon padlóra küldött, de most megfogadtam, hogy minden ilyen kérdésre megnyugtató választ fogok adni?

Figyelt kérdés

hogy ne élljék át azt, amit én átéltem anno, az itt kapott válaszok miatt. (volt köztük jó is persze)

pedig csak egy igen egyszerű, babás kérdést tettem fel.


egyesek miért nem tudnak toleránsabbak, empatikusabbak lenni a kérdésfeltevővel szemben?


ha van egy ilyen kérdés, és ha rossz is a válasz, empatikusan fogom a kérdezőnek tudtára adni, nem pedig kioktató, lekezelő módon


2011. dec. 19. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
ird le melyik kérdést tetted fel kiváncsi vagyok mett nem rajzolodott ki bennem pontosan mi a felháborodás oka és szivesen utánna olvasnék. Ne aggodj hogy engem is felnyomtak a moderártornál mert fel mertem háborodni egy olyan anyuka miatt aki szoptatni nem volt hajlandó(illetve meg se szült még de szoptatni meg se akar probálni
2011. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát én is néha elgondolkozok rajta, hogy minek járok ide, mert az élet sokszor megcáfolja, amiket itt olvasok. Hányszor és hányszor volt, hogy amit itt kaptam tanácsot egy sem vált be a lányomnál. Sokszor veszekedek a férjemmel is, mert én azt mondom hogy azt kell tenni amit pl itt olvasok, ő meg pont az ellenkezőjét mondja, és a végén elég sokszor van, hogy a férjem tanácsa jön be.

Ne vedd szentírásnak amit itt mondanak neked, kik ők, így névtelenül azt sem tudod hogy aki tanácsokat osztogat neked egyáltalán van-e gyereke, vagy ő is csak egy nevelő könyvből olvasta az egészet. Én már csak így járok ide föl, lazításképpen, elolvasom a véleményeket ami érdekel, de semmi több.

2011. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azert mert rengeteg fele ember van rengeteg fele velemennyel, temperamentummal, hangulattal, joindulattal, irigyseggel es nevelessel. Tobb ezer regisztraltja van ennek az oldalnak es a tobb ezer ember kozott akad boven a fent felsoroltakbol es ezek keverekebol. Igy ha felteszel egy kerdest szamitanod kell arra, hogy negativ, pozitiv, jo, rossz, aranyos es bunko valaszok is lesznek. A lenyeg az, hogy valaszd ki kozuluk azt ami neked a legszimpatikusabb. En is kapok sokszor mindenfele valaszt de valahogy valakinek a valaszan mindig megakad a szemem, hogy "hmmm, nem is irt rosszat ez a valaszado". :) Van olyan is, hogy meglatok egy-egy valaszt es "te jo Eg" csak ennyit van erom mondani es mar lepek is tovabb. Szomorkodni semmikeppen nem fogok es megbantodni sem mert nem a barataim akik rosszat irnak hanem olyan emberek akik nem is ismernek es lehet valakinek eppen nagyon rossz hangulata volt es itt vezette le. A lenyeg, hogy ha mar egy olyan valaszt kapsz amin megakad a szemed es jo otletnek tartod akkor nem kell foglalkozni az orult valaszadokkal. :) Ahogy mondani szoktak mindenkinek a sajat problemaj a legnagyobb es alltalaban az embere hajlamosak arra, hogy a sajat problemikhoz hasonlitjak a masok gondjait es ilyenkor szoktak az emberek lenezobbek lenni.
2011. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem étrenddel kapcsolatban kérdeztél? A válaszok ott engem is felháborítottak... Megsajnáltam azt a kérdezőt!
2011. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És most mi a kérdésed?
2011. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Teljesen együttérzek veled. Én is sokszor jártam már így.

Én szívesen írok példákat nektek:

1. Van egy lányom, hogy csináljuk, hogy a második fiú legyen?

5 válaszból 5 lehordott, hogy mekkora egy szemét vagyok, az a lényeg, hogy egészséges legyen. Persze, én sem egy fogyatékos kisfiút szerettem volna. Fiam lett, egyébként.


2. 1 napig hányt a gyerekem, mikor vihetem oviba?

Úr Isten, mekkora egy felelőtlen anya vagyok, hogy 1 héttel ilyen komoly betegség után még oviba akarom vinni!


3. 8 hónapos a lányom, és nem nagyon fogadja el a bébiételt, inkább csak szopna.


Úr Isten, éheztetem a gyereket! Szerencsétlen. Minek vállaltam én gyereket, ha nem akarom megetetni?!


4. Hol találok angol gyermekdalokat?


Ha olyan béna vagyok, hogy nem tudok rákeresni a neten, nehogy már angolul kezdjek gügyögni a gyerekemnek, mert szellemi fogyatékos lesz tőle.


Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de volt sok. És nem túlzok, valóban ilyeneket írnak az emberek.

Az empatia itt nem ismert fogalom.

2011. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, kicsit off is, de ezzel nem értek egyet, hogy "az empátia itt ismeretlen" lenne.

Millió olyan kérdést olvasni, ahol kétségbeesett anyuka kér segítséget és rengetegen írnak, tanácsot adnak vagy csak együtt éreznek, sőt, sokan személyes segítséget is felajánlanak. És ne mondjátok, hogy ti még ilyent nem láttatok.

Persze, vannak mindig lehurrogók és bunkók, de ez mindenhol így van, egy anoním honlap miért lenne ebben más?

De a dolog kétoldalú, lássuk már meg néha a jó oldalt is.

2011. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!